Vývojová vada kyčlí u šestinedělního miminka

2608
19.4.12 16:00

vyvojova vada kycli u sestinedelniho miminka

Zdravim maminky, dnes jsme po KO kycli v seti nedelech a mala ma vyvojovou vadu na obou nozkach ( na jedne horsi, na jedne lepsi). Mame ji davat na pampersku jeste dve latkovky- siroke baleni a na KO po mesici. Chci se zeptat, kdo jste to zazili u miminka, spravilo se to prckovi po mesici, nebo dele? Jsem z toho smutna, fakt jsem to necekala, protoze po porodu na utz nic nenasli, mela to ok. Diky za odpovedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31603
19.4.12 16:08

No jestli máte jen široké balení, tak to asi nebude tak dramatické, někde ho předepisují preventivně všem a má se za to, že se tím nic nezkazí. Jaké máte hodnocení ve zprávě? (vždycky je to číslice, zřejmě římská a písmenko k tomu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4157
19.4.12 16:13

taky mi přijde divné že na vývojovou vadu jen široké balení, nemá jen nevyvinutý jadýrka?? to mi měli i ve 4.měsících a na kontrolu jdeme v 7. a uvidí se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
19.4.12 16:14

Ahoj, my máme taky široké balení, máme ho už od porodnice a v 6tinedělích nám ho prodloužili do třech měsíců..ale pokud máte jen široké balení, nemůže to být tak hrozný, spousta dětiček má ty peřinky, nebo třmeny..Široké balení má spousta miminek a jak říká Gladys, tak někde se dávají i preventivně.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
19.4.12 16:23

Ahoj, jestli má mrně nález, na který stačí široké balení, je to selanka a je vlastně zdravé, buď v pohodě, nic vážného se neděje :kytka: Věnuj pečlivou péči tomu, aby plenky byly pořád správně, jinak je to spíš k horšímu, než k užitku. Taky častým přebalováním je možné látkové plenky nahradit, suchá plena dělá stejný efekt.

PS: preventivně u zdravých kyčlí se široké balení nedává a ortopedi mají už dlouho doporučení od ministerstva zdravotnictví. Bohužel se jím neřídí. A na nálezy, kde stačí široké balení, se má obecně za to, že pokud se nedává, stejně se kyčle vyvinou správně, že tyhle mírné nálezy jsou vlastně fyziologický nález novorozence, který do cca 3měs vymizí sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31603
19.4.12 16:27

Klasifikace podle Grafa:
Kyčel I (zralá kyčel)
Podtyp Ia - vše v pořádku
Podtyp Ib - úhel alfa u stříšek v pořádku, úhel beta zatím větší, tj. stříšky mírně nezralé
Nález Ia a Ib u 3měsíčního dítěte je normální, tj. nemusí se dále sledovat.

Kyčel II (dysplasie) - úhel alfa u stříšek menší, úhel beta větší, tj. stříšky nezralé
Podtyp IIa - fyziologická, tj. normální nezralost (děti mladší 3 měsíců)
Podtyp IIb - opožděná zralost (děti starší 3 měsíců)(prodlužuje se abdukční, tj. široké balení)
Kyčel IIc - určitá dysplasie, tzv. ohrožená kyčel (léčení abdukčními pomůckami, např. třmínky)
Kyčel D - nestabilní, decentrovaná (hospitalizace)

Kyčel III (subluxace) - částečné nebo neúplné vykloubení kyčelního kloubu, hlavice stehenní kosti má ještě částečně kontakt s jamkou kyčelního kloubu (okamžitá hospitalizace)

Kyčel IV (luxace) - vykloubený kyčelní kloub, hlavice stehenní kosti opustila jamku kyčelního kloubu (okamžitá hospitalizace)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
19.4.12 16:30
@Gladys píše:
No jestli máte jen široké balení, tak to asi nebude tak dramatické, někde ho předepisují preventivně všem a má se za to, že se tím nic nezkazí. Jaké máte hodnocení ve zprávě? (vždycky je to číslice, zřejmě římská a písmenko k tomu)

Ve zprave je napsane: sin II.c / dex II.a- dle Grafa
Obj.: Klinicky normalni nalez kycelnich kloubu, abdukce volna 60st.

Ja vim, ze tohle ma spoustu miminek, jen jsem prave chtela vedet, zda se to diky tomu sir. baleni spravi za mesic ci dele..ale asi je to individualni jako vse co ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
19.4.12 16:32
@Gladys píše:
Klasifikace podle Grafa:
Kyčel I (zralá kyčel)
Podtyp Ia - vše v pořádku
Podtyp Ib - úhel alfa u stříšek v pořádku, úhel beta zatím větší, tj. stříšky mírně nezralé
Nález Ia a Ib u 3měsíčního dítěte je normální, tj. nemusí se dále sledovat.

Kyčel II (dysplasie) - úhel alfa u stříšek menší, úhel beta větší, tj. stříšky nezralé
Podtyp IIa - fyziologická, tj. normální nezralost (děti mladší 3 měsíců)
Podtyp IIb - opožděná zralost (děti starší 3 měsíců)(prodlužuje se abdukční, tj. široké balení)
Kyčel IIc - určitá dysplasie, tzv. ohrožená kyčel (léčení abdukčními pomůckami, např. třmínky)
Kyčel D - nestabilní, decentrovaná (hospitalizace)

Kyčel III (subluxace) - částečné nebo neúplné vykloubení kyčelního kloubu, hlavice stehenní kosti má ještě částečně kontakt s jamkou kyčelního kloubu (okamžitá hospitalizace)

Kyčel IV (luxace) - vykloubený kyčelní kloub, hlavice stehenní kosti opustila jamku kyčelního kloubu (okamžitá hospitalizace)

měli jsme 2a,a asi do půl roku? :think: široké balení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31603
19.4.12 16:35

@Divine moc tomu nerozumím, ale IIa by měl být naprosto normální nález do 3m, který není třeba řešit, IIc je otázka, zda se to řeší těmi pomůckami až po 3m, jestli ihned, tak mě zase zaráží „jen“ široké balení, zda by už nebyly na místě ty abdukční kalhotky :nevim: Ono to široké balení je takové, že se to může dítěti schmoustat mezi nohama, pokud je živější dítě, takže je potřeba to hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
19.4.12 16:35

Gladys diky. Takze aspon uz vim, jak jsme na tom. Jedna kycel v poho, ta druha je horsi. Tak snad se to spravi..no ale nedokazu si predstavit, ze by to musela nosit pul roku…v lete vedro a ona nacpana plenkama, uff

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
19.4.12 16:38
@Gladys píše:
@Divine moc tomu nerozumím, ale IIa by měl být naprosto normální nález do 3m, který není třeba řešit, IIc je otázka, zda se to řeší těmi pomůckami až po 3m, jestli ihned, tak mě zase zaráží „jen“ široké balení, zda by už nebyly na místě ty abdukční kalhotky :nevim: Ono to široké balení je takové, že se to může dítěti schmoustat mezi nohama, pokud je živější dítě, takže je potřeba to hlídat.

No takhle mi to rekla doktorka, nic o abd. kalhotkach nerikala Snad to nebere na lehkou vahu:nevim: Ja jsem ji na to koupila jeste svrchnacky a budu ji je davat na ty plenky, aby se ji prave neshrnovaly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31603
19.4.12 16:40

No ony ty látkové plíny jsou prodyšné :mrgreen: to spíš ta pemprska pod nima, jakmile se počurá, tak toho vzduchu moc nepustí. Na horka bych asi koupila nějaké ty marwel kalhotky, přijde mi to vzdušnější, i když to třeba je pro mimino trochu pro mimčo zase nepohodlnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
19.4.12 16:42
@Gladys píše:
No ony ty látkové plíny jsou prodyšné :mrgreen: to spíš ta pemprska pod nima, jakmile se počurá, tak toho vzduchu moc nepustí. Na horka bych asi koupila nějaké ty marwel kalhotky, přijde mi to vzdušnější, i když to třeba je pro mimino trochu pro mimčo zase nepohodlnější.

Jo jasne, ja o latkovkach zhola nic nevim ;) No uvidime, snad se to spravi…A fakt diky, jsem trochu klidnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31603
19.4.12 16:51

@Divine a jaké jsi vzala ty svrchňáky? Já bych vzala na široké balení spíš vázačky disana, těma docílíš u malýho mimina fakt efektivně široké balení a nebudeš mít přes to zbytečně nepromokavou vrstvu, když dáváš jednorázovky. http://www.latkovky.cz/…nka-organic/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
19.4.12 17:00
@Gladys píše:
@Divine a jaké jsi vzala ty svrchňáky? Já bych vzala na široké balení spíš vázačky disana, těma docílíš u malýho mimina fakt efektivně široké balení a nebudeš mít přes to zbytečně nepromokavou vrstvu, když dáváš jednorázovky. http://www.latkovky.cz/…nka-organic/

Vzala jsem rychle jediny v krame, co tam meli- a jsou neprodysny, z igelitu ci ceho. Takze koupim jine, dik za tip, musim to pokoumat, je jich tolik :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama