Vrozená srdeční vada - nález ve 21.týden těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 13.03.18 11:43
Vrozená srdeční vada - nález ve 21.tt

Zdravím. Na genetice na velkém utz mi zjistili toto: dvojvýtoková pravá komora s malou pravou komorou, defekt komorového septa a těžká stenóza plicnice.
Brali mi plodovou vodu, výsledky by měly být do pár dnů (pro vyloučení jiných postižení) - všechny odběry doposud negativní, vše v normě.
Brali nám s partnerem i krev na různé odběry, každopádně nás čeká návštěva karidocentra ve FN Motol.

Chci se touto cestou zeptat, zda některé z vás byla tato vada zjištěna a jak se dá postupovat - další fáze těhotenství, porod, následné řešení vady srdíčka (operativně,…apod).
Budu ráda za každou reakci :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 13.03.18 11:52

@Nelinka2 kluk má jinou vadu, ale porod na specializovaném pracovišti, ihned po porodu kompletní vyšetření, prognóza, následná léčba.. jak píšu - kluk má jinou vadu - ale postup bude cca stejný. Jinak v těhotenství - u nás zjištěno 34 tt, od té doby kontrola co týden ve fakultce, podle toho i výběr porodnice - měl mne na starosti primář, rozhodoval, kde se bude rodit - kvůli péči o dítko. Důležité je, zda je vada slučitelná s životem, pak se postupuje dále.. držím pěsti :hug: :kytka:

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 13.03.18 11:58

@martina.se děkuju za reakci :) pokud by to bylo neslučitelné, předpokládám, že by mi to řekl hned.
Každopádně to vyznělo, jako by to byla vada, která se musí nějak řešit - nejlépe operativně po porodu asi no.
Každopádně má přítel problém se srdcem, ale moje dr se nepídila po žádných anamnézách apod… kašlala na to :(
Každopádně čekám na výsledky z plodovky… tak ta by měla být oukej když všechny testy z krve apod dopadly dobře…

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 13.03.18 12:10

@Nelinka2 jj, pokud by to byl fatal error, tak to víš hned.. rozhodně Tě čekají odborná vyšetření a počítej s tím, že budeš extra kontrolovaná, tedy mrňátko. POkud už teď ví, že to půjde operací po porodu, tak nejspíš císař a nevybereš si ani porodnici, dají Tě tam, kde mají specializované dětské kardio. Hele, u nás vadu maluch taky zdědil po tátovi, přišlo se na to fakt až takhle zpětně - chlap netušil, že něco má :think:

Tučňáková
Extra třída :D 14683 příspěvků 15 inzerátů 13.03.18 12:14

@Nelinka2 zdravím, já měla u holčičky tuhle vadu : dvojvýtokovou pravou komoru s malpozicí velkých tepen. Velký komorový defekt nejspíše oddálen od plicnice. plicnice je užší, s potenciálem dále se vyvíjející subvalvární stenózy. COA 0.
Těhotenství jsme tedy ukončili, kdy jsem teda byla na x vyšetřeních…Motol a pod…
Vada u miminka asi nebude u vás tak závažná, ale s tou plicnicí se mi to zdá dost závažné. Ale nejsem doktor… Zkusila bych rozhodně Motol…, jaká je prognóza atd…
Držím palce…

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 13.03.18 12:15

@martina.se nene právě nevím zda to půjde na operaci. Dr mi to sdělil tak, že kdybych chtěla úplně zdravé mimčo, že by tohle asi nemělo cenu. Každopádně já chci bojovat dál a uvidí se co bude. Proto brali i tu plodovku, aby se vyloučili jiné problémy…
Každopádně i tak mě asi bude čekat hlídanější režim a kontroly apod

vertunka
Závislačka 3712 příspěvků 13.03.18 12:31

Synovec mel taky vadu srdce. Bohuzel nevim jakou. Ale svagrova kvuli tomu musela rodit v Praze a malyho hnedka operovali v Motole. Dneska mu je 13, byl asi na 3 operaci srdce, ale jinak je to normalni kluk. Momentalne pubertak nejhorsiho kalibru.

Drzim palecky :kytka:

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 13.03.18 12:52

@vertunka děkuji za útěchu. :)

Anonymní  13.03.18 13:14

Moje známá má teď zdravého půlročního chlapečka. U nás na malém městě ji nemohli dostatečně vyšetřit miminko ve 20tt kvůli nadváze. Poslali ji nakonec do většího města, pak do Prahy kde ji zjistili nevím přesně co, ale něco s pravou komorou. Narovinu jí řekli, že kdyby to zjistili v termínu (20tt) doporučili by ji těhotenství ukončit. Mimčo šlo císařem v Motole, hned na operaci po porodu. Má před sebou další operaci za chvíli ale má se čile k světu :) anonym prosím.

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 13.03.18 13:37
@Anonymní píše:
Moje známá má teď zdravého půlročního chlapečka. U nás na malém městě ji nemohli dostatečně vyšetřit miminko ve 20tt kvůli nadváze. Poslali ji nakonec do většího města, pak do Prahy kde ji zjistili nevím přesně co, ale něco s pravou komorou. Narovinu jí řekli, že kdyby to zjistili v termínu (20tt) doporučili by ji těhotenství ukončit. Mimčo šlo císařem v Motole, hned na operaci po porodu. Má před sebou další operaci za chvíli ale má se čile k světu :) anonym prosím.

Mě žádné přerušení nikdo nedoporučil, uvidíme co mi řeknou v Motole, ale doufám, že to půjde operovat nebo nějak se s tím vypořádat.

Tučňáková
Extra třída :D 14683 příspěvků 15 inzerátů 13.03.18 14:30

@Nelinka2 nám ukončení doporučili v Motole, že je to vada neslučitelná se životem sem prvně slyšela tam.. Jinak na tom velkém utz taky nic neřikali…Rozhodně nechci děsit… :hug: :hug: :hug: A držím palce, ať je to vada řešitelná!!!

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 13.03.18 14:32

@Tučňáková no tyjo, tak to snad bude oukej, každopádně uvidíme co nám řeknou.

alisekR
Závislačka 4651 příspěvků 13.03.18 14:51

Kamarádka má chlapečka taky s pozdním záchytem v těhotenství, po 30tt. Malému jsou tři roky, má za sebou dvě operace, teprve po porodu se zjistilo, že má všechny orgány zrcadlově a ještě později tuším kolem dvou let, že nemá vůbec slezinu. Momentálně procházejí genetikou, protože doktoři jsou přesvědčeni, že se jedná o nějaký syndrom, jen nějak neví jaký.
Z mé zkušenosti, můj kamarád je genetik, u obou těhu mi dělal amnio, kvůli špatnému Tripel testu. A dost podrobně nám vysvětlil, že rozsáhlé vady srdíčka se často a to velmi často, vážou s nějakým dalším postižením. Takže u nás pro něj bylo dobré znamení, že obě děti měly na sonu srdíčko v pořádku…a tak nás to aspoň trochu uklidnilo před výsledkem amnia. Měla jsem podezření na Down u obou a u syna ještě podezření na rozštěpovou vadu.
Nechci strašit, ale vždycky je stěžení vyjádření kardiologa, ten nakonec opravdu určuje, co je a není fatální, aspoň u srdečních vad. budu držet palce, aby to bylo ok. :hug:

Anonymní  14.03.18 08:12
@Nelinka2 píše:
Mě žádné přerušení nikdo nedoporučil, uvidíme co mi řeknou v Motole, ale doufám, že to půjde operovat nebo nějak se s tím vypořádat.

Chtěla jsem tím jen říct, že lékaři dokáží zázraky :) nezoufejte.

Tučňáková
Extra třída :D 14683 příspěvků 15 inzerátů 22.03.18 15:16

@Nelinka2 jak to vypadá? Držím palce!!!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama