Vybavení trvalého pobytu - Slovenka

9
18.5.11 14:42

vybaveni trvaleho pobytu -slovenka

prosim nevite mi nekdo poradit jsem slovenka a chci si vybavit trvalej pobyt tu v cechach neni tu neaka mamina co ma s tim zkusenost???

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
557
18.5.11 14:48

Ahoj, musis poziadat na ministerstve vnutra, pozri na stranku co vsetko musis splnit a vyplnit:
 http://www.mvcr.cz/…-397520.aspx?…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1918
18.5.11 15:00

My jsme to meli naopak, jako ceska jsem vyrizovala trvaly pobyt na sk, bylo potreba jet na cizineckou policii. Myslim ze tady je to to dost porodne, jako cizinka muzes mit trvaly pobyt, protoze prechodny uz neexistuje. Taky me zajima jak to presne je naopak, protoze jsme se prestehovali zpatky do CR ale manzel ma trvaly pobyt porad na SK, tak to chceme do konce roku taky nejak vyresit.

Ale vim ze to dlouho trva…ja jsem cekala na ten trvalak 5 mesicu :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
kvetinka56
18.5.11 15:05
Lend.u píše:
My jsme to meli naopak, jako ceska jsem vyrizovala trvaly pobyt na sk, bylo potreba jet na cizineckou policii. Myslim ze tady je to to dost porodne, jako cizinka muzes mit trvaly pobyt, protoze prechodny uz neexistuje. Taky me zajima jak to presne je naopak, protoze jsme se prestehovali zpatky do CR ale manzel ma trvaly pobyt porad na SK, tak to chceme do konce roku taky nejak vyresit.Ale vim ze to dlouho trva…ja jsem cekala na ten trvalak 5 mesicu :roll:

Tak tvemu priteli to bude trvat cca pet let, kdyz si prectes vyse zmineny zakon. Na SK dostane kazdy automaticky trvaly pobyt, v CR podle zakona az po 5 letech prechodneho pobytu registrovaneho na cizinecke policii. Jinak se da ziskat trvaly pobyt jenom svatbou.

  • Citovat
  • Upravit
11482
18.5.11 15:27

Já získala trvalý pobyt sňatkem. Bylo to bez potíží, vyřízeno do 3 měsíců. Vyřizovalo se to na cizinecké policii, teď to snad převzalo ministerstvo vnitra.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9819
18.5.11 15:48

tak to , že prechodný pobyt nie je som si myslela i ja, bolo mi to tak vysvetlené, tak som si o to ani nezažiadala. Po 4 rokoch bývania a pracovania v ČR som sa dozvedela, že prechodné pobyty sa prideľujú, tak som si zažiadala. Je to rutina, dali mi potvrdenie na počkanie. Potrebuješ k tomu 2 fotky, potvrdenenie o zamestnaní a súhlas majiteľa bytu (domu), kde bývaš. A za 5 rokov od prechodného pobytu si možeš zažiadať o trvalý. Mne sa tu narodilo dieťa, občianstvo má české a v tomto prípade sa doba skracuje na 2 roky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9
18.5.11 16:22

je dakujem za rady potom si to precitam vecer ked bude mala spat a to sa az tak dlho caka na trvaly ?lebo ja som prechodny mala vybaveny v jeden den na cudzineckej policii.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
kvetinka56
18.5.11 16:39
silvik.sk píše:
tak to , že prechodný pobyt nie je som si myslela i ja, bolo mi to tak vysvetlené, tak som si o to ani nezažiadala. Po 4 rokoch bývania a pracovania v ČR som sa dozvedela, že prechodné pobyty sa prideľujú, tak som si zažiadala. Je to rutina, dali mi potvrdenie na počkanie. Potrebuješ k tomu 2 fotky, potvrdenenie o zamestnaní a súhlas majiteľa bytu (domu), kde bývaš. A za 5 rokov od prechodného pobytu si možeš zažiadať o trvalý. Mne sa tu narodilo dieťa, občianstvo má české a v tomto prípade sa doba skracuje na 2 roky.

Otec je Slovak alebo Cech? Lebo ked ste obaja Slovaci, tak dieta nemoze mat ceske obcianstvo. My sme s manzelom obaja slovaci, maly sa narodil tiez tu, na SK velvyslanectve v Prahe mi povedali, ze ceske nema.

  • Citovat
  • Upravit
4157
18.5.11 17:22

Ja som si vybavovala trvalý pobyt už asi 5 rokov naspeť. Musela som mať splnený 5 ročný prechodný pobyt, potom už len stačilo prísť na cudzinecku policiu s čechom, u ktorého si nahlásiš trvalý pobyt, on to tam podpísal a bolo to, behom pár dní mi vystavili nový preukaz :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9819
18.5.11 18:29
kvetinka56 píše:
silvik.sk píše:
tak to , že prechodný pobyt nie je som si myslela i ja, bolo mi to tak vysvetlené, tak som si o to ani nezažiadala. Po 4 rokoch bývania a pracovania v ČR som sa dozvedela, že prechodné pobyty sa prideľujú, tak som si zažiadala. Je to rutina, dali mi potvrdenie na počkanie. Potrebuješ k tomu 2 fotky, potvrdenenie o zamestnaní a súhlas majiteľa bytu (domu), kde bývaš. A za 5 rokov od prechodného pobytu si možeš zažiadať o trvalý. Mne sa tu narodilo dieťa, občianstvo má české a v tomto prípade sa doba skracuje na 2 roky.
Otec je Slovak alebo Cech? Lebo ked ste obaja Slovaci, tak dieta nemoze mat ceske obcianstvo. My sme s manzelom obaja slovaci, maly sa narodil tiez tu, na SK velvyslanectve v Prahe mi povedali, ze ceske nema.

ano je čech :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
kvetinka56
18.5.11 20:13
silvik.sk píše:
kvetinka56 píše:
silvik.sk píše:
tak to , že prechodný pobyt nie je som si myslela i ja, bolo mi to tak vysvetlené, tak som si o to ani nezažiadala. Po 4 rokoch bývania a pracovania v ČR som sa dozvedela, že prechodné pobyty sa prideľujú, tak som si zažiadala. Je to rutina, dali mi potvrdenie na počkanie. Potrebuješ k tomu 2 fotky, potvrdenenie o zamestnaní a súhlas majiteľa bytu (domu), kde bývaš. A za 5 rokov od prechodného pobytu si možeš zažiadať o trvalý. Mne sa tu narodilo dieťa, občianstvo má české a v tomto prípade sa doba skracuje na 2 roky.
Otec je Slovak alebo Cech? Lebo ked ste obaja Slovaci, tak dieta nemoze mat ceske obcianstvo. My sme s manzelom obaja slovaci, maly sa narodil tiez tu, na SK velvyslanectve v Prahe mi povedali, ze ceske nema.
ano je čech :-)

Tak to mate o to lepsi. My muzeme o trvaly pobyt zazadat az o dva roky, jsem zvedava, jak to bude se skolkou, 500km kde ma trvaly pobyt ho asi vodit nebudu :lol:

  • Citovat
  • Upravit
kvetinka56
18.5.11 20:14

Akorat jenom slovaci jsou takovi stedri, ze trvaly pobyt dostane kazdy na pozadani do par mesicu a pak muze hezky zadat o socialni davky :zed:

  • Citovat
  • Upravit
9819
19.5.11 07:34
kvetinka56 píše:
silvik.sk píše:
kvetinka56 píše:
silvik.sk píše:
tak to , že prechodný pobyt nie je som si myslela i ja, bolo mi to tak vysvetlené, tak som si o to ani nezažiadala. Po 4 rokoch bývania a pracovania v ČR som sa dozvedela, že prechodné pobyty sa prideľujú, tak som si zažiadala. Je to rutina, dali mi potvrdenie na počkanie. Potrebuješ k tomu 2 fotky, potvrdenenie o zamestnaní a súhlas majiteľa bytu (domu), kde bývaš. A za 5 rokov od prechodného pobytu si možeš zažiadať o trvalý. Mne sa tu narodilo dieťa, občianstvo má české a v tomto prípade sa doba skracuje na 2 roky.
Otec je Slovak alebo Cech? Lebo ked ste obaja Slovaci, tak dieta nemoze mat ceske obcianstvo. My sme s manzelom obaja slovaci, maly sa narodil tiez tu, na SK velvyslanectve v Prahe mi povedali, ze ceske nema.
ano je čech :-)
Tak to mate o to lepsi. My muzeme o trvaly pobyt zazadat az o dva roky, jsem zvedava, jak to bude se skolkou, 500km kde ma trvaly pobyt ho asi vodit nebudu :lol:

no to bude i u nás veselé :-? školku budeme riešiť už za rok a ja trvalý pobyt v ČR v tej dobe ešte mať nebudem. Priateľ samozrejme má, ale všade počujem, že ho musia mať obaja rodičia :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
kvetinka56
19.5.11 12:41
silvik.sk píše:
kvetinka56 píše:
silvik.sk píše:
kvetinka56 píše:
silvik.sk píše:
tak to , že prechodný pobyt nie je som si myslela i ja, bolo mi to tak vysvetlené, tak som si o to ani nezažiadala. Po 4 rokoch bývania a pracovania v ČR som sa dozvedela, že prechodné pobyty sa prideľujú, tak som si zažiadala. Je to rutina, dali mi potvrdenie na počkanie. Potrebuješ k tomu 2 fotky, potvrdenenie o zamestnaní a súhlas majiteľa bytu (domu), kde bývaš. A za 5 rokov od prechodného pobytu si možeš zažiadať o trvalý. Mne sa tu narodilo dieťa, občianstvo má české a v tomto prípade sa doba skracuje na 2 roky.
Otec je Slovak alebo Cech? Lebo ked ste obaja Slovaci, tak dieta nemoze mat ceske obcianstvo. My sme s manzelom obaja slovaci, maly sa narodil tiez tu, na SK velvyslanectve v Prahe mi povedali, ze ceske nema.
ano je čech :-)
Tak to mate o to lepsi. My muzeme o trvaly pobyt zazadat az o dva roky, jsem zvedava, jak to bude se skolkou, 500km kde ma trvaly pobyt ho asi vodit nebudu :lol:
no to bude i u nás veselé :-? školku budeme riešiť už za rok a ja trvalý pobyt v ČR v tej dobe ešte mať nebudem. Priateľ samozrejme má, ale všade počujem, že ho musia mať obaja rodičia :roll:

Fakt? No nam sa to bude akurat kryt, pretoze o trvaly pobyt budeme moc zaziadat takmer na 3 narodeniny maleho. Do skolky pojde asi az ako 3,5 rocny, skor ho tu asi nezoberu. A to mozno budeme radi, ze ma miesto. Ale to je este daleko.

  • Citovat
  • Upravit
1918
19.5.11 19:12
kvetinka56 píše:
Lend.u píše:
My jsme to meli naopak, jako ceska jsem vyrizovala trvaly pobyt na sk, bylo potreba jet na cizineckou policii. Myslim ze tady je to to dost porodne, jako cizinka muzes mit trvaly pobyt, protoze prechodny uz neexistuje. Taky me zajima jak to presne je naopak, protoze jsme se prestehovali zpatky do CR ale manzel ma trvaly pobyt porad na SK, tak to chceme do konce roku taky nejak vyresit.Ale vim ze to dlouho trva…ja jsem cekala na ten trvalak 5 mesicu :roll:
Tak tvemu priteli to bude trvat cca pet let, kdyz si prectes vyse zmineny zakon. Na SK dostane kazdy automaticky trvaly pobyt, v CR podle zakona az po 5 letech prechodneho pobytu registrovaneho na cizinecke policii. Jinak se da ziskat trvaly pobyt jenom svatbou.

No jenze my jsme manzele, tak by to teoreticky jit melo…ja to jeste porad zjistuju, jenze kazdy rika na kazdem udare neco jineho :roll: . On ma prechodny pobyt pres firmu v CR kde pracuje uz 3 roky tak snad se to bude pocitat :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Knihy z edice Disney Baby

  • (4.8) + 40 recenzí

O Budulínkovi

  • (5) + 5 recenzí

O Červené karkulce

  • (5) + 5 recenzí

Kuřátko a obilí

  • (5) + 4 recenze

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin