Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahojte, vím, že se tu už očkování proti TBC řešilo, ale nedá mi to se nezeptat. naše malá stále nemá jiné očkování než proti TBC. Vřídek na ramínku je stále nehezký, i když podle doktorky nic hrozného. Někdy je den, kdy je téměř plochý a už si říkám, že to bude dobrý, a pak to zase vyleze a vypadá to, že by to i prasklo, kdyby se to zmáčklo. A o to mi právě jde…mačkali jste to? Mně to doktorka nedoporučila, řekla, ať lihujeme, aby to zaschlo. Jenže my lihujeme už kolik měsíců a furt nic ![]()
Týjo vydrž,ono to trvá dlouho než se vřídek stáhne a vysuší
A co se týče toho propichování, to rozhodně nedělej, ani to nějak nemačkej ,nech to být jen to lihujte,to chce čas ![]()
Tak naše mudr doporučuje vytírat vršek vřídku a až se utrhne, obsah vymáčknout ![]()
No, a teď „babo“ raď! o doktor, to názor, co maminka, to názor! ![]()
No a našemu prckovi ho na kalmetizační stanici babka propichovala a vymačkávala…
A to že nemá ještě další očkování, z toho si nic nedělej. Není kam spěchat.
Můj prcek (14 měs.)taky ještě není očkovaný…
nepropichovat .já jsem dávala obklady z řepíku nebo řapíku teď nevím.vyhnisalo mu to a prasklo samo
No a na tu kalmetizaci nás taky nikdo nepozval. Jsem z toho fakt jelen… ![]()
nám přišla pozvánka koukala jsem jak blázen vůbec jsem nevěděla že musíme na kontrolu ale byly jsem jen jednou a pak to hlídala naše dětská
tak nám to doktorka propichovala. Když to měl velké jako čočku, tak jsme dostali framykoin, že máme mazat. Pořád se zvětšoval, tak nám ho nakonec 3× po týdnu propíchla (naše měla dovolenou, byli jsme u záskoku) a hojení bylo šílený. Říkám si, že kdyby to tehdy nechala na pokoji, tak by se to zahojilo možná i dřív. Na kalmetizaci jsme byli na 5,5 měsících. Pozvánka nám přišla snad měsíc dopředu. Tam už to měl tedy zhojené.
No, já to u malé potírala lihem a mírně zmáčkla a prasklo to a docela dost hnisu vyteklo (po koupání, je to měkké), pak to bylo dobré. V porodnici jsme doslaly leták, ať s tím nic nedělat…
Matouš byl ve dvou letech na přeočkování a kalmetizační sestra, když se mu to nehojilo, přímo řekla - zmáčknout a pak kraje jako roztahovat, aby vyteklo všechno, ale jinak lepit, obsah je infekční…
jo, jo babo raď…
Tak já to asi nechám…bojim se do toho vrtat.Jen bych chtěla, aby ji už v lednu naočkovali!
Taky přispěju, nepropichovat, nechat tak. Nám to samo prasklo. Co se kalmetizace týče, s prvním synem mě nepozvali musela jsem se dopídit sama, s druhým kupodivu ano, takže pokud už byste měli jít na kontrolu, řekni to vaši doktorce a ona poradí kam se obrátit.
Nám to vždy po koupání a utírání samo prasklo, tak jsem to vymačkávala a čistila. Jednou jsme kvůli tomu očkování vynechali , podruhé už si to vzala doktorka do parády a spolu se sestřičkou vymačkávali " kořen" (tak tomu říkali), byl to hrozný masakr ( té krve), horší než všechny injekce,
ale od té doby se to úžasně zahojilo. Takže když se to celé vyrve
( ježíš to je horor), tak se to lépe hojí a již nevrací.
Maly byl ockovaný az v 7mi mesicich, protoze se mu ten vridek nehojil. Castokrat to po koupani prasklo a vyteklo, ale celkove se to nehojilo. Pomohla az nova dr na plicním, která mu to napichla a pak vymackla. Byl to asi ten „koren“, jak se o tom pise predchozim prispevku. Takovy dost tuhy hnis. A teprve pak byl pokoj. Aki