Kyselina listová – koupím volně, nebo na předpis?

472
5.5.05 22:45

Kyselina listová

Ahoj holky,
v létě bysme se chtěli začít snažit o mimi a chtěla bych brát kyselinu listovou.Musim si jít k doktorovi pro předpis nebo jí koupim volně v lékárně?A jaký má vlastně účinky?Vim že napomáhá udržení miminka v počátcích těhotenství,je to ještě na něco?
Předem děkuji za vaše reakce
Kelinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25
5.5.05 23:04

Ahojky,
kyslelinu listovou koupíš v lékárně i bez předpisu.
Měla by se užívat hned jakmile přestaneš užívat horm. antikoncepci (pokud užíváš).
Patří mezi vitamíny B a brání vzniku vad nervové trubice - např. rozštěpu páteře.
Jinak přírodním zdrojem je listová zelenina (špenát, brokolice), ovoce - citrusové plody, luštěniny - bílé fazole, pšeničné klíčky, droždí a vaječné žloutky.
Ale pozor :! - uvádí se, že jenom přírodní zdroje nestačí. Měla bys užívat 400 mikrogramů kys. listové denně.

Přeji bezproblémové těhu a zdravé mimčo :)

Radka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
6.5.05 06:51

Ahoj,
já jsem po dohodě s Dr. začala před snažením užívat vitamíny Femibion, které kyselinu listovou také obsahují.
Když jsem se ptala na užívání listovky, říkal, že je to samá chemie a to množství ve Femibionu stačí.
Tak nevím, v lékárně se sice dá koupit, ale jen jeden nebo dva druhy, ostatní jsou na předpis. Nedávno tady někdo psal, že užívá bio folic od Pfarmanord, doufám, že jsem to nepopletla. Mám od té samé firmy betakaroten a ten byl super, tak jí možná vyzkouším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
6.5.05 14:15

Ahoj, ja myslim, ze je dobre jist Mamavit i jako pripravu tehotenstvi a potom i v tehotenstvi, ale jen asi do 5 - 6 mesice, aby mimi nebylo cvalda :D da se koupit normalne v lekarne, cena okolo 300,–Kc.

Hodne stesti,

Simona&Kristynka(10 mesicu)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymni
9.5.05 13:40

Kyselina listová

Ahoj,
já užívám Acidofolan od firmy ACHAT pharma, je volně prodejný v lékárně, 30 tablet za cca 40,– Kč, užívá se jedna denně a v jedné tabletě je 1 mg kyseliny listové (což je 500 % DDD).
Přeji pohodové těhotenství
Reed

• Citovat
  • Nahlásit
43
6.10.13 15:26

Můžu se zeptat? První tři měsíce sem jedla kyselinu listovou a teď srm 16tt a zapoměla sem se doktorky zeptat jestli ji mám jíst dál nebo už nemusím. Mám doma kys. 800 mcg děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
3.11.14 18:01

@toricka To by mne také zajímalo, jak dlouho se listovka bere. Já mám VitaCare kyselinu listovou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2746
3.11.14 18:06

Kyselina listová se může brát klidně celé těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66214
3.11.14 18:07

Doporucuje se cele tehotenstvi. Do 13.tt kvuli rozstepovym vadam a pozdeji kvuli dobre krvetvorbe, Tve i miminka (po 13.tt staci 400 misto 800).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
4.11.14 18:39

Ona není od věci ani při kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.15 21:57

Ahoj, zítra chci jít koupit kyselinu listovou a nevím kterou :) Buď koupím kyselinu listovou od Dr. Maxe nebo NATURVITA - kyselina listová. Moc nevím, podle čeho se rozhodnout…mimčo teprve plánujeme :oops: Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
29537
8.4.15 22:22

To je úplně jedno. Já měla Dr.Max 800mcg, dostatečná dávka pro těhotné je 400mcg (pro netěhotné 200), ale nadbytky se vyloučí, takže ani ta osmistovka neuškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KackaDoup
8.4.15 22:27
@Anonymní píše:
Ahoj, zítra chci jít koupit kyselinu listovou a nevím kterou :) Buď koupím kyselinu listovou od Dr. Maxe nebo NATURVITA - kyselina listová. Moc nevím, podle čeho se rozhodnout…mimčo teprve plánujeme :oops: Děkuji

uplne jedno to neni, polkud mas nejakou mutaci MTHFR jen si tim budes skodit..telo to nezvladne..potrebovala by jsi nastepenou methylovou…a to se tyka i B6 a B12…je dobre tohle vedet.Pisu to pro tze zrovna ja jsem mutant. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1335
8.4.15 22:37

@KackaDoup …co myslis tim, ze kdyby byla mutant, ze si obycejnou listovkou uskodi..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kocmanda
8.4.15 22:51

Ahoj ja brala na prirodni bazi z Justu, navíc v ni jsou pokryty všechny vit.skup.B ktom te listovky a C v DDD, doporučila mi ji tu na emiminu jedna kocka a musim rict, ze opravdu pecka a od te doby bych do niceho jiného nesla. Ještě pokud se snazis o tehotenstvi jako ja, tak jsem tenkrat brala Narosan Tropic, je to primo urceno snazilkam, tekute vitaminy ještě v prirodni forme se lepe vstrebavaji a me to pak vydrželo i 1.trimestr. Investice se opravdu vyplatila, necpala jsem do sebe chemii a zadarilo se rychle.
Nekdy je lepsi kvalita před kvantitou z lekarny kde mi lekarnik poradne ani neporadi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat