Vytržení všech zubů

5.3.20 11:54

Vytržení všech zubů

Ahoj holky. Chci se zeptat jestli jste některá nepostoupila, výměnu zubů metodou all on 4. Mám horní patro ve stavu ve kterém už nejde zachránit proto doktor zvolil tuto variantu. Je to teda hodně peněz, ale bojím se. Protože v jeden den mi vytrha všechny zuby a zbytky zubů a hned vsadí implantáty a večer nasadí dočasnou náhradu. Nemáte s tím některá zkušenost? Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1964
5.3.20 12:02

Hned vsadí implantáty??? Které se vrtaji do klidných kosti a nechavaji organismus, aby je prijal? Nehledě na časové hledisko. Přijde mi to jako blbost. Ale co ja vim. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
5.3.20 12:06

No já teda moc lidí se zubama v tak hrozné stavu v okolí nemám, ale manžel. Má v práci kolegu který si taky musel nechat vytrhat všechny zuby a na nasazení novych čekal víc než rok… Než se mu celá pusa zhojila atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1964
5.3.20 12:09
@el.leanor21 píše:
No já teda moc lidí se zubama v tak hrozné stavu v okolí nemám, ale manžel. Má v práci kolegu který si taky musel nechat vytrhat všechny zuby a na nasazení novych čekal víc než rok… Než se mu celá pusa zhojila atd

No právě, me to prijde jako blbost. Sama potřebuji dva implantaty, protože mi nenarostly druhé spodní petky a je to běh na dlouhou trat, a i to stoji ranec. To bude zas nejaka provokace tohleto :zed: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5367
5.3.20 12:16

To je divné, mě dělali jeden implantát a mezi vytržením zubu a implantátem musel být minimálně měsíc aby se zahojila kost po vytrženém zubu. Potom první fáze implantátu (aby šroub zarostl do kosti) měla být zase minimálně měsíc (já si jí kvůli těhotenství protáhla na rok a něco :mrgreen:) potom se na šroub nasadila průchodka dásní a ta se zase 2 týdny hojila a potom mi dělali otisky a za týden jsem měla korunku. Takže časově to vycházelo minimálně na necelé tři měsíce a to byl jeden zub.

Mamce před mnoha lety dělali půlku dolní čelisti na 6 implantátů a vím, že po vytržení zubů čekala půl roku než jí dávali implantáty, mela ty jednokusové, co rovnou trčí z dásně a než na ně mohli dát zuby tak to trvalo asi 3 měsíce než se jí všechno zahojilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
5.3.20 12:28

@lebambule taky tomu moc nerozumím :D měla jsem za to že se to nesmí v jeden den trhat a hned dávat nové zuby… I našemu dědovi všechny vytrhaly a na pevno mu nové zuby dali tuším za trictvrte roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1964
5.3.20 12:38
@Heivka píše:
To je divné, mě dělali jeden implantát a mezi vytržením zubu a implantátem musel být minimálně měsíc aby se zahojila kost po vytrženém zubu. Potom první fáze implantátu (aby šroub zarostl do kosti) měla být zase minimálně měsíc (já si jí kvůli těhotenství protáhla na rok a něco :mrgreen:) potom se na šroub nasadila průchodka dásní a ta se zase 2 týdny hojila a potom mi dělali otisky a za týden jsem měla korunku. Takže časově to vycházelo minimálně na necelé tři měsíce a to byl jeden zub.Mamce před mnoha lety dělali půlku dolní čelisti na 6 implantátů a vím, že po vytržení zubů čekala půl roku než jí dávali implantáty, mela ty jednokusové, co rovnou trčí z dásně a než na ně mohli dát zuby tak to trvalo asi 3 měsíce než se jí všechno zahojilo.

Přesně. Je to nesmysl. Jen mi uniká smysl toho nesmyslu… :nevim: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5830
5.3.20 12:42

Každá se vyjádří, ač o tom prd ví. :mrgreen:
Tak asi takhle. Také nejsem zubař, jsem technik. Ale vím, že lze hned po extrakci zavést implantáty. Ale je to na posouzeni lékaře.

Běžně se nechává po extrakci rány zhojit. Cca 6 měs. (Může se různit) pak se zavádí implantáty, a zde je víc možnosti, někdy se dáseň zašije a implantáty se nechají bez zátěže zhojit (4-6 měsíců) a následně se dáseň prořízne a udělá se korunka, můstek, protéza…
Typů je ale hodně, některé snesou i okamžitou zátěž. Otázkou je samozřejmě i stav kostí a další věci.
Toto vše je vždy na posouzení doktora. Každý z těch postupů má své pro a proti.
Pokud jsou zuby paradentozní, tak dle mého ( pravda laického) názoru, bych se obávala problémů se zhojením.

Tělo může navíc implantáty odmítnout. (U jakéhokoli postupu) Takže je potřeba vše dobře uvážit. Doktoři zpravidla nedávají záruku na to, že se implantát vhojí. :nevim:

Nicméně je to o důvěře k lékaři. Pokud to není lékař, kterého dobře znáte, zjistěte si názory jiných pacientů, či ještě lépe dalších doktorů.
Vypláznout pár desítek tisíc aniž by člověk věděl komu se svěřuje není rozumné. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 13:06

@Mičule
Děkuji. Lékaře mám pověřeného ;)
Hledám pouze názory nebo příběhy lidi co tim prošli. Metoda,, all on 4 "

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
667
5.3.20 16:50