Vyrážka v těhotenství - měl někdo také?

67
2.5.18 17:45

Vyrazka v tehotenstvi- mel nekdo take?

Prosim nemel jste nekdo v tehu podobnou yvrazku? Jsem v 16 tt dekujj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35461
2.5.18 17:58

Ahoj, to může být alergie na těhotenství, pokud tím jinak netrpíš. Zajdi na kožní a než tam půjdeš, natírej imazolem - bílou pastou, koupíš v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.5.18 18:06

Vypadá to jako můj atopický ekzém. Tak možná alergie. :think: Též bych určitě doporučila návštěvu lékaře. :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
2.5.18 18:16

Děkuji, já to ukazovala na gynekologii a dostala jsem masticku a imazol pouzivam, jen to nejak extra teda nepomaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
2.5.18 19:44

No tak já tě nepotěším. Přesně tohle se mi udělalo v prvním těhotenství - čtyři roky zpět a dodneška s tím mám problémy. Dělá se mi to hlavně když je teplo, tak v podkolení jamce a jediné co na to vždy zabere jsou kortikoidy - nějakými lehkými jsem mazala i v obouch těhotenstvích, protože jinak bych si to rozškrabala do krve, jak to vždycky lehtá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
1.9.20 22:40

Obnovim diskuzi, má tu někdo čerstvé zkušenosti s výrazkou v těhotenství? Mám ji snad od chvíle, kdy se uhnizdilo vajíčko, nejdříve paže, pak ramena, teď v 8.tt už skoro celé tělo. Kožní viděla, dala kortikoidy a dezinfekční sprchac, nic. Návštěva urgentu, protože se to nedalo už vydržet, já celá do krve, jiné steroidy, jine dezinfekční činidlo, zadanky na odběry a hotovo. Na odběry jdu, ale nic zatím nezabírá, antihistaminy, steroidy, ovesna koupel, hypermangan, nic. Někde už jsem se v zoufalství dočetla, že pomáhá omega 3, tak doplňuju a je pravda, že ta kůže je malinko lepší, ale je to jak dávat na slepák ibalgin. Nejvíc mě ovšem dnes vyděsila známá, jejíž kamarádka to měla celé těhotenství a mizi ji to až teď po porodu. Je tu někdo, kdo zažil něco podobného? Zabralo vám něco? Beru i bábske rady na úlevu od svědění. Je pravda, že jsem silný alergik a taky hormonalni vykyvy moje tělo nedávalo ani v prvním tehu, ale tohle je fakt šílený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7703
1.9.20 23:37
@Tiger-lily píše:
Ahoj, to může být alergie na těhotenství, pokud tím jinak netrpíš. Zajdi na kožní a než tam půjdeš, natírej imazolem - bílou pastou, koupíš v lékárně.

Alergie na těhotenství? Vždyť nic takového neexistuje.. maximálně V těhotenství.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
2.9.20 00:33

@Villanelle

Mě se strašlivě moc zhoršil ekzém.
Vymodlené dítě, kortikoidů jsem se bála, ruky jsem měla do krve, nemohla jsem hýbat prsty, no hrůza.
Velmi mi pomohl Radioxar krém. Jakože opravdu to zabralo a ekzém se začal lepšit.
Zkus, za zkoušku nic nedáš, nebo teda cca stovku.
Někdy po tom 12.týdnu se to začalo lepšit a pak už to bylo celkově dobrý (asi to udělal ten první hormonální výkyv, než začíná fungovat placenta).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
2.9.20 05:56

@Villanelle Taky jsem mela, zvlastni ze jen v druhem tehotenstvi a uz nejak ke konci. Na koznim me odbyli, tak jsem si nasadila analergin, ktery bezne beru na pylovou alergii v sezone a predem jsem konzultovala s imunolozkou, kt mi dovolila ho brat i v tehotenstvi. Pomohlo to skoro okamzite. Oproti tomu mi na koznim tvrdili, ze nekomu to odezni az po sestinedeli :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 11:56

@Villanelle Ahoj, mě se to taky rozjelo od cca 5tt, bylo to nejdřív jen trošku na předloktí pak to chytli i paže, mezi prsty a nakonec i stehna.. Čím víc jsem mazala tim to víc svedilo a bylo horší :zed: :zed: teď jsem se na mazání asi 2 týdny vyprdla, a už to svědí jen po sprše ale chvíli jen než kůže uschne, a ani to není už vidět jen mám semtam supinky na kůži :nevim:, ale na to jaký jsem to měla když jsem to mazala krémem z lékárny :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
2.9.20 12:47
@Valerie. Rie píše:
@Villanelle Ahoj, mě se to taky rozjelo od cca 5tt, bylo to nejdřív jen trošku na předloktí pak to chytli i paže, mezi prsty a nakonec i stehna.. Čím víc jsem mazala tim to víc svedilo a bylo horší :zed: :zed: teď jsem se na mazání asi 2 týdny vyprdla, a už to svědí jen po sprše ale chvíli jen než kůže uschne, a ani to není už vidět jen mám semtam supinky na kůži :nevim:, ale na to jaký jsem to měla když jsem to mazala krémem z lékárny :pocitac:

Fakt? Já už mažu minimálně, protože to stejně nepomáhá. Budu se modlit, aby to taky přešlo, třeba s prvním trimestrem. Nedovedu si představit tohle řešit až do porodu. V prvním mi bylo zle od rána do noci a teď bych to klidně vyměnila. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.9.20 23:23

@Villanelle no není to furt úplně ok, ale je to mnohem lepší (jsem 18tt).. Sice předloktí pořád občas svědí, ale podrbu a jede se dal :lol: aspoň už to nemám zarudly jak kdyby mi tam někdo vylil kyselinu a ani vystouply :pocitac: snad to bude jen lepší a lepší :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
13.9.20 22:21
@Villanelle píše:
Obnovim diskuzi, má tu někdo čerstvé zkušenosti s výrazkou v těhotenství? Mám ji snad od chvíle, kdy se uhnizdilo vajíčko, nejdříve paže, pak ramena, teď v 8.tt už skoro celé tělo. Kožní viděla, dala kortikoidy a dezinfekční sprchac, nic. Návštěva urgentu, protože se to nedalo už vydržet, já celá do krve, jiné steroidy, jine dezinfekční činidlo, zadanky na odběry a hotovo. Na odběry jdu, ale nic zatím nezabírá, antihistaminy, steroidy, ovesna koupel, hypermangan, nic. Někde už jsem se v zoufalství dočetla, že pomáhá omega 3, tak doplňuju a je pravda, že ta kůže je malinko lepší, ale je to jak dávat na slepák ibalgin. Nejvíc mě ovšem dnes vyděsila známá, jejíž kamarádka to měla celé těhotenství a mizi ji to až teď po porodu. Je tu někdo, kdo zažil něco podobného? Zabralo vám něco? Beru i bábske rady na úlevu od svědění. Je pravda, že jsem silný alergik a taky hormonalni vykyvy moje tělo nedávalo ani v prvním tehu, ale tohle je fakt šílený.

Ahoj, co zkusit celostní terapii? Mám dobrou zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
21.9.20 11:03

Ahoj, podělím se taky o zkušenost :mavam: Mně se vyrážka udělala ve 24. tt. Zprvu na bedrech, pak se mi rozšířila i na břicho. Škrábala jsem se do krve, nemohla jsem ani spát. Kamarádka mi pak doporučila CREMOR HOLT, prý je určena především na atopický ekzém a různé kožní problémy. Můžu tedy říct, že po namazání krásně chladí, svědění přestane vlastně hned a vyrážka je, zdá se, na ústupu :* Holky, pokud vám nic nepomáhá, zkuste tuhle mastičku, můžu doporučit :) Objednala jsem tady: https://obchod.vakosxt.cz/…cremor-holt/ . Třeba vám tenhle tip taky pomůže :) Hezký den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama