Vyvolání porodu - zkušenosti

Anonymní
3.2.20 22:30

Vyvolání porodu zkušenosti

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat na zkušenost s vyvolaným porodem. Jsem prvorodicka a ze dva dny mě čeká vyvolání porodu, budu 3 dny po termínu a lékaři nechtějí dyl čekat (větší váhový odhad miminka). Dnes na kontrole mi bylo sděleno, že porodní cesty nejsou stále připravené. Chci se zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost, jak dlouho trvalo od zavedení tablety k porodu?
Známá mi tvrdí, že u prvorodicky, která nemá připravené porodní cesty to trvá většinou 2 až 3 dny a většinou konci CS. Celkem dost mě vystrašila. Tak zkusím štěstí tady, jestli má někdo lepší zkušenost.
Moc děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

125
3.2.20 22:35

Kamarádka, taky prvorodička, to měla přesně tak jak ti bylo řečeno. 3 dny se trápila a pak CS :( Hlavně ať jste oba zdraví! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 22:37
@Anonymní píše:
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat na zkušenost s vyvolaným porodem. Jsem prvorodicka a ze dva dny mě čeká vyvolání porodu, budu 3 dny po termínu a lékaři nechtějí dyl čekat (větší váhový odhad miminka). Dnes na kontrole mi bylo sděleno, že porodní cesty nejsou stále připravené. Chci se zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost, jak dlouho trvalo od zavedení tablety k porodu?
Známá mi tvrdí, že u prvorodicky, která nemá připravené porodní cesty to trvá většinou 2 až 3 dny a většinou konci CS. Celkem dost mě vystrašila. Tak zkusím štěstí tady, jestli má někdo lepší zkušenost.
Moc děkuji za odpovědi

ničeho se neboj. Také jsem neměla připravené porodní cesty. Večer mi volali z porodnice ať ráno dorazím, že se jim nezdají výsledky odběru z rána a že by tedy druhý den ráno rádi porod vyvolali. Celou noc jsem nespala, byla jsem v nervech, že je něco špatně. No a porod byl fajn. Tabletu mi zavedli v 15:10, do cca 18:00 se nic nedělo. Pak nastaly mírné kontrakce, a od 20 už byly teda pořádné, kolem 23:00 jsem mohla zavolat manželovi ať dorazí, že už jdu pomalu na sál no a prcek se narodil v 1:50 naprosto v pohodě. Dokonce mi museli i prasknout vodu. Porodila jsem bez nástřihu a následného šití. Na porod mám opravdu dobré vzpomínky. Takže se ničeho neboj. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
437
3.2.20 22:38

Me to trvalo 2 dny nez se to rozjelo a pak porod 8 hodin. Bylo to sileny s komplikacemi… ale na pokoji sem byla s holkou co ji taky vyvolavali a porodila pohoda jazz po 10 hodinach od 1. tabletky… takze tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
3.2.20 22:39

Vyvolani druhy den rano po terminu, duvodem spatne ozvy dcery. Po 18ti hodinach bolesti akutni cisar. Dceri je 6 let. Ted cekame druhe, od potvrzeni na gynde mam velmi spatne pocity z porodu a vsechno se mi vratilo. Ale to, ze mne to neslo, neznamena, ze nepujde tobe. Opatruj se, neboj se a at je vsechno rychle a jste brzy s miminkem spolu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 22:41

Z moji zkusenosti ten den jsme byli 4 maminky na vyvolani,1 tbl. jsme dostali v 7 rano, dve porodily za 3 hodiny, my dve zbyle jsme ve 14 hod dostali dalsi tbl.,pani porodila kolem 18hod…mne praskla voda o pulnoci, porodila jsem druhy den v 11 + infuze oxytocinu… :nevim: Kazdy to ma jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
3.2.20 22:42

Ja jsem prvni mela vyvolavany 2dny po terminu. Rano zavedli tabketu a nic, kolem 10ty dali druhou a pomalu se neco pry delo. Pustili mi oxytocin do zily, porodni asistentka mi doporucila epidural (vyvolavany porod vic boli, ale spis proto, ze jsou ty kontrakce casteji a intenzivnejsi nez u prirozeneho) a tak po pichnuti vody jsem si ho nechala dat. Pak jsem polehavala, hopsala na míči a v 14.45 sla po kontrole, ze jsem na 3-4cm teprve otevrena do sprchy. Pry to bude jeste trvat. Hned po horke sprse jsem se citila jinak, PA mi rikala, ze klid, ze to nebude tak zhave no a pak to byl fofr. V 15.45 uz jsem mela prcka v naruci bez natrzeni ci nastrihu.
Telo si udela samo co chce. Rikaji ze i epidural to zbrzdi, ale ja myslim, ze je to spis o telu a mysli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 22:47

Ja jsem mela rano nastup na vyvolani, kolem poledne praskla voda a v 1h po pulnoci se mi narodil syn :srdce: Bez cisare i nastrihu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 22:48

Ahoj, já tě moc neuklidím. V den termínu jsem přijela do porodnice na kontrolu, necítila jsem se nijak zle, že bych měla rodit. Otevřená jsem byla na 1 prst. Řekli mi, že mám málo plodovky a placenta už je vyčerpaná a že by už nečekali a porod vyvolali. Jako prvorodička jsem neměla ani páru, co to obnáší. Vše mi bylo vysvětleno a já byla ráda, že nebudu přenášet. Radši bych tedy přenášela, než jít znovu na vyvolávání. Ve 22:00 zavedení první tablety do čípku, ve 3:20 první známka kontrakcí, ještě jsem šla spát. 5:00 silnější kontrakce a pravidelné. Šla jsem za sestrou, oznámila to, ale bylo mi řečeno, že to určitě ještě nebude na porod, ať si jdu lehnout. Šla jsem tedy rovnou za doktorkou, ta udělala ktg a podle něj kontrakce žádné. Řekla, že se to občas stává, že to nic nezměří, ale že mi věří že je mám. Bohužel otevřená jsem byla furt na 1 prst. Tak to šlo až do 9, kdy mi praskla voda. Pak mi zavedli další tabletku. V 11 další tabletu. Kontrakce silné, nepravidelné (měla jsem třeba 10ti minutovou kontrakci a pak 3 minuty pauza a minutová kontrakce).. nepomáhalo mi na bolest vůbec nic. Tak to šlo asi do 16:00, dali mi pak ještě jeden a půl tablety. Přišel na řadu klistyr, zavedli mi nějaký čípek od bolesti, který vůbec nezabral a mezitím. Monitor.. pořád jsem se otevírala pomalu, takže hydromasážní vana, skákání na míči v ukrutných bolestech, neustále jsem poslouchala nátlak od doktora, že se musím snažit.. dostala jsem nějakou kapačku, už ani nevím, co to bylo.. v 18:00 konečně ta osudová věta- jdeme rodit maminko.. druhá kapačka s oxytocinem. Pak už si vzpomínám jen na něco. Bolest byla tak silná, že z porodu jako takového, si pamatuji jen jednu část. Nevím ani jak malá vylezla na svět, jak poprvé plakala. Byla jsem skoro jako v bezvědomí. V den porodu jsem si ji ani nepochovala, jak jsem byla vyčerpaná.. takže za mě vyvolávání NE! :,( :hug:

Příspěvek upraven 03.02.20 v 22:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 22:49

V případě „obav“ z větší váhy miminka bych asi konzultovala ještě jiné pracoviště, zda mají stejný názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 22:49

Také mi vyvolávali porod. Ráno v 7 jsem přišla a ve 13:45 byl mrňous venku. Cesty nevím jak byly nebo nebyly připravené ale bylo to dva týdny před termínem tak asi nic moc. :) Dostala jsem jednu tabletku, potom píchli vodu, potom další tabletka a ani už nevím jestli jsem dostala nějakou injekci. :think: Myslím, že ani ne. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5153
3.2.20 22:50

Mě kvůli odhadu velikost hlavy nenechali přenášet (měli pravdu, během týdne syn ještě povyrostl tolik že by opravdu neprošel), než jsem se otevřela k porodu tak to trvalo 4 dny křížových bolestí a v den porodu tolik oxytocinu že na jiné rodičky už nezbylo. Hodně pomohl epidurál. Porodila jsem přirozeně s minimálním nástřihem. Na průběh porodu si moc nepamatuji. Z celého porodu si pamatuji tohle: jak jsem byla otrávená že trčím v porodnici a kromě otravných bolestí se nic moc neděje, že jsem při každé dávce epiduralu usnula, jak bolel nástřih a jaká to byla úleva že je syn venku a radost ze zjištění že máme syna. Manžel by vyprávěl jiný příběh, ale já si pamatuju tohle. V pondělí ráno mi zavedli první tabletu, ve čtvrtek ráno mě z pokoje přesunuli na porodní box a v podvečer byl na světě ten nejúžasnější kluk na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
3.2.20 22:51

Oba porody mi začaly vyvolávat 10 dnů po termínu. První porod po dvou dnech akutní císař, druhý porod se rozjel až po druhé tabletě od první kontrakce trval asi 10 hodin a přirozený porod. Obě děti zdravé a z obou porodů jsem se zotavila rychle ani nějakou psychickou újmu jsem neutrpěla. U prvního jsem si hned při první bolístce nechala dát nějaké léky a myslím si, že mi to ten porod zastavilo u druhého jsem se snažila to vydržet co nejdéle bez utišujících látek. Samozřejmě nevím jestli to byl ten důvod. Radila bych se nestresovat, i když to se lehce řekne. Dopadne to dobře :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2408
3.2.20 22:55

Já nevím, jestli jsem byla nepřipravená, ale u obou porodů jsem byla otevřená zhruba na tři prsty, tabletu jsem u prvorozené dcery dostala kolem 8 hodiny, mírné bolesti začaly kolem jedný hodiny a porodila jsem v půl pátý s tím, že ty větší bolesti byly tak hodinu před tlačením. U druhorozeného syna jsem měla tabletu kolem 11 hodiny a porodila jsem taky kolem půl pátý. U dcery jsem při kontrakcích ležela na monitorech a bolesti šly do zad a blbě se tedy vydýchávaly, pak jsem dostala ještě kapačku, pak jsem párkát zatlačila ve stoje, opřená o porodní stůl, no a tím jsem se otevřela a šla jsem rodit, dcera pak byla na tři zatlačení venku. Ani nestihli epidurál. U syna jsem si kontrakce krásně vyhopsala na míči na porodním sále, to bylo super, hezky jsem si hopsala a funěla do rytmu, takže to jsem se pěkně otevřela. Jenže mě nechali rodit na boku a to mi nešlo, nešlo mi pořádně tlačit, hlavně než mi došlo, že už rodím, já myslela, že tam malýho nějak štelujou, protože říkali, že není dorotovaný. No, pak jsme se tedy domluvili, že se překulím na záda, klasika a kluk byl za chvíli venku. Celkem mám na oba porody hezký vzpomínky :mrgreen: Dceru mi vyvolávali asi tři dny po termínu, protože jsem měla těhu cukrovku a syna mi vyvolávali týden před termínem, protože byl velký váhový odhad, tak bych ho za ten týden už nemusela vytlačit. Což odhadli správně, měl 3,90 a placenta nádherná, byl krásně živenej, takže za ten týden by asi ještě dost narostl. Asi bylo vše načasované správně, protože to byla pohoda. Jo, ani u kluka epidurál nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 22:59

Od zavedení tablety se dcera narodila po 30 hodinách, s tím že kontrakce začaly cca po 8 zlehka a po 12 už to bylo “vončo” :D
Porodila jsem přirozeně, s ocytocinem a epidurálem - zpětně si myslím, že kdybych byla schopná v průběhu víc chodit, trávit čas ve sprše apod, šlo by to rychleji, sle v tu chvíli (tzn těch 18hodin) jsem chtěla jenom ležet.
Ale čekáme druhé a stejně jako poprvé se nejvíc bojím té cesty do porodnice :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama