Kolísání bazální teploty během cyklu

267
15.12.04 13:48

Bazální teplota

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3813
15.12.04 13:53

Ahoj Marti, pokud otěhotníš tak by BT měla být vyšší než 37.. Taky jsem jí měřila a tohle byl pro mě první příznak těhu. HOdně štěstí a dvě čárky :-) Zlatka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
15.12.04 13:57

Ahoj, ano - po ovulaci by měla teplota klesnout pod 37 st. až do menstruace, pokud ale otěhotníš, teplota se stále drží nad 37 st. Tak to mám alespoň z vlastní zkušenosti, měřila jsem 3 měsíce :lol:
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.12.04 14:05

Ahoj,
mě můj doktor vysvětloval, že po ovulaci, se teplota drží kolem 37 furt, klesá až těsně před menstruací. U mě to tak i funguje, je pořád nad 37 a když klesne - do dvou dnů to dostanu. Pokud stále neklesá, pak by jsi mohla být těhotná. :D
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
659
15.12.04 20:10

Ahoj,
mně občas klesá teplota až během ms, nebo dokonce po ms. Taky se mi stalo, že bt neklesla vůbec, byla po ms stále vysoká (37,3-37,4) až do půlky cyklu. Myslela jsem si, že i přes proběhlou ms by to mohlo být těhotenství. Bohužel to bylo zřejmě cystou (korpusluteální cysta, která produkuje progesteron), kterou mi dr. objevil, měla 4cm. Za pár dní přišlo krvácení a pak už byla cysta fuč a teplota klesla. Taky prsa polevily. Jedno mě ale zaráží - po ms jsem měla pozitivní těh.test (zkusila jsem ho kvůli té teplotě). Tak možná tam něco bylo, ale nedopadlo to.
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.12.04 20:32

Ahojte, asi sa Vam bude zdat moja otazka hlupa, ale ja s tym naozaj nemam ziadne skusenosti - ako sa vlastne ta bazalna teplota meria? Existuje na to nejaky specialny teplomer :?: Karin

• Nahlásit
  • Citovat
205
16.12.04 06:57

Ahoj, BT sa meria každé ráno hneď po prebudení, v rovnakú hodinu, rovnakým teplomerom (ja osobne používam ortuťový), pred tým ako vstaneš na záchod.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1067
16.12.04 08:13

bazální teplota

Ahoj
když už jsme u té bazální teploty… uvažuji, že si ji začnu měřit, tak bych se připojila s dotazem. Když si budu měřit BT kolik má být teplota okolo ovulace, jak to poznám, že je ten pravý čas? Píšete, že celý cyklus pod 37. Jaká teplota po menstuaci, před ovulací a před menstruací, prostě po celý měsíc? Snad jsem dobře vyjádřila.
Díky Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.12.04 09:04

Ahoj Ivčo!
Výborný článek o bazálních teplotách je na www.rodina.cz.Je to tam přesně vše popsané,včetně různých odchylek(sekce bříška).Obecně je to tak,že od menstruace do ovulace ma být teplota nižší po ovulaci se zvýší cca o 0,2 stupně a pak se drží vysoko opět do další menstruace,kdy zase klesne.Nemusí to být ale vždy až na 37 stupňů.Já si měřím teplotu v ústech a ta je prý o něco menší,než když ji měříš v pochvě.Ale jak jsem psala,vše je podrobněji vysvětleno na výše uvedených stránkách.
kukuřice

• Nahlásit
  • Citovat
267
16.12.04 10:23

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.12.04 11:28

Ahoj Martino!
Teplota se má měřit ráno, vždy ve stejnou dobu,nejpozději do 10 hod.dopoledne(alespoň tak jsem se o tom dočetla),ideálně mezi 6-10 hod.V průběhu dne se teplota mění.Mezi 6. a 10.hod ranní stoupá teplota každou hodinu cca 0 0,1 stupeň.Dá se tedy říct ,že kdyby jsi každý den měřila v 6 hod. a někdy jsi zaspala a měřila až v 7,hod.,měla bys k naměřené teplotě příčíst 0,1 stupňů.
kukuřice

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.12.04 15:19

Bazální teplota se meří ráno, než člověk vůbec vstane z postele!!!
Ideálně ve stejnou dobu (+/- 15minut) a nejlépe 5 minut ponechat teploměr v pochvě, nebo ústech. Na www.rodina.cz zadej do vyhledávače „symptotermální metody“ a objeví se ti články o těch metodách -zejména bazální teplota. Je to tam dobře popsané.
Hodně štěstí Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.12.04 08:04

Ahojte,
ja by som sa rada poradila, ci ste vyuzili meranie bazalnej teploty aj opacne - ako „antikoncepciu“? A este by ma zaujimalo, ako interpretovat vysledky pocas choroby - vtedy sa celkovo teplota zvysi..
Dik, Evitka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.12.04 09:49

Cauko holky , :P

s merením BT se zacíná poslední den MS, vzdy pri vzbuzení a pred vstaním na toaletu, protoze v momente, kdy vstanete, se zmení teplota v tele a ta je vzdy vyssí a nesouhlasí tím s BT.
Od zacátku merení, se teplota pohybuje mezi 36,5-36,9C. V momente, kdy naskocí na a pres 37C, tak to jsou Vase stastné dny a pokud teplota neklesne, je dosti pravdepodobné, ze je z Vás nastávající maminka!!!
Kolik doktoru, tolik názoru, mne bylo recené, ze teplota v dobe ovulace je vyssí, po ovulaci se snizuje pod 37C a tak zustane do dalsí MS.
Mému bývalému doktoru musím dát za pravdu, jelikoz jsme tuhle metodu pouzili na nase mimi ,s klesáním a stoupáním a zabrala. Tretí MS po vysazení HA jsem uz nedostala.
Jako antikoncepci se dá pouzít, ale jen pro zeny, které se nemusí chránit na 100%.
Krásné vánoce a hodne cárek pod stromeckem
Iva a Michael 30tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
123
23.12.04 12:23

Ahoj, naprosto souhlasím s tím, že bazální teplota se měří ráno (nejlépe ve stejnou hodinu) než se vyleze z postele!!!!!!!! Pak ji nemá ani cenu měřit. Já jsem měla také od ovulace bazální teplotu nad 37C a klesla mi 2 dny před mensturuací.Měřila jsem si ji asi 5 měsíců, pak jsem to vzdala.Měla jsem pravidelnou menstruaci s odchylkou max. 2 dnů.Tak jsem si dokázala hravě spočítat, kdy přichází ovulace. Když jsem si myslela, že bych mohla být těhotná, tak jsem si párkrát ráno změřila teplotu a byla vždy těch 37-37,2C. A o pár dní později mi doktor potvrdil těhotenství. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama