Vymáhání neoprávněných stornopoplatků

22.3.17 12:45

vymáhání neoprávněných stornopoplatků

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s vymáháním stornopoplatků od zahraničních CK?
1.2.2017 jsem si chtěla objednat zájezd přes ab-in-den-urlaub.de, zadala jsem naše údaje, ale následně jsem zjistila, že když koupím hotel a let z Prahy samostatně, tak mne vyjde zájezd za stejnou cenu jako přes CK z Mnichova.

Rovněž jsem zjistila, že slevové kody uvedené jako reklama a lákačka, nefungují a cena zůstává stejna.
Proto jsem rezervaci nedokončila. Nicméně mi přišel mail od ab-in-den-urlaub.de, že jsem zájezd rezervovala. Já jsem jim ihned napsal, že je to omyl, ať ho zruší.

Oni ale po mne chtějí nyní 609EUR. Tvrdí, že jsem zadala údaje a zájezd objednala. Já vím na 100%, že jsem tlačítko „JETZT KAUFEN“ neklikla a zájezd neobjednala, protože jsem to ani nechtěla.

Vše řeším již víc jak měsíc a oni mi pouze posílají výhružné maily. Zapojila jsem do celé věci i Evropské spotřebitelské centrum při ČOI, ale zatím bez výsledku.

Rovněž jsem chtěla objednat jiný zájezd jako kompromis (mají uvedeno na stránkách, že je možné zájezd přerezervovat) ale neumožnili mi to…

Nemáte někdo nějakou zkušenost, případně radu jak postupovat.

Taky bych chtěla vědět, zda mne mohou pozvat k soudu do Německa.

Děkuji všem moc za jakoukoliv radu, pomoc.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.3.17 12:57

Dělám v oboru, ale s tímto jsem se ještě nesetkala. Když zadáš rezervovat, zpravidla pošleš rezervaci daného termínu do cestovky, jím to spadne do systému a stejně tam někdo bude muset ověřit, jestli jsou letenky i hotel dostupné. Pak se dává takzvaná opce či nezávazná rezervace. Dokud jím nepošleš nic podepsáno (cestovní smlouvu s tvým oficiálním podpisem), tak se rezka ruší.
Poslala jsi tedy cokoliv písemného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1105
22.3.17 19:31

@hudečice take s rim zkusenosti nemam, ale nektere nemecke ck to maji jinak - nelze rezervovat, pouze rovnou zavazne objednat. Navic smlouva uz ani u nas dnes nemusi byt podepsana a hodne ck staci tzv. POZ.

@martinaho1 U nas to funguje tak, ze smlouva je zavazna jejim podpisem, ci vyjadrenim souhlasu s ni. Nevim, jak tam funguji zakony, ale at Ti poslou treba print stranky, kde je napsano, ze vyplnenim udaju souhlasis s objednavkou zajezdu. Pripadne at Ti poslou sve obchodni podminky a zvyrazni Ti tam bod, ktery by toto resil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama