Výsledky testu na cukrovku

598
24.7.13 12:44

Výsledky testu na cukrovku

Ahoj holky, delali mi dnes test na cukrovku /26tt/ ale doktorka diabetolozka ma dovolenou, tak nevim jestli mi vysel dobre
na lacno 4.617 mmol/l
po 1 hod 8.859
po 2 hod 3.74
podle toho, co jsem si vygooglila to prvni je vyssi a to druhe nizzi nez norma--- je to spatne? nebo nejak jen na hranici?

dekuji za odpovedi :potlesk: :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
24.7.13 12:47

Je to v poradku :) nejdulezitejsi je hodnota za druhou hodinu, ta 3,74 ;)

• Nahlásit
  • Citovat
teresa20
24.7.13 12:52

@rorozulka máš to nějaké divné 8o první opravdu zvýšenou, druhou zase dost nízkou. byl ten test provedený správně??teď beru zpět, hranice po hodině je až 8,8, to jsem si spletla.. takže bych byla v klidu ;)
ale jak píše Weruska, opravdu každý doktor si to vykládá jinak, někdo nad tím mávne rukou a někdo řeší i hraniční hodnotu. to si prostě budeš muset počkat na verdikt od tvé doktorky

Příspěvek upraven 24.07.13 v 12:57

• Nahlásit
  • Citovat
12982
24.7.13 12:55

Tak nevím, kde jsou normy takové přísné :mrgreen: my hranici pro „lačno“ máme 5,5 čili ta by měla být v normě? A vůbec není pravda, že nejdůležitější je hodnota po 2hod. jakákoli překročená hraniční hodnota je špatná. No tak či tak budeš muset stejně počkat na rozsouzení od doktorky, zda to podle ní je či není správně. My ti tu můžem napsat, že je, ale na našem názoru stejně nezáleží :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50112
24.7.13 12:58

Tak ta prostřední hodnota je lehce nad hranicí, ale bude záležet i na laborce, která test prováděla, nechala bych zhodnocení na nich, závěr by měl být jednoznačný - pozitivní nebo negativní. To, že ulítne pouze prostřední hodnota a po dvou hodinách je v normě, není neobvyklé (není pravda, že nejdůležitější je až ta poslední hodnota), pak se o cukrovku jedná, ale ta hodnota po dvou hodinách je opravdu nízká, nebyl tam třeba nějaký pohyb, který by urychlil metabolismus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
24.7.13 12:59
@Weruska píše:
Tak nevím, kde jsou normy takové přísné :mrgreen: my hranici pro „lačno“ máme 5,5 čili ta by měla být v normě? A vůbec není pravda, že nejdůležitější je hodnota po 2hod. jakákoli překročená hraniční hodnota je špatná. No tak či tak budeš muset stejně počkat na rozsouzení od doktorky, zda to podle ní je či není správně. My ti tu můžem napsat, že je, ale na našem názoru stejně nezáleží :)

asi jsem se špatně vyjádřila, tou první jsem myslela výsledek po hodině. nalačno nějak neberu v úvahu, kdyby byla zvýšená, tak by ji ten test vůbec neměli dělat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
12982
24.7.13 13:09

Aha, vy myslíte tou první jako tu prostřední, no to pak jo :mrgreen: a ta poslední hodnota je fakt nízká, zvláštní :nevim:

@madi máš pravdu, že by měli, ale mě třeba ten test i s vysokou hodnotou nalačno normálně udělali :nevim: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
24.7.13 13:10

@rorozulka podle mě jsou hodnoty ok. hlavní, je že na lačno a po dvou hodinách je to ok. některé labiny ani po hodině neberou takže bych se tím neznepokojovala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
24.7.13 13:11

Limity testu:
první odběr - 4.1-5.5
druhý odběr - 4.1-8.8
třetí odběr - 4.1-7.7

takhle to mám aspoň na výsledcích mého testu, když se vlezeš do limitů, je to ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
24.7.13 13:12

Píšu svoji zkušenost ( GTT mám, chodím do poradny k Apolináři)

naše hodnoty - na lačno 4,1-5,5 ( takže tady to máš ok)
po 1 hodině ( 4,1 - 8,8 - tady to máš na hranici)
po 2 hodinách 4,1 - 7,7 - tady to máš hodně nízké)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50112
24.7.13 13:15

To, že některé laboratoře neberou po hodině, znamená jen a jen to, že část pacientek s cukrovkou prostě nezachytí.
Každopádně teď jsem se dívala, jaké mají limity ve VFN, tak po hodině je to negativní do 8,8 a pozitivní nad 8,9, tak si vyber :lol: Nojo, tos asi slyšet nechtěla, co, každopádně my ti po netu asi vážně víc neporadíme :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
24.7.13 13:23

Mi po hodině vůbec nemerili a dr řekla, že je to zbytečne. Měla jsem na lacno 4,5 a po dvou hodinách 4,7 a ok. I na tom papíru byla legenda, jaká hodnota ma jakou toleranci a při nižší nebo vyšší hodnotě by tam byl + nebo -

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
24.7.13 13:52

@MarieOVMUC To jsem teda nikdy neslyšela, mě jak moje gynekoložka, tak v Podolí v poradně i u Apolináře v poradně řekli, že důležitá je ta hodnota po 1 hodiny po vypití roztoku. Pokud máš zvýšenou hodnotu před vypitím tak ti to ani vypít dát nemůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50112
24.7.13 14:04

Ono po hodině to není potřebné u klasického OGTT na „obyč netěhotenskou“ cukrovku. Na těhotenskou je to důležité dost zásadně. Zrovna u toho Apolináře na tom odběru po hodině dost bazírovali (mají spoustu zkušeností, kdy má cukrovkářka pozitivní pouze tu prostřední hodnotu), ale když mě posílali na kontrolní test pár měsíců po porodu, vysloveně mě upozorňovali, že po hodině už mi to jako netěhotné brát nebudou, ať se nedivím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
24.7.13 14:10

@ugluk Aha no tak to možná jo, já píšu jen zkušenosti s těhotenskou cukrovkou. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama