Vrácení daně práce + rodičák

Anonymní
17.2.21 14:03

Vrácení daně práce +rodičák

Ahoj holky :mavam: je tu někdo šikovný kdo rozumí daním??? Celý rok 2020 jsem byla zaměstnaná na plný úvazek a při tom jsem ještě 11 měsíců tj.do 11/2020 pobirala rodičovský příspěvek. Na daních jsem v zaměstnání za ten rok odvedla cca 23 tisíc korun. Bylo mi řečeno, že pokud jsem byla na rodičovské dovolené, to co jsem odvedla na daních, by mi mělo být vrácení. Nevíte jestli je to pravda, snažila jsem se dohledat přes Google, ale nějak se v to ztrácím, tak zkouším touhle cestou :lol: předem děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9029
17.2.21 14:05

Uplatňovala jsi v práci slevu na poplatníka? To, že pobiras rodicak neznamená, že nemusíš platit daně, to ti někdo řekl pěkný nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 14:36
@JancaS84 píše:
Uplatňovala jsi v práci slevu na poplatníka? To, že pobiras rodicak neznamená, že nemusíš platit daně, to ti někdo řekl pěkný nesmysl.

Není to žádný nesmysl, já jsem nastupovala do práce (při rodičovské dovolené) listopad 2019, za listopad a prosinec 2019 jsem odvedla v zaměstnání na dani 3150 Kč, v dubnu při ročním zúčtování daně, mi bylo vráceno přesně 3150 Kč. Rodicak mi koncil 9/2020 a za těch 9 měsíců mi opět bude vráceno co jsem odvedla na dani. Daňové přiznání mám jít od účetní vyplněné. A ve vyplatnici mám také slevu na poplatníka 2070 Kč a přesto dostanu vratku. Takže nesmysl to rozhodně neni :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
1546
17.2.21 14:39
@Anonymní píše:
Není to žádný nesmysl, já jsem nastupovala do práce (při rodičovské dovolené) listopad 2019, za listopad a prosinec 2019 jsem odvedla v zaměstnání na dani 3150 Kč, v dubnu při ročním zúčtování daně, mi bylo vráceno přesně 3150 Kč. Rodicak mi koncil 9/2020 a za těch 9 měsíců mi opět bude vráceno co jsem odvedla na dani. Daňové přiznání mám jít od účetní vyplněné. A ve vyplatnici mám také slevu na poplatníka 2070 Kč a přesto dostanu vratku. Takže nesmysl to rozhodně neni :mavam:

Za rok 2019 se to vracelo protože jsi si celý rok neuplatňovala slevu na poplatníka.
Nevím za co se ti bude vracet za rok 2020, jestli tam máš nějaké další slevy co snížení základu daně, ale jen to, že jsi pobírala RP není důvod, aby ti vraceli daně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
17.2.21 14:40

A nechápu, proč se ptáš, když vše víš nejlíp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6821
17.2.21 14:42
@Anonymní píše:
Není to žádný nesmysl, já jsem nastupovala do práce (při rodičovské dovolené) listopad 2019, za listopad a prosinec 2019 jsem odvedla v zaměstnání na dani 3150 Kč, v dubnu při ročním zúčtování daně, mi bylo vráceno přesně 3150 Kč. Rodicak mi koncil 9/2020 a za těch 9 měsíců mi opět bude vráceno co jsem odvedla na dani. Daňové přiznání mám jít od účetní vyplněné. A ve vyplatnici mám také slevu na poplatníka 2070 Kč a přesto dostanu vratku. Takže nesmysl to rozhodně neni :mavam:

Píšeš nesmysly. Co platí u jednoho, nemusí platit u druhého. Pokud jsi 2020 pracovala celý rok zhruba za stejnou mzdu, pak je nesmysl, aby se vracelo to, co jsi odvedla na dani, jen kvůli pobírání rodičáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6821
17.2.21 14:48
@Nicole 1234 píše:
A nechápu, proč se ptáš, když vše víš nejlíp.

A jo, to jsem si nevšimla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9029
17.2.21 14:51
@Anonymní píše:

No, jde vidět že tomu rozumíš jak koza petrželi, bez urážky :mavam: :mavam: :mavam: 3 ženský ucetni ti tady řeknou, že to je blbost. Tak nevím no :nevim: Možná neco dostanes zpet na daních, ale určitě ne vše jen pro to, že jsi byla na rodicaku.

Příspěvek upraven 17.02.21 v 15:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8458
17.2.21 14:59
@Anonymní píše:

Aha, tak to pak jo a určitě to tak je. (Je to úplná hovadina, ale nebudu ti to vyvracet).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48004
17.2.21 15:45
@Anonymní píše:

Pracovala jsi u stejneho amestnavatele, u ktereho jsi cerpala rodicovskou dovolenou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 16:00

@matkabagristy rodičovskou dovolenou necerpas u zaměstnavatele ne? Tu plati stát

• Citovat
  • Nahlásit
523
17.2.21 16:13
@Anonymní píše:
@matkabagristy rodičovskou dovolenou necerpas u zaměstnavatele ne? Tu plati stát

Rodičovskou dovolenou čerpáš u zaměstnavatele. Stát Ti platí rodičovský příspěvek.

Podle všeho máš podepsané prohlášení a zaměstnavatel Ti uznává slevu na dani. Pokud i po slevě odvádíš daň (máš vypočtenou daň vyšší než je sleva na poplatníka), tak se Ti fakt moc nevrátí.

Kdo si uplatňuje v daních dítě?

Příspěvek upraven 17.02.21 v 16:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2476
17.2.21 16:14

Stát platí rodičovský příspěvek, rodičovskou dovolenou cerpas u svého zaměstnavatele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48004
17.2.21 16:22
@Anonymní píše:
@matkabagristy rodičovskou dovolenou necerpas u zaměstnavatele ne? Tu plati stát

smankote, neznas zakladni pojmy. Pokud jsi cerpala rodicovskou dovolenou u stejneho zamestnavatele, skoncila ti dnem navratu do prace a dal jsi cerpala socialni davku rodicovsky prispevek. Pokud jsi pred nastupem do prace nebyla zamestnana, rodicovskou dovolenou jsi vubec nemela.
Rodicovsky prispevek nema na dane zadny vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 16:30

@matkabagristy to je mateřská dovolená, tu jsem čerpala v roce 2016, ale u jiného zaměstnavatele úplně. 2020 jsem čerpala rodičovský příspěvek.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat