Vrácení daně z hypotéky nemovitosti

14
15.2.21 15:29

vrácení daně z hypotéky nemovitost

Dobrý den, dnes jsem byl za účetní s papíry od hypotéky na vrácení úroků. Ale minulý rok jsem prodal byt na který jsem si bral hypotéku. Byt jsem prodal a přestěhoval se k rodičům kde budu rekonstruovat. Dům ale neni napsán na mě. A proto se ptám musí na mě být napsána nemovitost aby vrátili úroky. Účetní tvrdí že musím nemovitost vlastnit. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3328
15.2.21 15:40

Já si odecitam úroky z hypo na dům, kde bydlím, ale nevlastním ho a za tu hypotéku jsem si postavila bydlení. Dělám si přiznání sama a nikdo po mě nikdy nechtěl vidět žádnou smlouvu na dům nebo tak. Bratr teď ale smlouvu o hypotéce dokládat na financak musel. Takže babo raď :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74813
15.2.21 15:53

@ProfZav Tak doufej, ze to pri zmene referentky nebude chtit ta nova videt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74813
15.2.21 15:54

@leopold2 Ano, pokud se jednalo o hypoteku na koupi, tak to musis jednak vlastnit a druhak tam bydlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
15.2.21 15:56
@j.a.n.i1 píše:
@ProfZav Tak doufej, ze to pri zmene referentky nebude chtit ta nova videt.

Už tu na to nějaká diskuze byla a z té jsem pochopila, že ta hypotéka musí být na pořízení bydlení, což u mě platí (stavěli jsme podkroví v domě mého otce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74813
15.2.21 16:00
@ProfZav píše:
Už tu na to nějaká diskuze byla a z té jsem pochopila, že ta hypotéka musí být na pořízení bydlení, což u mě platí (stavěli jsme podkroví v domě mého otce).

Jo, tak to by melo byt ok, ja to z toho puvodniho prispevku pochopila blbe, zes neco financovala a jinde bydlis. Jinak u rekonstrukce myslim, ze nemovitost muze byt nekoho z blizkych pribuznych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
15.2.21 16:04

Jestli hypotéka byla na koupi tak ano musíš ji vlastnit, daně vrátí tobě nebo manželce. Na rekonstrukci ji vlastnit nemusíš, ale nemovitost musí být roddinych příslušníků a musíš tam mít trvale bydliště, alespoň tak mi to řekla účetní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
15.2.21 16:09

Taky si úroky z hypo neodečítám, protože je hypo na chalupu a nemám tam trvalý pobyt, což je základní podmínka. Tak to mi neříkejte, že dělám chybu!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
15.2.21 16:16

No hypotéka byla na koupi bytu ale teď jsou peníze na rekonstrukci. Takže prostě musím vlastnit nemovitost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
15.2.21 16:16
@Anik píše:
Taky si úroky z hypo neodečítám, protože je hypo na chalupu a nemám tam trvalý pobyt, což je základní podmínka. Tak to mi neříkejte, že dělám chybu!!!

Na to úroky odečíst nejdou. Jelikož to neslouží k trvalému bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
15.2.21 16:17

Tak oki. Sice smůla, ale nic obcházet nechci.

@Cenarius píše:
Na to úroky odečíst nejdou. Jelikož to neslouží k trvalému bydlení.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
15.2.21 16:23
@leopold2 píše:
No hypotéka byla na koupi bytu ale teď jsou peníze na rekonstrukci. Takže prostě musím vlastnit nemovitost?

Ve smlouvě musíš mít účel hypotéky, pokud tam mas na koupi nemovitosti tak ano, musíš ji vlastnit
Jsou i bezucelove hypotéky, mrkni co tam mas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6605
15.2.21 16:46

@leopold2 loni byla hypo na koupi bytu. Tam bude problém v tom, že podle zákona lze odečíst pouze v případ, že poplatník byt po celé zdaňovací období vlastnil a užíval k trvalému bydlení… Což jsi nesplnil, když jsi byt prodal. Co se týká rekonstrukce - pokud je účel hypo změna stavby, rekonstrukce, pak podmínkou není vlastnictví, stačí užívání k trvalému bydlení nebo bydlení rodiny,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62115
15.2.21 17:17

Ofiko musí být nemovitost na tebe. Ale já třeba dokládala do banky, že je tím řešena bytová situace mých dětí a stačilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74813
15.2.21 17:25

@martina.se A banka ma s tvym danovym odectem spolecneho co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat