Vztah s tchýní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mamamam
Povídálka 29 příspěvků 04.11.13 20:08
Vztah s tchýní

Ahoj, potřebuji se vypovídat:) Jak to máte s tchýní? Já mám problém v tom, že ona je hrozně milá, přátelská, neustále dává najevo svou lásku jak mému muži, tak i dítěti. Já jsem zase ráda za svůj klid a po 4letém vztahu s mužem ji prostě nedokážu mít tak ráda jako ona mne. Projevuje se to v tom, že by chtěli hrozně hlídat, starat se o vnoučka a já o to prostě nestojím:( Vím, že je to blbý, ale každý to má jinak. Neumím dávat dítě na hlídání (jsou mu 2), jsem s ním prostě ráda… Po narození by jezdili nejradši furt, jenže to jsem byla už dost nepříjemná a nakonec jsme se dohodli (i když to byl tak trochu rozkaz z mý strany), že se budem vídat 1× za 2týdny… Berou to tak, ale občas mají narážky, že jsou furt v práci, rodina je jejich jediná radost a já jim ji odpírám… Je to takový zvláštní. Jsou hodný, vlastně proti nim nemůžu nic mít, snaží se… ale já mám k nim takový odtažitý vztah. Asi je to tím, že jsme hodně rozdílní a v moc názorech se neshodnem - tím pádem si ani nemáme moc o čem povídat. Možná je to daný i tím, jaký vztah má tchýně k mému manželovi - má ho furt za malý dítě, dlouho bydleli spolu, ona se o něho starala ještě v 24letech…Máte to někdo tak jako já? ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
ikyki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.13 20:10

Nemám to tak a závidím ti…já tohle měla udělat na začátku a měla bych klid, tchyni mám neustále za zadkem, malá brečí šup seběhne z patra a už ji slyším kdo ti to tady ubližuje…buď ráda, za to jak sis to udělala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.13 20:11

Já si klidně s tebou tchýni vyměním, pak budeš šťastná za tu svoji, co já bych za tu tvoji dala :(

viveca
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 04.11.13 20:16

Já tě asi chápu, ale na druhou stranu je mi tvých tchánovců kapku líto.. Moji jsou taky zlatí, ale dost staŕí a babička (tedy tchýně) už občas trochu blbne (ne že by byla senilní, ale prostě nedomejšlí situace), takže jí malýho taky nemůžu půjčovat často a nadlouho, vždycky musím tu situaci nějak jistit, aby se nemohlo nic stát. Ale žádnou frekvenci vzájemných styků jako ty jsem nevyhlašovala. Snažím se být k nim shovívavá, myslím že mít tchánovce co jsou fajn je skoro zázrak a člověk by se neměl rouhat ;)

mamamam
Povídálka 29 příspěvků 04.11.13 20:19
@Anonymní píše:
Já si klidně s tebou tchýni vyměním, pak budeš šťastná za tu svoji, co já bych za tu tvoji dala :(

Jaká je ta tvá? :) Já neříkám, že jsem na tom blbě, určitě věřím, že jsou horší. Moje tchýně je inteligentní a uplně normální žena… Jen si prostě myslím, že prarodiče by neměli zasahovat do rodiny. Občasná návštěva - fajn, ale já prostě nedokážu mít tchýni za kamarádku :? a že by si to ona moc přála…

AnastazieB
Echt Kelišová 8884 příspěvků 04.11.13 20:20

Já mám vztah s tchýní dobrý, našeho syna miluje. Taky by ho ráda hlídala víc, než hlídá teď, ale snažíme se tam jezdit jednou týdně na celý den. Buď jedeme všichni nebo pošlu jen muže se synem, jak kdy. Jen tak na hlídání ho tam dávám jen když někam jdu a muž není doma. Občas ho tam dáváme i přes noc, asi tak od dvou let, dřív jsem taky nechtěla.

ynax
Extra třída :D 13124 příspěvků 04.11.13 20:21

Na jednu stranu tě chápu, na druhou stranu lituju tvou tchýni. Je vidět, že se snaží a že má spíš mrchu snachu. To, že je nemusíš, přeci neznamená, že bys jim nemohla dát na dvě hodinky mimino do kočárku. Ty je vidět nemusíš, ona bude šťastná a ty budeš mít do budoucna připraveny hezké vztahy v rodině. Není nad to mít babičku, ke které můžou děti v budoucnu kdykoliv přijít a pobýt u ní

mischelinka
Kelišová 6517 příspěvků 04.11.13 20:21

@mamamam tak já upřímně doufám, že až se jednou syn ožení a založí rodinu, tak že mi nebude snacha bránit ve styku s milovaným synem a vnoučátkem a potažmo i snachou. Jako chápu, že třeba denní návštěvy jsou moc, někdy tchyně dělají peklo apod., ale tady mi přijde, že je to jen milující babička, co dostala zákaz, já bych byla zoufalá

mamamam
Povídálka 29 příspěvků 04.11.13 20:22
@viveca píše:
Já tě asi chápu, ale na druhou stranu je mi tvých tchánovců kapku líto.. Moji jsou taky zlatí, ale dost staŕí a babička (tedy tchýně) už občas trochu blbne (ne že by byla senilní, ale prostě nedomejšlí situace), takže jí malýho taky nemůžu půjčovat často a nadlouho, vždycky musím tu situaci nějak jistit, aby se nemohlo nic stát. Ale žádnou frekvenci vzájemných styků jako ty jsem nevyhlašovala. Snažím se být k nim shovívavá, myslím že mít tchánovce co jsou fajn je skoro zázrak a člověk by se neměl rouhat ;)

Však jsem taky tuhle diskuzi založila trochu i kvůli mýmu svědomí :? Taky je trochu lituju. Jenže…je to fakt těžký. Kdybych jim nenastavila interval, tak tchýně by byla schopná jezdit pokaždý, když má volnou chvilku a ještě by mi začla mejt nádobí a okna. Brala by nás prostě jako svý děti, o který se musí starat a ještě by to dělala hrozně ráda.

RUR
Povídálka 15 příspěvků 04.11.13 20:23

@mamamam Já myslím, že se chováš sobecky. Upíráš prarodičům a především svému dítěti možnost vytvořit si spolu pěkný vztah. Dítěti vztah s jinou generací může poskytnout více než se může zdát.
1× za 14 dní v případě, že se chtějí vídat častěji (a navíc neprudí) mi přijde opravdu velmi málo.
Možná jednou, až bude syn starší, nebo až budeš mít dětí víc, budeš o to, aby spolu měli hezký vztah stát, ale už to prostě nebude fungovat.

Zkus se vžít do její situace, až Ti tvé děti nebudou chtít půjčit vnuka, protože se budeš názorově rozcházet se snachou.

S tchýněmi to není někdy jednoduchý :) Ale já osobně jsem za kontakt dětí s babičkami vděčná.

ikyki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.13 20:23

@mischelinka když ono kolikrát jak se povolí jednou tak to najednou přeroste přez hlavu moje tchyně si taky neuvědomuje, že mě to obtěžuje a ani si to nechce připustit, vždycky to zahraje do outu slovy jednou budeš taky taková…

misa1990
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 04.11.13 20:23

@mamamam mám to stejně jako ty.. jen malému je teprve 10.měsíců zitra.. také se vídáme 1× co 2 týdny :-)
Nerozumíme si moc. Mám jiné názory na různé veci apod. Nestojím o její řeči jako př. Vánoce nejsou o darkach.

Tak o čem podle ni jsou nevím. Natož, když mame malého.. broučka.

Verunecka289
Závislačka 3455 příspěvků 04.11.13 20:24

@ynax já nevim, ale třeba já nedám malýho ani svý mamce na hlídání-prostě na to nesem připravená :nevim: jako ne že by s ním nechodila ven, ale vždycky se mnou :P :mrgreen:

ikyki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.13 20:24
@mamamam píše:
Však jsem taky tuhle diskuzi založila trochu i kvůli mýmu svědomí :? Taky je trochu lituju. Jenže…je to fakt těžký. Kdybych jim nenastavila interval, tak tchýně by byla schopná jezdit pokaždý, když má volnou chvilku a ještě by mi začla mejt nádobí a okna. Brala by nás prostě jako svý děti, o který se musí starat a ještě by to dělala hrozně ráda.

o tom tu mluvím jak jednou povolíš hned jí tam máš denně to jsem udělala já a podívej se divím, že nechodí utírat zadek ještě i mě :mrgreen:

AliTad
Kelišová 5373 příspěvků 04.11.13 20:27

Jak já ti závidím! My to máme úplně obráceně. Se dvěma dětmi by mi hlídání opravdu někdy bodlo, tchyně bydlí ve stejném městě, leč není zájem… Přijde mi to líto i kvůli dětem. Když ji starší jednou za dva měsíce vidí, když tam přijedeme na návštěvu, stydí se, skoro bych řekla, že se jí i trochu bojí :think: Zajímalo by mě, jaký vztah jednou budou mít…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama