Vy, které dobrovolně nechcete kojit

25.8.20 12:31

Vy, které dobrovolně nechcete kojit

Ahoj, je tu nějaká maminka která dobrovolně nechtěla kojit? Zajímá mě, jaký byl přístup v porodnici, když jste si přinesly UM. Nebo i reakce okolí…mám jedno dítě, kojila sem asi 3 týdny a byla to hrůza, UM je pro mě mnohem pohodlnější. Budu mít další dítě a zajímá mě právě ten přístup v porodnici. Rozhoduji se mezi Pískem a Strakonicemi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1000
25.8.20 12:36

Já jsem se rozhodla taky nekojit, ale v porodnici jsem to zkoušela a pak cca jeste 14 dní doma, ale nedávala jsem to, takže jsem koupila krabici a bylo vyřešené :mrgreen:

Okolí mělo názory různé. Většina mě, ale chápala a těch co se to nezdálo jsem si nevšímala. Moje dítě, moje věc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
25.8.20 12:41

@AgataKorou1 zavolej do obou porodnic a přímo se jich zeptej. Nemá smysl něco předstírat. Podle jejich reakce se pak můžeš rozhodnout jakou porodnici zvolíš. Jinak on to často není přístup cele porodnice, ale konkrétních sester.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6941
25.8.20 12:45

Byla jsem rozhodnutá nekojit.
Když mě přijímali na " hekárnu " tak jsem to tam sdělila. Nikdo se mě na nic neptal. I sestře z dětského oddělení která přišla zapisovat náramky jsem to sdělila, aby v tom nebyl při narození nějaký chaos. Žádný problém nebyl.Sama mi řekla, že tedy nebudou přikládat a " jen " se spolu pomazlit boading proběhl úplně v pohodě. Nikdo se na mě nedíval jak.na vraha.
Až mě převezli na šestinedělí, tak ráno druhý den porodila jsem 21:45 a druhý den ráno v 7:00 mi dávali dvě tabletky na zastavení laktace.
Měla jsem sebou UM svoje, značku mléka si zapsali do papíru. Měla jsem dokonce svojí lahvičku atd. Mléko si vzali k sobě a já chodila každé 3 h pro dávku.
Nikdo se na mě ani špatně nedíval.
Jde hlavně i o to jak to vnímáš ty. Pokud jsi takto rozhodnutá, tak si za tím stůj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6941
25.8.20 12:48

Ještě dodám, že semnou byla na pokoji za stěnou jedná paní, která porodila druhý den po mě. A když jsem se bavili, tak mi říká…" Tady sice přikládám, ale doma mu dám flašku s mlíkem " to je dle mě ještě horší. Tvářit se, že jsem TA lepší protože kojím a přesto dát za 3 dny flašku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
25.8.20 12:50

Ja nekojila. Jedna stara sestra v porodnici me to ksochtla ze by jsem kojit mela ze je to to nej pro dite. Tak jsem ji slusne rekla at se stara o sve a nerika co by jsem mela. Ze ji do toho zda ja kojim nebo davam UM nic neni. Jinak zadny problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.8.20 12:51

@Jannys přesně to sem chtěla udělat 😣 aby se na mě v porodnici nekoukaly sestry blbě. Pamatuji si že minule tam jednu paní co si přivezla UM pěkně promlouvaly :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.8.20 12:51

Jinak všem moc děkuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15763
25.8.20 13:01
@AgataKorou1 píše:
Jinak všem moc děkuji :palec:

S prvni dcerou kojeni katastrofa, po 3 týdnech jsem se na to vyprdla a dala um. U druhyho jsem mela vsechno nachystany, lahvičky um, pocitala s nekojenim. V porodnici jsme jeli na prikrmu plus prso, aby se nereklo, doma se laktace rozjela, dítě se vykrmilo jak maly selatko.. Takze pokud ti kojeni nevadi, jen se nechceš trapit, za zkousku nic nedas.. A pak se uvidi.. Taky nejsem zastance kojeni za každou cenu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6941
25.8.20 13:04

@AgataKorou1 hele tohle bych ani nedělala. Je to pak horší i zastavovat laktaci a pod.
Já jsem pevně byla rozhodnutá. Vzhledem k tomu jaký trápení bylo při prvním dítěti, druhém, tak u třetí jsem byla pevně rozhodnutá. A určitě si nemyslím, že bych ztratila to pouto s dítětem. Pořád jsme se mazlily já jí pusinkovala. Když plakala mezi jídly, tak jsem věděla že je to něco jiného prd, nebo brkanec.Byla jsem klidnější, vyrovnanější úplně i něčem jiném.
Takže být tebou hned to pak hlásím při příjmu ať se na to pamatuje, dají ti po porodu tabletky a budeš klidnější. Hlavně se nestresuj.To, že se na Tebe dívá někdo blbě bych úplně přehlédla.
Ať se starají o sebe já taky nepomlouvam kojo fanatičky. Každá jsme jiná a to, že jsi se rozhodla nekojit z Tebe rozhodně nedělá špatnou mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.20 13:26

Jestli můžu poradit, Strakonicka porodnice je podle me lepší než Písecka. Je udělana nově, záchody jsou na porodním boxu a pak i na pokoji. Lékaři moc příjemní. Rodila jsem tam dceru a teď budu i druhou. Na šestinedělí taky pohoda… Vím, že v Písku jsou pokoje snad po 5 lidech, na pokojich nejsou záchody ani sprchy… Ale je to vše společné na chodbě… Lékaři jsou určitě dobří, slyšela jsem jen chválu, ale je to ještě stará porodnice…V Písku ale dbají na hodně přirozený porod. 3 kamarádky tam mely opravdu dlouhé porody. Pokud to někdo preferuje, je to správná volba. Ve Strakonicích rodičce trochu pomůžou, aby to bylo rychlejší, pokud porod postupuje hodně pomalu. 2 kamarády pak radši rodily druhé ve Strakonicích,1 opět v Písku. Jinak teď nebudu moct kojit. Mluvila jsem už s gynekologem a zároveň porodníkem ve Strakonicích a říkal, že to není absolutně žádný problém. Dostanu léky a nazdar :mrgreen:.. Nemám se tím vůbec znepokojovat. Jak je to v Písku nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
874
25.8.20 13:42
@Jannys píše:
@AgataKorou1 hele tohle bych ani nedělala. Je to pak horší i zastavovat laktaci a pod.
Já jsem pevně byla rozhodnutá. Vzhledem k tomu jaký trápení bylo při prvním dítěti, druhém, tak u třetí jsem byla pevně rozhodnutá. A určitě si nemyslím, že bych ztratila to pouto s dítětem. Pořád jsme se mazlily já jí pusinkovala. Když plakala mezi jídly, tak jsem věděla že je to něco jiného prd, nebo brkanec.Byla jsem klidnější, vyrovnanější úplně i něčem jiném.
Takže být tebou hned to pak hlásím při příjmu ať se na to pamatuje, dají ti po porodu tabletky a budeš klidnější. Hlavně se nestresuj.To, že se na Tebe dívá někdo blbě bych úplně přehlédla.
Ať se starají o sebe já taky nepomlouvam kojo fanatičky. Každá jsme jiná a to, že jsi se rozhodla nekojit z Tebe rozhodně nedělá špatnou mámu.

můžu se Tě zeptat, když jsi své děti nekojila (pokud jsem to správně pochopila), jak jsou na tom s nemocností a imunitou obecně? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6941
25.8.20 13:52

@roba18 určitě… mám 3 děti a občas je potrápí rýma, kašel…První syn který byl „kojený protože jsem 7 týdnů odsávala nebyl nemocný do 3 letu svého věku dokud nezačal navštěvovat školku. Tím pádem byl nemocný samozřejmě pak i mladší syn.
Takže to je takové zkreslené, ale pokud jde o to jestli někdy něco chytili samy od sebe“ někde z nákupáku atd.Tak nikdy nic. I dnes při věku 8,5 a teď 1,5 roku. Nemocnost téměř nulová.
Prostřední syn chodí do školky nepřetržitě a nemocný není. To stejně i ten nejstarší.
Mají celkem super imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
25.8.20 13:56
@Jannys píše:
@roba18 určitě… mám 3 děti a občas je potrápí rýma, kašel…První syn který byl „kojený protože jsem 7 týdnů odsávala nebyl nemocný do 3 letu svého věku dokud nezačal navštěvovat školku. Tím pádem byl nemocný samozřejmě pak i mladší syn.
Takže to je takové zkreslené, ale pokud jde o to jestli někdy něco chytili samy od sebe“ někde z nákupáku atd.Tak nikdy nic. I dnes při věku 8,5 a teď 1,5 roku. Nemocnost téměř nulová.
Prostřední syn chodí do školky nepřetržitě a nemocný není. To stejně i ten nejstarší.
Mají celkem super imunitu.

děkuji za odpověď. Tohle slýchám právě celkem často u dětí, které nebyly kojené. Už mi i dva lékaři nezávisle na sobě říkali, že kojení rozhodně nenastaví imunitu na celý život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6941
25.8.20 14:00

@roba18 já myslím, že tohle je zastaralý názor.
Kojené dítě = silná imunita
Dítě na UM = Imunita žádná

Dost jsem se přesvědčila, že to takto vůbec není. Matka co kojila své dítě do min. 6 měsíce, tak její dcera byla pořád nemocná, málo železa, neustále rýmy, bronchitidy. A mohla bych pokračovat.
Nechci tímto propagovat děti na umělém mléku. Ač to tak asi teď možná vypadá.
Ale dle mého názoru neznamená, když se dítě kojí, že jí nastavíme do života silnější imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama