Daňové přiznání 2021 - úřad práce

18
15.2.21 08:18

Daňové přiznání 2021 - úřad práce

Věřím že teď tady bude moc takovych dotazů ale na internetu jsem z toho zmatená tak to zkouším tady. Během roku jsem byla 2 mesice na úřadu.. Vrací mi něco na daních? Přijde mi že při výpočtu mě to vychází nějak blbě. Mám tam za jeden měsíc z brigády i zálohovou daň. Tak se nějak ztrácím vtom výsledku co vyšel. Je tady někdo kdo mi poradí obecně jak tyhle 2 položky fungují při výpočtu? :srdce: :srdce: :srdce: moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
676
15.2.21 08:22

Jo, vracet by ti měli. Za ty dva měsíce máš nárok na slevu na daňového poplatníka, tuším ta byla v minulým roce 2070 Kč/měsíc, takže minimálně 4140 Kč by ti vrátit měli, pokud tam nemáš nějaký příjmy, co budeš danit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
15.2.21 09:02

@Uiii a prosím co ta zálohová daň? Ve výplatnici co je uvedeno tak se vrací celá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
15.2.21 09:06
@Peggys píše:
@Uiii a prosím co ta zálohová daň? Ve výplatnici co je uvedeno tak se vrací celá?

Nechápu… Pokud myslíš zálohu na daň z příjmů, tak tu ti nevrátí. To platíš „zálohu“ abys pak při ročním zúčtování eventuelně nemusela doplácet. Ty máš nárok (jako zaměstnanec) na slevu na poplatníka, což jsem psala výše, odpočty na vyživované děti, pak třeba pokud chodíš darovat krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
15.2.21 09:07
@Peggys píše:
@Uiii a prosím co ta zálohová daň? Ve výplatnici co je uvedeno tak se vrací celá?

Samozřejmě musíš doložit potvrzení z úřadu práce, aby bylo jasné, že za tebe platily zdravotní pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6715
15.2.21 09:09

@Peggys ne, zalohova daň se strhává a pak na konci roku se daňovým přiznáním jakoby vyúčtuje za celý rok. Porovnají se odvedené zálohy na daň a započítají se slevy co nebyly uplatněny v průběhu roku (ta sleva na poplatníka za 2 měsíce na UP např) a něco vyleze. Samo, že je to složitější, ale v základu to takto funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74805
15.2.21 09:14
@Uiii píše:
Samozřejmě musíš doložit potvrzení z úřadu práce, aby bylo jasné, že za tebe platily zdravotní pojištění.

Samozřejmě, že nemusí, finančák žádné zdravotní pojištění nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6602
15.2.21 11:57
@Uiii píše:
Jo, vracet by ti měli. Za ty dva měsíce máš nárok na slevu na daňového poplatníka, tuším ta byla v minulým roce 2070 Kč/měsíc, takže minimálně 4140 Kč by ti vrátit měli, pokud tam nemáš nějaký příjmy, co budeš danit.

Píšeš nesmysly. Sleva je sleva, ta něco snižuje. Není to bonus jako u dětí. Pokud je zálohová daň sražená v jednotlivých měsících celkem třeba 1000,– Kč, pak se vrátí maximálně těch 1000,– Kč. Nikoli 4140,–
@Peggys bez konkrétních info a čísel se to dá těžko spočítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
15.2.21 12:02

Jo jasný už tomu trochu chápu 🙂 já si naivně myslela ze my tu zálohovou daň celou vrátí 😁 no tak zjišťuji že druhou práci s výdělkem nad 10 se nevyplatí.. Děkuji všem za reakce 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6602
15.2.21 12:04

@Peggys třeba vrátí. Jak jsem psala, bez konkrétních info a částkách to nejde posoudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74805
15.2.21 12:59
@Peggys píše:
Jo jasný už tomu trochu chápu 🙂 já si naivně myslela ze my tu zálohovou daň celou vrátí 😁 no tak zjišťuji že druhou práci s výdělkem nad 10 se nevyplatí.. Děkuji všem za reakce 🙂

To jako chceš tvrdit, že je lepší mít kulový, než třeba 12 000,– :think: Podle téhle logiky se ale nevyplatí pracovat ani v té první práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
16.2.21 11:15
@Hanula1212 píše:
Píšeš nesmysly. Sleva je sleva, ta něco snižuje. Není to bonus jako u dětí. Pokud je zálohová daň sražená v jednotlivých měsících celkem třeba 1000,– Kč, pak se vrátí maximálně těch 1000,– Kč. Nikoli 4140,–
@Peggys bez konkrétních info a čísel se to dá těžko spočítat.

Hmmm jenže nárok na tu slevu máš za celý rok. Pokud si ji uplatnís každý měsíc nebo ne je na tobě. A pokud si ji uplatnís až při ročním zúčtování, tyhle peníze ti financak pošle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74805
16.2.21 11:42
@Uiii píše:
Hmmm jenže nárok na tu slevu máš za celý rok. Pokud si ji uplatnís každý měsíc nebo ne je na tobě. A pokud si ji uplatnís až při ročním zúčtování, tyhle peníze ti financak pošle..

No, to sice jo, ale musíš si vydělat tolik, abys tolik opravdu n těch zálohách na daň zaplatila… Pokud ne, tak ti celkem logicky přijde jen tolik, kolik si odvedla a fakt ne víc, což je přesně to, co Hanka psala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7108
16.2.21 12:03

Danovy bonus - sleva na deti v DP za rok 2020…je castka porad zastropovana na 60300? Mame 4 deti jsem na materske a jedni rikaji, ze zastropovani se rusi od roku 2021 a druha strana ze uz to bude zrusene v DP za rok 2020?

Dekuj za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6602
16.2.21 12:18

@iijonka až 2021, za 2020 je ještě strop 60300.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat