Vůňe Jardins de Bagatelle - je to napodobenina?

662
19.4.17 17:52

Vůňe Jardins de Bagatelle - je to napodobenina?

Čau holky, chci se zeptat: Zná některá z Vás tuto vůni? Je to vůně mého dětství…
Používala jí kdysi moje máma, někdy v roce 1984???už si přesně nepamatuji.
Proč to píšu: Leta jsem jí hledala, nikde jí neměli, neznaly, dokonce děvčata v Sephoře tvrdily, že taková vůně od Geurlainu není. Teď jsem jí našla..ale stojí originál 100ml 3650,– to je docela raketa… :D Proč pišu, teď jsem jí našla na elnino.cz za 1680,–kč ale.. je to úplně jiná krabička… i lahvička, mám jí už na poště, ale nejsem si jistá jestli jí chci když je to nejspíše imitace. Šly by jste za takové peníze do toho a zkusili jí, i když je to padělek??? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1198
19.4.17 18:41

Rozdil 2 tisic je zarazejici… Ale na druhou stranu na elninu nakupuju a nestalo se mi, ze bych koupila smejd :think: Nemuze to byt treba „nova“ vune pod stejnym jmenem? Nektere znacky maji stejny nazev, ale je to treba edice 2015, 2013 apod., a lisi se jak barvou flakonu, tak cenou. Treba Dior, vune Addict to tak ma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
19.4.17 18:44

@Fassatka Elnino neprodává imitace. Cena je nižší z toho důvodu, že internetové obchody mají nižší marže (a to o hodně) protože ušetří za režie (nájmy v kamenných obchodech, energie, mzdy atd.).

Krabička a lahvička je jiná v porovnání s čím? S tou, co měla tvoje máma? Design se v průběhu let mění a existuje několik variant. Stačí zagooglit. Ale pozor! Spolu s tím u starších vůní dochází také k neustálým reformulacím (z důvodu legislativních regulí nebo cen surovin), takže současná Jardins de Bagatelle s největší pravděpodobností nevoní úplně na chlup stejně jako ta „mámina“… bez ohledu na to, kde ji koupíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3840
19.4.17 18:49

Nemyslím, že by to byla napodobenina. Ceny parfémů na netu z eshopů typu elnino, notino atp. jsou výrazně nižší, než třeba Dougles nebo Sephora. Co jsem tak v rychlosti zagooglila - nedíváš se náhodou na rozdíl lahviček u edp a edt? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
19.4.17 18:57
@zakruta píše:
Rozdil 2 tisic je zarazejici…

Není, je to běžná praxe. S výjimkou pár značek (Chanel, např.) bývají parfémy na internetu vždy VÝRAZNĚ levnější.

Před lety jsem si například koupila 30 ml flakonek jedné vůně v Sephoře za 1400,– a o pár měsíců pozdějí 50 ml tester té samé vůně na internetu za 600,–! Rozdíl ve vůni nebyl absolutně žádný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
19.4.17 18:57

Díky holky, tak já si pro ní půjdu(na tu poštu) :D :D Díky za vysvětleni na elninu píší, že je to právě reformulace…- nevěděla jsem co to je?? 8o Už se strašně těším, jak se zítra navoním. Děkuji a přeji Hezký večer! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
19.4.17 19:36
@Fassatka píše: Čau holky, chci se zeptat: Zná některá z Vás tuto vůni? Je to vůně mého dětství…
Používala jí kdysi moje máma, někdy v roce 1984???už si přesně nepamatuji.
Proč to píšu: Leta jsem jí hledala, nikde jí neměli, neznaly, dokonce děvčata v Sephoře tvrdily, že taková vůně od Geurlainu není. Teď jsem jí našla..ale stojí originál 100ml 3650,– to je docela raketa… :D Proč pišu, teď jsem jí našla na elnino.cz za 1680,–kč ale..je to úplně jiná krabička… i lahvička, mám jí už na poště, ale nejsem si jistá jestli jí chci když je to nejspíše imitace. Šly by jste za takové peníze do toho a zkusili jí, i když je to padělek??? :D

no lahev mění i cocacola a divné to není… zkusila bych

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1198
19.4.17 19:49
@Nabot píše:
Není, je to běžná praxe. S výjimkou pár značek (Chanel, např.) bývají parfémy na internetu vždy VÝRAZNĚ levnější.Před lety jsem si například koupila 30 ml flakonek jedné vůně v Sephoře za 1400,– a o pár měsíců pozdějí 50 ml tester té samé vůně na internetu za 600,–! Rozdíl ve vůni nebyl absolutně žádný.

Ja vim, proto nakupuju na elnino, nebo notino, podle toho, kde je cena lepsi. Zarazejici jsem myslela to, ze je to vic, jak 50%, takze to bude treba nejaka ta edice, jak jsem psala. Ja kupuju Chloe, R. Lauren, Dior, Versace a treba ve Fannu stoji 2.500 a na netu 1.700, takze ten rozdil neni tolik %, jako u zminovane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
19.4.17 22:43

@zakruta No, ještě záleží na tom, kde ji Fassatka našla. Ta suma odpovídá vintage verzím prodávaným na Ebay (v některém ze starších flakonků). To je ale cena stanovená daným prodejcem, odvozená z toho, že jde o starší formulaci, která se už nevyrábí. V takových případech letí cena nahoru, protože poptávka po původním nezměněném složení je logicky veliká. Pokud člověk něco používá roky, tak ho zrovna dvakrát nepotěší, když výrobce trochu pozmění složení.

On i ten Addict, který jsi zmínila, je jiný než před lety. Vlastně každá ta nová edice je trochu jiná. U Diora jsou na tohle obzvlášť „machři.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2538
19.4.17 22:58

@Fassatka
ano je to reformulace, někdy se nepovedou a nová vůně je… nicmoc

zrovna tahleta Jardins ještě celkem jde, není to to co bejvala původní verze ale jde to…mám jí taky doma a reformulovanou a dobrý, no…na takovéto běžné domácí polejvání to jde… 8)
@Nabot
no reformulace Diora, to je jedna velká kakastrofa…ba nebojím se říci…průůůů…ser

ti domrvili snad vše na co šahli, achich ouvej…jedině snad Dune jakš takš přežila, ale jinak… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2538
19.4.17 23:02

P. s. jestli je to vůně vašeho dětství, připravte se na to že se vám může zdát lehce jiná než ve vzpomínkách…ony ty čichové dětské vzpomínky bývají přesné, a zkuste vzít reformulovanou verzí zavděk…snad nebude zklamání ale myslím že nebude…jen se na to trochu předem připravte, nečekejte ausgerechnet nachlup přesně to samé co pamatujete…a pak to bude dobrý :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama