Vykáte tchýni a tchánovi?

17
4.4.21 09:47

Vykáte tchýni a tchánovy?

Ahoj, chci se zeptat jestli tykáte nebo vykáte rodičům svého manžela/své manželky? Já své tchýni a tchánovy vykám a on mému tátovi taky. Jak je to u Vás?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30287
4.4.21 09:49
@Ufonek444 píše:
Ahoj, chci se zeptat jestli tykáte nebo vykáte rodičům svého manžela/své manželky? Já své tchýni a tchánovy vykám a on mému tátovi taky. Jak je to u Vás?

Všichni si tykáme. Ne od začátku, ale ještě před narozením syna jsme si potykali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 09:51

Vykám a nikdy mi tykání nenabídli. Můj manžel mojí mámě tyká, nabídla mu to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
4.4.21 09:52

Taky jsme si potykali z obou stran… Ale počkali jsme až nám to nabídli… Nejprve jsem si neuměla zvyknout, ale teď jsem za to ráda, mám tchýni a tchána jako druhé rodiče :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
4.4.21 09:52

Proboha ne. 😄 Jak by se asi děti tvářily, kdybych vykala jejich babičce a dědovi. 😂 Tykali jsme si dávno před svatbou i dětma. Tohle hraní na vykání v rodině fakt nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
4.4.21 09:53

Já rodičům své manželky vykám, manželka mým rodičům tyká (sami ji to už od začátku našeho vztahu nabídli).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16287
4.4.21 09:57
@Ufonek444 píše:

Tykáme si a říkáme křestními jmény.

Totéž můj muž mému otci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20606
4.4.21 09:57

Vykáme a tykat bych si ani nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
4.4.21 09:58

My máme takovou tu vesnickou klasiku já tchánovi a tchýni vykám, oni mi tykají, totéž můj muž našim vyká, oni mu tykají. Mezi sebou si naši rodiče potykali, když jsme se s mužem brali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38

Tykame si. Ale bývalým tchanovcum jsem vykala stejně jako ostatní snachy, zatímco ex mým rodičům týkal.
Přišlo mi to na hlavu, děti tykaji a dospělé ženské musely vykat.pak se špatně vytváří nějaký vztah.. Jsi pak v té rodině pořád cizí element nebo jak dítě ve škole. Oni ti týkají a ty vykas..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5012

Tykáme - a i kdyby ne, tak to neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15995
4.4.21 09:59

Tykame si všichni, ale tchyně mi to nabídla až skoro po 20letech co jsem a jejím synem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52940
4.4.21 09:59

Nevykám od svatby. Ani můj muž naším. Jednou to ani nehodlám vyžadovat po budoucích partnerech našich dětí. A troufám si říct, že můj muž to bude mít stejné.
Nemám problém, že si v rodině tykáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9437
4.4.21 10:04
@lachtanice86 píše:
Tykame si všichni, ale tchyně mi to nabídla až skoro po 20letech co jsem a jejím synem :mrgreen:

U nás podobné, ale nabídl mi to zas po takové době tchán. Mě už to ale nějak nejde přes pusu, mu tykat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15995
4.4.21 10:05

@karkarka taky s tím mám problém :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu