Vyčerpání nebo co se mnou je?

Anonymni
12.10.08 19:35

vyčerpání nebo co se mnou je?

Ahoj holky,
vůbec nevím co si mám myslet o svém zdravotním stavu. Dřív jsem chodila na tři směny a byla jsem v pohodě. Po porodu se ale něco změnilo. Když jsem dostatečně odpočinutá a vyspalá, jsem také v pohodě, ale běda když musím vstát třeba v půl šesté a jít spát v půl jedenácté. Je mi špatně, bolí mě u srdce a cítím se vyčerpaně a slabě a ještě když se syn v noci budí, tak se uplně klepu.
Nedělám nic fyzicky náročného, nepředřu se.
Vím že je to od vyčerpání, ale co s tím? Beru i vitamíny na energii. A co až půjdu znovu do práce, to se rovnou někde složím. Krev mám O.k., EKG také. K doktorovi už nechci, kouká na mě jak na hypochondra.
Přeci není normální aby někdo byl tak slabej? Nebo je? Máte to někdo taky?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.10.08 19:41

Ahoj,

tak to mám taky,
jsem z toho nešťastná,
pomáhá jedině se vyspat.
Pořád mě něco bolí - buď hlava nebo záda, ale fest.
Asi je to přeci jenom zápřah - stále dávat pozor na dítko a do toho prát, vařit a tak a když si hrajem, tak zas přemýšlím, co jsem nestihla udělat. Tahat 11 kg je taky dřina, přeci jenom ještě nechodí …
Takhle bídně fyzicky jsem na tom nikdy nebyla, taky problémy gynekologické, se zubama … jedině odpočívat, když to jde.
Soucítím s Tebou.

• Nahlásit
  • Citovat
1887
12.10.08 19:54

Holky, hlavu vzhuru. Je to pro vas poradny zaprah, ale verte - bude lepe. Ja jsem taky porad unavena, urcite k tomu prispiva i to podzimni pocasi :-) Vzpomente na nase rodice, taky toho museli zvladnout hodne, takze hodne odpocivat, zdrava strava, trocha pohybu a hlavne pozitivni pristup k zivotu. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.10.08 19:54

Díky za soucítění,
nikdy jsem si nemyslela, že mi dá mateřská zabrat víc než práce na tři směny :lol:
Jsem zvědavá jestli nás je ještě víc …

anon. č.1

• Nahlásit
  • Citovat
7927
12.10.08 20:00

ahoj ahoj :-)
také se přidávám do řad, už měsíc sice nekojím předtím jsem byla dudlík na celou noční směnu po 2hodinách. Když jsem makala na noční 12ctky nebyla jsem tak unavená jako teď.
Teď se už vyspím celou noc ale unavená jsme ještě více někdy mám pocit, že už nemám žádnou energii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.10.08 20:01

Holky,
já vím, že se vám to možná nebude líbit, ale mně pomohly antidepresiva - taková, která ještě víc neuspávají.
Prošla jsem taky všechna vyšetření jako vy, nakonec mi doktor velice šetrně vysvětlil, že by to mohla být forma deprese. No a asi byla, protože co beru léky, tak je mi lépe. Doktorka na psyšce říkala, že má víc pacientek, které trpí takovým vyčerpáním.
Tak přeju abyste s tím brzo nějak zatočily!!!!! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
2318
12.10.08 20:15

Ahoj,

taky jsem po dvou dětech vyčerpaná. Piju mladej ječmen, pojídám chlorellu a doufám, že bude líp. Nechápu, jak bych to dělala, kdybych teď ještě měla chodit do práce 8O Jo a taky se léčím homeopaticky. Na zimu si plánuju koupit toto: http://www.mimishop.cz/…e/detail.php?… protože nesnáším tmu a zimu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
12.10.08 20:49

Ahoj anonymni i ostatni,
ja to mam taky tak, porad jsem hrozne unavena, rano sotva vstanu, prebalim a prevliknu malou, nasnidame se, tak uz bych si zase nejradsu lehla… Zada boli hruza mluvit, vecer padnu do postele uplne hotova… a to uz mala chodi a tak ji zas tak netaham… Myslela jsem si, ze je to kojenim, ale uz tri mesice nekojim a je to spis jeste horsi :( No ze by to mohla byt forma deprese - proc ne? Chlap mi absolutne nepomuze s nicim, hlavne s nama stejne neni a kdyz je, tak akorat prudi :roll: … tak jsem vycerpana hlavne psychicky, bez maly jsem byla zatim jen jednou… Nojo, tak snad bude lip :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
12.10.08 20:58

Holky, věřte nevěřte, pomáhá víc práce. Zní to divně, ale fakt pomůže mít nějaké zaměstnání, jiný zájem než jen prcky. Takže ona to možná opravdu bude nějaká forma deprese - a práce pomáhá jako terapie.

Já si pomalinku začínám představovat svůj návrat do práce a začíná mi z toho být ouzko :o, ale třeba se to vyvrbí a půjde vše hladce. Kéž by. Když si vzpomenu, jak jsem domů občas chodila pozdě a hotová…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19257
13.10.08 01:11
Lesina píše:
Holky, věřte nevěřte, pomáhá víc práce. Zní to divně, ale fakt pomůže mít nějaké zaměstnání, jiný zájem než jen prcky. Takže ona to možná opravdu bude nějaká forma deprese - a práce pomáhá jako terapie.
L.

Ono na tom něco asi bude.Mám 3 děti a k tomu roznáším letáky.To znamená po nocích (ve dne by mi to asi rozbombardovali) třídit a ve dne roznášet.A vyčerpaně se necítím.Jo a jsem asi optimista. :wink:
Ale než jsem s brigádkou začla,cítila jsem se nepotřebná,nevyužitá.....zbytečná. Teď jsem zase spokojený člověk.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.10.08 05:38

Měla jsem také hrozné problémy. Doktor krčila rameny, doporučila víc odpočívat, a pořád s ptala kdy chci jít do práce. Nepochopila jsem smysl této otázky, a chtěla změnit doktora, protože mi nic nepomohla a mě bylo jako devadesátileté babičce.
Dva měsíce už chodím do práce, a stávám o tři hodiny dříve a problémy -
už žádné nemám.
Taky nechápu, ale je to tak, a bez um.vitamínů.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.10.08 09:31

Ahojky,

no, mně taky pomohl nástup do práce. Dříve jsem byla celé dny jako překetá, bez nálady a dneska jsem akorát večer zdravě unavená.
Chdím na pár hodin denně a je to bomba. Úplně jsem pookřála, jsem veselá a všimlo si toho i okolí. Manžel mě podporuje akorát holt nemá denně byt jak kícku a teplé večeře jsou veeeelmi zřídka. Ale má dobře naladěnou ženu a moc si to pochvaluje. Dokonce se mi vrátila i chuť na sex:-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.10.08 10:26

Asi na tom opravdu něco bude, když se občas naskytne nějaký přivýdělek a já vypadnu, tak také celá pookřeju. Škoda jen, že tento lék nejde ordinovat častěji :lol:

anon.č.1

• Nahlásit
  • Citovat
1837
13.10.08 23:52

SOUHLAS S LESINOU!!!

Já si na mateřský připadala jak vyždímanej hadr. Nakonec jsem zjistila, že jsem byla vyčerpaná z pobytu doma. To myslim naprosto vážně. potom šup - volali z práce - rychle rychle nastoupit - jáááááááj to byla ÚÚÚÚLEVIČKA!!
Okamžitě jiný starosti, ráno jsem vylítla z postele jak natěšenej pes, a vpodstatě teďka se svojí prácičky nechci tak lehko vzdát.
Je to krásná kompenzace. Najednou i ty domácí práce přestaly být tak nesnesitelné, byla to taková „příjemná“ (v rámci možností) obměna. V práci „intelektuální zápřah“, doma manuální zápřah (plus dítě… ehm… zápřah různého kalibru).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
18.10.08 17:40

Ahoj holky, tak já se vlastně už od porodu učila na zkoušky a byla jsem v pohodě. Zkoušky jsou za mnou a já jsem utahaná jak nikdy předtím. Spát chodím cca v devět a vstávám tak kolem osmé (malá se budí v sedm, ale já jí kolikrát ani neslyším, takže k ní vstává manžel). Nikdy dřív jsem takhle nespala a nikdy dřív jsem se necítila tak unavená. Takže jak už tady bylo řečeno, pomáhají i jiné aktivity než skákání kolem miminka. Já si třeba suprově odpočinu po hodině hopsání v tělocvičně - vždycky se mi tam hrozně nechce a nakonec si připadám, jak když jsem se znovu narodila. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama