Vlastník domu a příspěvek na bydlení

Anonymní
7.5.20 12:05

Vlastník domu a příspěvek na bydlení

Ahoj holky, je někdo kdo by mi dokázal poradit? Koupila jsem dům, při němž mi pomohl otec. Hypotéka se vyrizovala strašně dlouho. V mezidobí manžel skončil ve špatném stavu na nemocenské a otec měl vážný úraz. Máme 4 dětičky. Přestěhovali jsme se v březnu. Zatím nemáme vyřízené vlastnické právo, tudíž ani trvalý pobyt. Myslíte, že bych mohla následující čtvrtletí požádat o příspěvek na bydlení? Když v mezidobí již budu mít zřízeny trvalý pobyt a budu jen čekat na vlastníky list který následně trvá měsíc? Poradila mi to jedna známá. Nikdy jsem o takovou pomoc nežádala, tak ani nevím zda je možno tuto pomoc dočasně využít. Než se to zase vrátí do původních kolejí. Děkuji a dodávám, že pronájem nás vyšel o mnoho finančně hůř, než splátka hypotéky. Za případné rady a postřehy budu ráda :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
925
7.5.20 12:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky, je někdo kdo by mi dokázal poradit? Koupila jsem dům, při němž mi pomohl otec. Hypotéka se vyrizovala strašně dlouho. V mezidobí manžel skončil ve špatném stavu na nemocenské a otec měl vážný úraz. Máme 4 dětičky. Přestěhovali jsme se v březnu. Zatím nemáme vyřízené vlastnické právo, tudíž ani trvalý pobyt. Myslíte, že bych mohla následující čtvrtletí požádat o příspěvek na bydlení? Když v mezidobí již budu mít zřízeny trvalý pobyt a budu jen čekat na vlastníky list který následně trvá měsíc? Poradila mi to jedna známá. Nikdy jsem o takovou pomoc nežádala, tak ani nevím zda je možno tuto pomoc dočasně využít. Než se to zase vrátí do původních kolejí. Děkuji a dodávám, že pronájem nás vyšel o mnoho finančně hůř, než splátka hypotéky. Za případné rady a postřehy budu ráda :srdce: :kytka:

Ne, příspěvek na bydlení se nedá čerpat na vlastní nemovitost - vždyť by ti stát takto splácel hypotéku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18081
7.5.20 12:11

Máš jako vlastník nárok na nějaký paušální příspěvek na bydlení (ne na hypotéku). Musíš ale mít trvalý pobyt a být vlastníkem. A musíte mít nedostatečný příjem a vysoká náklady na bydlení (hypotéka není náklad na bydlení).

Takhle v mezidobí bez papírů to asi nepůjde, ale teoreticky by se mohla najít nějaká mimořádná dávka, peníze na ošetřování člena rodiny, nebo tak něco, to nevím - ale zajdi či zavolej do občanské poradny co máš nejblíž svému bydlišti a poraď se s nimi, ty budou mít jasnější informace.

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

Jinak s hypotékou - máte pojištění proti nemožnosti splácet?

Příspěvek upraven 07.05.20 v 12:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5775
7.5.20 12:11
@DeeSocialWorker píše:
Ne, příspěvek na bydlení se nedá čerpat na vlastní nemovitost - vždyť by ti stát takto splácel hypotéku..

Ono to ale stát dělá, jen lehce oklikou. Dávky zrušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18081
7.5.20 12:13
@DeeSocialWorker píše:

Nepravda. Jen se do toho nepočítá ta hypotéka -ten přípěvek paušální a je vzázaný na nízké příjmy osob žijících v domácnosti, příjmy se počítají z výše platu, ne nemocenské.
https://www.prispevky.cz/…k-na-bydleni

Ale teda pokud zakladatelka je ve finančním průšvihu hned na začátku hypotéky, tak to teda vypadá jako velký špatný na velký dlouhý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 12:19

Samozřejmě vím, že určitě ne na hypotéku. To by mě ani nenapadlo :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 12:22

@Ou pojištění samozřejmě máme. Ale vztahuje se v případě hypotéky pouze na mě. Já sem na tom pořád,, stejně,, jen manžel a otec jsou momentálně v nemocenském stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 12:26

Byla bych ráda, kdyby poradil někdo kdo se vyzná, nebo si něčím podobným prošel. Prosím se o zdržení komentářů, co by kdyby, asi je něco špatně. Určitě nejsem typ něco si koupím a ostatní plaťte. Na hypotéku samozrejme mám. Jen hold nás potkala taková situace a rezerva až taková v dnešní době není úplně ideální. Dekujib :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18081
7.5.20 12:31
@Anonymní píše:
Byla bych ráda, kdyby poradil někdo kdo se vyzná, nebo si něčím podobným prošel.

jsi v hodně specifické situaci a dost mizerné situaci. Ten kdo ti může pomoci jsou lidi v té občanské poradně. )

na příspěvek na bydelní bez nájemní smlouvy a nebo vlastnického listu v kombinaci s celkovým nízkým příjmem a prokazatelnými vysokými náklady na bydlnení nárok nemáš.

Je možné, že v tvé konkrétní situaci můžeš zkusit požádat o nějakou jinou dávku - na to se ptej v té občanské poradně.

A teda koupila sis něco, na co nemáte - protože zjevně nemáte vyřešený výpadek jednoho příjmu a nastalo to hned na začátku a z nějakého důvodu to máš nestadarntně psané jen na sebe.

Až se manžel uzdraví, zkuste prozkoumat co se vám nabídne za pojištění nemoc/úraz/životní poistka, protože to co řešíš teď se docela dobře může opakovat.

Příspěvek upraven 07.05.20 v 12:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
7.5.20 12:33
@DeeSocialWorker píše:

To není pravda. Akorát by musela být zakladatelka finančně opravdu hodně v háji, aby jí stát přispěl příspěvkem na bydlení. Nezohledňuje se hypotéka, ale náklady jako energie apod.
Navíc to co píšete tady čtu často, ale uvědomte si, že někdo šetří, šetří a pak si třeba koupí nemovitost, dostane se do finanční tísně a přestože je dům jeho, tak potřebuje příspěvek právě třeba na elektřinu, vodu, plyn… Někdo jezdí na dovolenou, udělá si svatbu za 200.000,–, ale bydlí v pronájmu a to mu stát má platit? Na to nenadáváte?

Příspěvek upraven 07.05.20 v 12:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11559
7.5.20 12:35

Teoreticky ano, ale náklady na bydlení (čistě energie, teplo, nikoliv hypotéka) musejí být vyšší než tuším třetina tvých příjmů. Jestli ti dali hypotéku, tak ty příjmy asi nebudeš mít tak nízké, aby tyto poplatky tvořily tak poměrnou část příjmu, ne?

To spíš využij možnosti odložit splátky hypotéky, jde to tuším až od července (v souladu s Covidem-19).

Příspěvek upraven 07.05.20 v 12:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18081
7.5.20 12:35

@Kosopemi tak pokud někdo ze svého platí svatbu za statisíce, tak těžko bude mít tak nížzké příjmy, aby dosáhl na příspěvek na bydlení.

Vlhké sny o zneužívaných dávkách patří do oblasti dezinforamcí.

Navíc tu nikdo na nic nenadává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5775
7.5.20 12:36

@Kosopemi Ja na dávky nadávám obecně, je to prostě špína. Všechny vyjma invalidního a starobního důchodu by se měly zrušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
7.5.20 12:38

@Ou Mě obecně vadí, že vlastníci nemovitosti (ať je to jakkoli rozpadlá ruina) jsou tady považováni za bohaté lidi nemající nárok na podporu státu. Já tedy žádné dávky nečerpám, ale četla jsem to tu už tolikrát, že jsem dnes prostě zareagovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5775
7.5.20 12:38
@Ou píše:
@Kosopemi tak pokud někdo ze svého platí svatbu za statisíce, tak těžko bude mít tak nížzké příjmy, aby dosáhl na příspěvek na bydlení.

Vlhké sny o zneužívaných dávkách patří do oblasti dezinforamcí.

Navíc tu nikdo na nic nenadává.

Dávky jsou ve většině zneužívané, to není vlhký sen, ale drsná realita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat