Vlastník pozemků nezletilé dítě

Anonymní
20.11.15 15:17

Vlastnik pozemku nezletile dite

Ahoj, mela bych dotaz. Matka meho pritele nam chce darovat pozemek, nejsme manzele, tak uvazuji na koho ten pozemek napsat - bud na me i pritele nebo na nasi dceru, coz by bylo asi nejjednodussi do budoucna.

Ale na pozemku bychom chteli stavet a vzit si na dum spolecnou hypoteku, myslite, ze je to realne, kdyz bude pozemek napsany na nase dite??? Nekomplikuji to moc?

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30988
20.11.15 15:22

Komplikujes. Podivej se, jake obstrukce jsou jen s vyberem stavebniho sporeni napsane na deti. Umis si predstavit, kdybyste nedejboze ten pozemek s domem museli prodat?

Navic ted to neni jiz tak jednoduche rozdilnymi majiteli domu a pozemku. Jde to, ale sloziteji.

Příspěvek upraven 20.11.15 v 15:24

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
20.11.15 15:23

Tak reálné by to i bylo, ale zbytečně složité :nevim: A teda nevím, jestli byste mohli dát pozemek dcery do zástavy pouze z titulu jejích zákonných zástupců nebo by to muselo jít přes soud :think:

  • Citovat
  • Upravit
4992
20.11.15 15:28

Každopádně si to komplikujete.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1570
20.11.15 15:36

Stejne o tomrozhodne matka tveho pritele, na koho ho napise, nebo ne? Pravdepodobne na sveho syna, u tebe by musela platit myslim dane a na dite? No to by asi neproslo, v katastru zapsana nezletila osoba…?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4604
20.11.15 15:42

@Roker Proč by v katastru nemohla být zapsaná nezletilá osoba, může a jde to, je to běžné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4009
20.11.15 15:50

Vlastník pozemku a domu musí být stejný.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11117
20.11.15 15:51

@Roker
nezletila osoba v katastru uplne klidne byt muze. vetsinou teda k tomu dojde tak, ze neco zdedi, ale nezletilost proste neni problem z pohledu zapisu.
ovsem pak jakekoliv rozhodnuti ohledne majetku musi posvetit soud - ze nedochazi k „obrani“ ditete. takze pokyd byste pozemek treba chteli prodat, tak vam to soud nejspis umozni, ale penize musite dat na ucet ditete nebo je jinak pouzit k jeho prostechu. je to dost slozite a vsechno na dlouhe lokte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6021
20.11.15 15:52
@Anonymní píše:
Ahoj, mela bych dotaz. Matka meho pritele nam chce darovat pozemek, nejsme manzele, tak uvazuji na koho ten pozemek napsat - bud na me i pritele nebo na nasi dceru, coz by bylo asi nejjednodussi do budoucna.Ale na pozemku bychom chteli stavet a vzit si na dum spolecnou hypoteku, myslite, ze je to realne, kdyz bude pozemek napsany na nase dite??? Nekomplikuji to moc?

V katastru nezletilá zapasaná může být, ale počítej s tím, že jakékoliv rozhodnutí ohledně pozemku budete muse taha přes opatrovnický soud.
Nekomplikovala bych to, pozemek je matky tvého přítele, nejjednodušší je, aby to napsala na něj (i kvůli dani z příjmu).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30988
20.11.15 15:53

@J_Doe Jenze co pak s tim domem? Ten by byl na koho? Pokud na oba, tak ok, pokud by musel by jen na pritele, tak je to pro zakladatelku velmi nevyhodne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4009
20.11.15 15:58
@Cuddy píše:
@J_Doe Jenze co pak s tim domem? Ten by byl na koho? Pokud na oba, tak ok, pokud by musel by jen na pritele, tak je to pro zakladatelku velmi nevyhodne.

V případě, že nejsou manželé bych to viděla asi tak, že by matka měla darovat pozemek jen svému synovi, a ten by si měl vzít sám hypotéku a sám být vlastníkem budoucího domu. Tzn. sám platí, sám vlastní.

Kdyby byli manželé, viděla bych to tak, že by měla matka darovat pozemek svému synovi, ten darovat polovinu manželce, vzít si společnou hypotéku a být společně zapsáni jako majitelé domu.

Jak si to ale udělají, je samozřejmě jejich věc.

Příspěvek upraven 20.11.15 v 15:59

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101928
20.11.15 15:58
@Cuddy píše:
@J_Doe Jenze co pak s tim domem? Ten by byl na koho? Pokud na oba, tak ok, pokud by musel by jen na pritele, tak je to pro zakladatelku velmi nevyhodne.

Dům může být klidně obou, když se tak dohodnou… a pozemek přítele nebo ji taky může přítel před kolaudací půlku toho pozemku darovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101928
20.11.15 15:59
@evill píše:
Vlastník pozemku a domu musí být stejný.

Nemusí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4009
20.11.15 16:00
@j.a.n.i1 píše:
Nemusí.

Myslím z hlediska hypotéky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101928
20.11.15 16:01

@evill Ani z hlediska hypotéky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Roborock S5 Max

  • (5) + 1 recenze

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný