Reklama

Vimperk - někdo s miminem 2017?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veverka1983
Kecalka 252 příspěvků 17.01.17 08:15
Vimperk- někdo s miminem 2017?

Ahoj holky :) Zakládám tuhle diskuzi a chci se zeptat, jestli je tady nějaká maminka, která porodila ke konci roku 2016 a nebo ji to čeká v roce 2017 jako mně :) Teď se moc letní procházky síce provozovat nedají :lol: ale tak časem by to šlo :palec: A už jen nějaká výměna zkušeností by stála si myslím taky za to :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

fyphoon
Povídálka 43 příspěvků 31.01.17 18:47

Ahoj Veverko :mavam:, zdravím Tě, také čekám, ale druhé miminko v červenci, kdy ty? nejsem sice z Vimperka, ale z Husince ( doufám, že to nevadí).Bydlíme zde půl roku a téměř nikoho zde neznám.. tak je to trochu, především teď v zimě dlouhé..pokud budeš chtít, ráda o čemkoli popovídám..:)

Veverka1983
Kecalka 252 příspěvků 31.01.17 19:33

@fyphoon jé ahoj :mavam: já jsem bohudík už porodila, teď 25.1. :andel: Aničku a je první. Přistěhovala jsem se s manželem, který je odsud, z Prahy. Takže od října jsme tady na plný úvazek :mrgreen:

fyphoon
Povídálka 43 příspěvků 31.01.17 20:36

@Veverka1983.tak vam moc gratuluji k Aničce :potlesk: vybrali jste krasne jméno, take jsme nad nim uvažovali než jsme zjistili, ze mimco bude koncem července.. :D jste holky šikulky, ze to mate uz za sebou… jak jste to zvládly? doufam, ze bez nějakých velkých útrap..už jste doma? to je zmena z velkoměsta na Šumavu, líbí se ti tady? jak jsi se aklimatizovala? :D My se přestěhovali o cca 50 km dal než pocházím, ale je to pro me zmena velka :)

Veverka1983
Kecalka 252 příspěvků 31.01.17 21:30

@fyphoon zvládli ale uf 8o přesně pred týdnem o takovém čase jsem se snažila zvládat kontrakce a nic nepomáhalo. Vůbec nic :roll: byli časté, silné no… Jsem ráda že máme po. Ještě že tam byl se mnou manžel :palec: A přišel si pro nás v sobotu. Rodila jsem ve Strakonicích :)

Ale jó, jde to tady. My jsme sem dojížděli každý víkend, tím že manžel je odsud, má tady rodiče, byt… Takže nešla jsem úplně do cizího prostředí. A já jsem zvyklá :mrgreen: Jsem ze Slovenska, do Prahy jsem šla studovat a po 14letech v Praze tady. A nelituji :palec: pro rodinu je lepší příroda, menší město než neosobní, rychlá, špinavá Praha ;) 8)

fyphoon
Povídálka 43 příspěvků 01.02.17 06:59

@Veverka1983 to verim, ze to bylo narocne, aspon, ze uz to mate za sebou..a ted uz snad jen ty „lepší“ dny s vaši maličkou… :) je Anička hodnounka? byla jsi ve Strakonicích spokojena?
Plně souhlasim, ze malé město je lepší pro rodinu, do Prahy občas rada vyrážím, ale velmi rada se vracím.. :) take jsme do Husince jezdili na víkendy než jsme se nastěhovali, docela si zvykám, ale přátele mi zůstali tam..a člověk jak je porad doma a venku take počasí nic moc, tak je to dlouhe :)
Ze Slovenska to mas docela daleko domu, vid..studovala jsem slovenskou vysokou a tak neco málo o něm i vim, co nam občas na přednáškách povídali :D letos jsme tam chtěli jet na dovcu, ale uvidime jak to vse bude..

Veverka1983
Kecalka 252 příspěvků 01.02.17 09:54

@fyphoon Slovensko je dál to je pravda :lol: ale časem jsem tam jezdila uz jen 1-2krát ročně. Na víc nebyl čas atd

Ve Strakonicích jsem byla spokojená, rodil mně Dr. Zaremba a všichni byli hodní :palec: A chápaví. Ten řekl manželovi- my chlapi by jsme to nezvládli :mrgreen:

A odkud jste se pristehovali teda? :)

fyphoon
Povídálka 43 příspěvků 02.02.17 13:06

@Veverka1983 promin včera jsme jeli k segre a nedostala jsem se k PC.. tak to je dobre ze jsi tam byla spokojena, aspon nějaký muž ocení, tu „drinu“ z porodu, vid :D
Ja pocházím z nedalekého malinkeho městečka pod Kasperskymi Horami, takze za segrou to mam cca 45 minut, za coz jsem rada.. :)
Koho jsi zvolila z Vimperka jako pediatra?

Veverka1983
Kecalka 252 příspěvků 02.02.17 19:00

@fyphoon v pohodě ;) taky tuhle zprávu píšu už pár hodín, protože malá si furt něco vymyslí :lol:
Jsme u pani Řezníkové. Byli jsme zatím jednou a dobrý. Hlavně jsme přibrali 240g tak jsem ráda :mrgreen: na kyčle ale půjdem do Strakonic. akorát škoda že u doktorky, i když si objednaná na den i čas, tak nemáš jistotu, že ten čas bude platit. Takže takový stres, jak to zvládne hlavně co se týče breku. Nevím jestli je normální aby probrečela celou dobu v čekárně :nevim: Ale doma to umí :zed: A přijde mi to ještě takové, že ostatní budou na mně koukat, že ji neumím uspat a že ji něco je :roll: No, takové… nejsem ještě na to zvyklá :?
No, v tak aspoň segru nemáš daleko :palec:

fyphoon
Povídálka 43 příspěvků 03.02.17 07:04

@Veverka1983
Koukam, ze jsi mela včera asi narocny den s malou, vid? je to malá zlobilka? spinka aspon trosku v noci, aby i ty jsi si odpocla? ty jo 240g za tyden? to je teda moc pekne, krasne a zdárně kojite? :) možná se ji v čekárně nelibi, tak ti to musi říct. no taky to znam s malým kdyz jsme nekde museli byt a on se rozhodl plakat jak na lesy, taky jsem si připadala jako matka co neumí uklidnit své dítě..a ze on cca do dvou měsíců to uměl velmi dobre :D plakat a nevěděla jsem co s nim..pak do toho jeste prdiky a vztekani se..no veselo, chapu te..takx jsem byla tak dva měsíce z toho na nervy asi se vším, ale pak se to zlepšilo..a uz jsem dokázala poznat co se deje nebo co chce :) to se casem podá..neboj..jen doufam, te s druhým to bude lepší a hlavně vse klidnější..
Na ostatní se vyprdni, chapu jsou to nepříjemné pohledy, to je mi jasné..
mam známého prim. detske a ten rika, ze pláč je to jediné jak se můžou mimca projevit, kdyz se jim neco nezdá..segra ma ted 8mes. holcicku a ta kdyz byla malička, tak ta občas hrozne vyvadela a jediné co pomáhalo bylo nakojit a občas dudlík, jinak malá siréna rozcilena :D
Jojo jsem rada, ze mam segru i zbytek rodiny aspon celkem nedaleko :srdce: :)

Veverka1983
Kecalka 252 příspěvků 03.02.17 15:12

:D Včera jsme se ji totiž snažili utahat, aby v noci spala a rozeznavala pomalu den a noc. No, ono víc jde o to, že manžel je 2týdny doma a aby neplakala nebo zaspala tak jsme ji do včera chovali. No jo, ale co když manžel půjde do práce a ona bude vyvadet. Nemůžu ji furt chovat atd, jinak budu"otrokem". Nic neudělám, neodpocinu, přijdu o záda. Takže včera byl tvrdý režim :lol: Ale zafungoval. +jsme ji vyvezli do Prachatic na VZP, takže v noci jedno kojení a paráda. A to jsme šli spát už v 21hod :mrgreen: vstali ve 2ráno, v půl 3zalehli a spali do 7rána :mrgreen: :palec: dnes jsme už byli na hodinu ven a je teda utahanaaa :lol:

No, v sobotu při propuštění 2940 a ve středu u pediatričky 3,18 :dance:

fyphoon
Povídálka 43 příspěvků 03.02.17 19:00

@Veverka1983 no to te chapu, ze byt dítěti otrokem je jednoduché, ale na prd..taky jsem to rikala, i kdyz obcas jsem nevydržela a ustoupila..jak jsem byla zasadova pred porodem, tak potom mi to dlouho nevydrželo, :) malej nespal moc ve dne ani noci, byl neurotické k a vzteklej..casto brecel a poradne nejedl atd.. občas jsem ho nechávala vyrvat, protoze chování ani nic nepomohlo..nakonec jsem po par nocích nevydržela a kdyby aspon spal v posteli, ale ani to ne..spal od půlnoci na me, ja v polosedu, i kdyz jsem byla do rana dřevěná, tak jsme spali.. ale musim říci ze se celkově po 6.-nedeli uklidnil a pak začal celkem normálně spat v postýlce a vstával 2× za noc..tak jsem byla rada..plně te chapu, člověk si prdelky malinký rozmazly v dobrém a pak nic s nimi neudělá..cerstvy vzduch je dobrej, hodně mi to doporučovali a malýmu se spinkalo v kočárku docela dobre..Jojo občas je to boj, tak snad to Anicce vydrží byt hodna aspon v noci? Aby jsi si odpocla.. :)

Veverka1983
Kecalka 252 příspěvků 04.02.17 11:53

Jako já si myslím že je hodná a i v noci se snaží :) aspoň co posloucham i v okolí, že někomu pláčou děti v noci, nebo 3měsíce v kuse 8o neumím si to představit. U sousedky tchýně se střídá celá možná rodina, protože jinak to nejde. Takže takový extrém určitě nemáme :dance: zatím :lol: no uvidíme jak a co bude dál když manžel půjde do práce za týden :roll: :)

A bohudík se udělalo hezky, takže aspoň procházka je možná :palec:

Veverka1983
Kecalka 252 příspěvků 04.02.17 11:59

Kde vlastně budeš rodit?

fyphoon
Povídálka 43 příspěvků 04.02.17 16:37

@Veverka1983
No je to občas očistec s detickama..ale myslim ze je to hodně i o tom co si je casem naucis.. :) a co člověk vydrzi.. :) kde budu rodit? Zatim nemam jasno :) porad si říkám času dost..jelikož hlavně zatim nemam jasno jak budu rodit, jsem po komplik. porodu s malým a uz ted mam problémy s tlakem atd, tak zatim visí otazníky zda sekci nebo přirozeně, protoze moje Dr. Spis se přiklání k sekci vzhledem k rizikům coz ja z jedné strany taky, ale z druhé jsem zastánce přirozených porodu..jinak premyslim o Prachaticích(kde jsem rodila i prvně) nebo Písku.. :)
Dnes bylo krasne, tak doufam, ze se vam i dnes podařilo vyvencit a načerpat :) slunicka..

Ty jsi mela jake tehu s Aničkou? nebuj, jste holky šikovné a určo to zvládnete spolu až pujde manžel do práce..

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama