Výpovědní lhůta a nové zaměstnání

Anonymní
29.7.15 21:53

Výpovědní lhůta a nové zaměstnání

Pěkný večer,
omlouvám se za anonym, ale myslím si, že je v tomto případě nutný.

V brzké době dostanu výpověď ze zaměstnání ze zdravotních důvodů s dvouměsíční výpovědní dobou. Po tyto dva měsíce bych měla být doma na překážku z práce, protože v práci pro mě není jiné vhodné místo.

Můj dotaz zní: Pokud si v čase výpovědní lhůty, kdy jsem ještě zaměstnancem s podepsanou výpovědí, najdu jinou práci, mohu do této jiné práce nastoupit?
A jak se to potom řeší? Nastoupím na vedlejší poměr po dobu výpovědní lhůty a pak mi nový zaměstnavatel změní smlouvu? Nebo se budu muset domluvit v současném zaměstnání, aby mě půstili okamžitě na dohodu, abych mohla nastoupit do jiného zaměstnání?

O novém místě zatím nevím, ale ráda bych se informovala, abych věděla, jak mám postupovat v případě štěstí.

Děkuji za rady. A.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Meha
29.7.15 22:16

Můžeš mít klidně dva hlavní pracovní poměry, takže jsou možné obě varianty, které jsi navrhla.
Do nové práce můžeš nastoupit během výpovědní lhůty na normální pracovní smlouvu, nic se nemusí posléze měnit.
Nebo se dohodneš se zaměstnavatelem na dřívějším ukončení, ale pokud budeš doma na 100%, tak bys byla sama proti sobě.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama