Vlasy přes 100 denně

Anonymní
23.6.21 09:04

Vlasy přes 100 denně

Ahojky děvčata. Jsem dva roky od porodu a začali mu zase strašně padat vlasy. Podobne tomu co jsem zažívala 3mesic od porodu.
Covid jsem opravdu neměla. A nechápu proč a čím by to bylo.
Měla jste taky některá?

Foto je co denně vycesu plus to co mi vypadne denně ani k tomu nepočítám. Jsem zoufalá protože mi konečně narostly dlouhý vlasy a teď tohle. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10886
23.6.21 09:10

Vlasy prochází růstovými fázemi, proto se jejich množství může měnit v průběhu života. Pokud nejsi ve stresu, nemáš nějakou hormonální léčbu nebo antikoncepci, neprodělala jsi narkozu a asi dalších xxx možností, je to normální. To, co ukazuješ, není u dlouhých vlasů(nevím tvoji přesnou délku, dlouhé se berou tak od půli zad) nějak extra moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
23.6.21 09:12

Tak toto mi přijde ještě málo, kdybys viděla, co jsem tahala z hlavy já.. jsem se česala a bez jakékoliv bolesti jsem vytrhla celý pramen vlasů 8o měla jsem na zadní straně i plešku. Asi moc neporadím ale chce to zdravou stravu a hodně vitamínů. Já měla husté vlasy nad zadek a teď? Škoda slov

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 09:20

@Hiavnaan a čím je to u vás způsobeno? Já to už takhle taham cca měsíc a mám o dost menší objem než predtim. Strašně mne to mrzi mám vlasy konečně do půlky zad dlouhé a teď tohle. S ničím se nekecam. Dva týdny beru biosil a methionin zda to nějak zabere. Doufám. Mám rads svoje vlasy a tohle mě ničí.

• Citovat
  • Nahlásit
22492
23.6.21 09:20

Tohle není moc, 100 vlasů denně je v normě. Pokud je máš dlouhé, je to o to normálnějsi, vlas má určitou životnost a po pár letech vypadne a naroste novy, nebude růst doneckonecna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17418
23.6.21 09:34

Pokud fakt padají (tedy na jednom konci je kořínek), tak běž k lékaři. U žen takhle vlasy nemají co padat.

Příčin může být fakt hodně a je potřeba vyloučit ty spojené se závažnými zdravotními komplikacemi

primárn potřebuješ důkladný krevní rozbor - štítná žláha a další hormony, zánětlivé onemocnění (včetně rizika autoimuniních poruchu), nedostatek základních vitamínů a minerálů a atd.

Taky to může být nějakým problémem na pokožce hlavy a nebo nadměrným stresem.

Takže nejdřív praktický doktor/ka a pak na kožní.

Příspěvek upraven 23.06.21 v 09:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17418
23.6.21 09:35

Jinak pokud držíš nějakoi dietu a nebo jíš „zdravě“, tak je na ráně ta nejsnašzí možnost - totiž funčkní podvýživa a a nedostatek bílkovin, železa a dalších prvků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9743
23.6.21 10:19

Na to, že máš vlasy do půli zad tak mi přijde ten chuchvalec úplně normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53772
23.6.21 10:22

Mně to z fotky nepřijde neobvyklé, ale pokud samaa vidíš změnu a nenapadá tě příčina, zajdi k dr. U mě bylo zvýšené padání vlasů prvním příznakem sníené funkce štítné žlázy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
23.6.21 10:33

Mně takto padají běžně, dokonce i víc. Mám to hlavně na jaře a na podzim. Takové línání. :mrgreen: Mám to ale kvůli snížené funkci štítné žlázy. Po porodech se mi to zhoršilo. Mám hlavně po stranách hlavy méně vlasů. Bohužel no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1979
23.6.21 10:38

Jůva kdybych měla jen tohle na hřebenu…
Občas je období padání vlasů. Je i mnoho přípravků v lékárně, zajdi se poptat.
Ale myslím že to je úplně v pohodě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50984
23.6.21 10:41

Tohle vyčršu běžně a nikdy mě nenapadlo se nad tím pozastavovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
23.6.21 11:15
@Anonymní píše:
@Hiavnaan a čím je to u vás způsobeno? Já to už takhle taham cca měsíc a mám o dost menší objem než predtim. Strašně mne to mrzi mám vlasy konečně do půlky zad dlouhé a teď tohle. S ničím se nekecam. Dva týdny beru biosil a methionin zda to nějak zabere. Doufám. Mám rads svoje vlasy a tohle mě ničí.

Ono to bylo spíš kvůli dosti stresovému období, hodně jsem zhubla a chyběly mi živiny, teď už jsem v pohodě a tak za 3 roky budu mít opět svou kštici, pokud mě zase něco nepoloží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 11:17

Tak ono to na ty první fotce vypadá min než takhle když je to čerstvé sebrany. Predtim je to smotane do kuličky.
Nevím no přes 100denne mi nikdy nevypadalo. Ale jinak se cítím dobre apod tak nevím čím by to bylo. Před 3mesici byly dva týdny stresu tak fakt nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
615
23.6.21 11:31
@Anonymní píše:
Tak ono to na ty první fotce vypadá min než takhle když je to čerstvé sebrany. Predtim je to smotane do kuličky.
Nevím no přes 100denne mi nikdy nevypadalo. Ale jinak se cítím dobre apod tak nevím čím by to bylo. Před 3mesici byly dva týdny stresu tak fakt nevím.

A u doktora jsi byla? Já mám doktora, ke kterému nerada chodím tak proto ani nevím, zda mám nějaké problémy či ne… Když si vzpomenu, jaké jsem měla vlasy cca před rokem, každý mi je chválil a teď je musím mít v culíku, protože rozpuštěné vypadají hrozně, do toho mi šedivějí ještě víc než předtím, takže barvit… Bohužel to můžu mít i geneticky takže očekávám, že třeba do 35 let budu šedivá jak babka. Znala jsem paní, kterou tehdy přijali k nám do práce, když jsem jí viděla, myslela jsem že je už dávno v důchodu a jí bylo 40. Skoro žádné vlasy a úplně šedivé. Tak si radši dojdi k dr. ať ti poradí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat