Plánujeme miminko-je třeba brát kyselinu listovou a vitamín E?

3813
17.7.05 08:02

vitaminy před otěhotněním

Ahojky, plánujeme miminko a tak beru Mamavit, je třeba ještě navíc brát kyselinu listovou popřípadě vitamin E ??? Díky za info

Zlatik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
17.7.05 08:48

Ahoj, mně doktorka dala Mamavit až po pár týdnech těhu. Nic dalšího se prý nedává. Když jsem se divila, jak všude čtu, že je důležité mít hlavně kyselinu listovou apod. v začátku těhu, tak mi vysvětlila, proč je to přehnané.. že je to lobby.. už nevím přesně proč.. A proč to nepotřebuji hned od začátku těhu..
Na druhou stranu, nejsme rozvojová země, máme tolik různorodých dobrot - ovoce, zelenina, o které se naším maminám ani nesnilo, tak snad jsme zásobované kyselinou a ostatními vitamíny dostatečně i bez přidaných vitaminu, ne? Jo a jinak jsme brali později v těhu ještě železo navíc, když jsem začala mít bídný krevní obraz…
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
17.7.05 10:17

Myslím, že je rozhodně lepší brát kys. listovou před těh., všude se o tom píše. A zkazit tím nic nemůžeš, tak proč ne. Ale podívej se na složení Mamavitu, zda k. listovou už neobsahuje!!! Většinou v takovýchhle multivit. už bývá ve složení.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
17.7.05 19:52

Ahoj, ja brala kys.list. pred tehu a pak do 3mes. tehu. K tomu sem jeste brala multivit(Materna). Podle me to neuskodi k multi brat samotnou kys.list. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
17.7.05 21:02

Ahoj,

já jsem užívala už před těhu Calibrum Bybyplan,ten obsahuje i kyselinu listovou,pak první 3měsíce zvlášt´kyselinu a k tomu Maternu.Zbytek těhu a období kojení Gravital.
Ahoj Naďa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
18.7.05 11:22

Ahoj Zlatko,
tak já Ti rozhodně doporučuju brát kys. listovou. Není pravda, jak psala Effina, že jde o lobby. Přečti si nějakou knížku o těhu a uvidíš. Jde o to, že kys. listová může až v 60% procentech předcházet vývojovým vadám, hlavně rozštěpům. Já brala už 5 měsíců před snažením o mimi Calibrum Babyplan, ten kys. listovou obsahuje a střídala to s BioFolicem, což je kys. listová v přírodní formě, dá se koupit bez receptu v lékárně, je od firmy Pharmanord. A to Calibrum má další doporučované vitamíny a minerály. Podle mě je zodpovědné se na mimi připravit.
Teď jsem v 17tt, dobrala jsem Maternu a beru Calibrum Mami.
Tak A´t se mimi brzo zadaří :).
Zdraví Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.7.05 11:32

Souhlasim s Bercou.Kys. listovou rozhodne brat alespon prvni trimestr, lepe jeste pred otehotnenim, kvuli snizeni rizika vyvojovych vad patere. Po prvnim trimestru to uz neni nutne, vsechny organy jsou jiz zalozene. Sice nejsme rozvojova zeme, ale napr. v Anglii ji berou vsechny matky a doktori ji bezne pisou jeste pred otehotnenim( nemyslim, ze by Anglie byla rozvojovejsi nez my) Co se tyce multivitaminu, asi zalezi na obdobi, ja jsem je brala v prvnim trimestru pravidelne, pak Maternu, ale jen obcas, rodila jsem na podzim a ovoce a zeleniny bylo dost, kdybych rodila na jare, urcite bych je brala dal pravidelne.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
89
4.10.05 16:14

ja bych misto tabletek kyseliny listove a mamavitu volila cerstvou zeleninu, ovoce, orechy, semena nebo sojovou mouku, ktera kyselinu obsahuje. Urcite je to zdravejsi. Zvlast, pokud jis s rozmyslem a necpes se kde cim, tak davas svemu telicku a taky miminku dostatek vsech potrebnych latek. Vitaminy pro tehule je jen byznys. Kazda firma tvrdi, jak prave ona ma nejlepsi vyrobek. Ale co se tyce slozeni, tak vsechny musi byt stejne, musi splnovat stejne podminky {DDD}, tak jestli si koupis levne nebo drahe, tak ucinek bude stejny. Myslim, ze pokud nejsi nemocna nebo spatne jis, tak je zbytecne za ne utracet. Vem si, ze ti treba chybi jen vit A. Spolknes tabletu se vsemi mineraly a vitaminy a ty pak v telicku brani vstrebani vit A, ktery potrebujes. Lepsi vyuziti maji pro kojici, kdy maminky nemaji moc casu na jidlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
4.10.05 17:58

Ahoj.
Kyselina listová se fakt doporučuje před otěhotněním a v prvním trimestru. Hlavně pro ty, které příliš čerstvé zelenině nedají. Komplexní vitaminové přípravky pro těhotné je prý nutno brát s rezervou. Většina mých kamarádek je brala poctivě na počátku těhotenství, ale tak od 6 měsíce postupně ubíraly množství, protože přibíraly. I naše porodní asistentka doporučila ve vyšším stupni těhotenství vitamíny omezit či úplně vy:,–(it. Důležité orgány jsou prý vyvinuté a mimi pak zbytečně přibírá a rodí se velmi velké děti. Já osobně jsem se touhle radou řídila.
Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
4.10.05 19:44

ahojky,
já jsem před otěhotněním brala cca 2 měsíce Maternu, pak jsem v začátku těhotenství začala zvracet a ta Materna mi dělala hodně zle na žaludek, tak jsem na doporučení lékařky prešla na Calibrum Babyplan na noc, bylo to lépe stravitelné.
Ve 5.měsíci jsem vy:,–(ila i to a snažila se hlavně jíst už ovoce i zeleninu, ikdyž jsem to částečně pořád zvracela, ale nějak to šlo, také jsem měla pořád strašnou chuť na vajíčka :-)
Od sedmého měsíce mám na předpis železo s kyselinou listovou a jod, jinak opravdu se snažím jíst ty přírodní vitamíny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
16.11.05 22:01

pred otehotnenim

Ahojki,

osobne jsem zvolila kyselinu listovou a brala jsem ji pekne dlouho pred otehotnenim.

Pokud mas vyvazenou stravu nejsou dalsi vitaminy nutne, ale urcite ti to neda jako me. Vyber v lekarne je veliky, moje svagrova je lekarnice a koupili mi jako darek baleni - hm, tak jsem obal uspesne uz vyhodila, ale je to firma co vyrabi zazvorova liztka proti nevolnosti v tehotenstvia a obal je ruzovo fialovy. Urcite me nekdo doplni a v lekarne budou taky vedet. Nebrala jsem ale kazdy den, jen spis kdyz jsem si vzpomnela a cpala jsem se spoustou ovoce a zeleniny. Pravidelne jsem brala vitaminy kdyz jsem vedela, ze jsme tehotny az do konce prvniho trimestru. Ted jsem se vratila k ovoci a zelenine a vitaminy v tabletkach jen vyjimecne.

Drzim palecky Jarka a Hugo 31 tt

:wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
20.11.05 12:57

Kyselina listová je velmi důležitá. Měla by se užívat již před otěhotněním - přibližně 3 měsíce, a pak první trimestr. Já užívala vitamíny Mamavit (myslím, že tam je dostatek kyseliny listové) + dostatek potravin, ve kterých je kys. listová obsažena.

Zdravá miminka.

Vlasta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.10 10:45

Ahojky prosím chci se zeptat,jsem ve12tydnu,kyselinu listovou beru jeste ted,ale zda se mi ze po ni mi jdou kila vic na horu.Je to mozne?Nejde tu o jidlo,protoze ja toho nejak moc nesnim,hlavne se snazim jist hodne zeleninu a ovoce,a porad mi prijde ze nejka moc nabiram.muze mi prosim nekdo poradit?diky Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Niky7
27.7.10 12:10

Ahoj ja jsem 4 mesice pred otehotnenim brala kyselinu listovou. Ted jsem konecne otehotnela aberu jak kyselinu listovou tak i mamavit.

• Nahlásit
  • Citovat
12681
27.7.10 12:13

člověk může brát co chce a jak dlouho chce a stejně to nemá vliv na otěhotnění a u mě teda ani na udržení těhotenství, spíš by jsem řekla, že to dost leze do peněz, takže obyč listovka je až až

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama