Z čeho se vyplácí podpora po MD, a jak dlouho?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Z čeho se vyplácí podpora po MD a jak dlouho?
Ahoj holky, vím že těhlech témat je tu spousta, ale nějak se v tom neorientuju
mohla by jste mi některá říct, jak se vyplácí dávky na úřadě práce? v lednu mi končí MD a jelikož zápisy jsou až na jaře, jsme bez školky a jiné hlídání nemáme. Můžu se tedy přihlásit na pracák když dám v práci výpověd? a z čeho případně by mi vypočítaly podporu? z rodičáku nebo z předchozího platu??díky moc za všechny odpovědi!
Jana
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Já tě chápu proč potřebuješ jít na ÚP, ale na druhou stranu, co tam budeš dělat? Nemáš hlídání a oni tě budou posílat na pohovory k práci - kam dáš dítě? A co když ti práci najdou? Asi nebudeš moct nastoupit, když není hlídání…Nejlepší by podle mého bylo nahlásit se na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let
JInak když dáš výpověď ty, tak dostaneš od ÚP jen - a teď nevím, jestli nekecám - pouze 40% platu
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ja nevim jak je to ted, ale me to pred 3ma rokama vypocitavali z platu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@janina80 …a ja to budu mit podobne jako ty. Me konci RD v unoru a do puvodni prace se asi nebudu moct vratit, protoze nemam skolku.
musim najit neco na polovicni uvazek, nocni smeny nebo tak. Jeste do toho chodim do skoly a te se nevzdam.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@ynax
tak zalezi, od kud je. v moravskoslezskem kraji se ti muze stat, ze te nekolik mesicu neposlou vubec nikam
a pak proc nepobirat aspon 5 mesicu podporu…
jinak jsem tvrdy odpurce zneuzivani a vyuzivani davek, ale pokud ma odpracovano a nema jine reseni, tak tohle mi nevadi. v nejhorsim ji z UP vyradi, kdyz nejakou praci odmitne a bude tak kde by byla, kdyby tam nesla vubec
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Holky, pokud byla žena na Rodičovské dovolené a za poslední dva roky nepracovala, tak se podpora nevypočítává z žádného platu, Musela by do té práce alespoň na pár týdnů nastoupit, pak teprve se použije tento vyměřovací základ. Ale lepší je zavolat na příslušný úřad svého města.
Takže podpora bude pouze 8 měsíců pro osoby mladší 55 let a to ve výši první dva měsíce něco málo přes 3000Kč, pak kolem 3000Kč a pak méně a méně… ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mě končí v prosinci rodičák. Dávám v práci výpověd dohodou a 7.prosince se nahlašuju na pracák. V lednu dostanu ještě 7,600 za celý prosinec + dávky z pracáku tj.3,600 v lednu taky 3,600 pak 2× 2,400 a pak už asi nic. Pokud mi nabídnou práci odmítnu ji, hlídání nemám, školku taky ne ani tu soukromou za to přece nemůžu. Před md jsem si oddělala 8 let tak snad mám právo být na pracáku. Pokud mě z tama vyrazí pak teprve půjdu na sociálku kde bych se nahlásila jako osoba pečující o dítěmladší 7 let.Na 100 péro půjdu ale nejdřív na ten pracák.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@-Sára píše:
Mě končí v prosinci rodičák. Dávám v práci výpověd dohodou a 7.prosince se nahlašuju na pracák. V lednu dostanu ještě 7,600 za celý prosinec + dávky z pracáku tj.3,600 v lednu taky 3,600 pak 2× 2,400 a pak už asi nic. Pokud mi nabídnou práci odmítnu ji, hlídání nemám, školku taky ne ani tu soukromou za to přece nemůžu. Před md jsem si oddělala 8 let tak snad mám právo být na pracáku. Pokud mě z tama vyrazí pak teprve půjdu na sociálku kde bych se nahlásila jako osoba pečující o dítěmladší 7 let.Na 100 péro půjdu ale nejdřív na ten pracák.
Děkuju!
Takhle jsem to přesně myslela! i já mám odpracováno třináct
let z toho tedy dva roky předcházející mateřská..a když dostanu výpověd já, budou dávky větší?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Kdybys dostala výpověd ty náleželo by ti odstupné od zaměstnavatele na dávky to vliv nemá. Mě bylo řečeno, že pokud po rodičáku nastoupím alespoń na jeden den do práce budu dostávat podporu která se počítá z výdělku ne z rodičáku. Tak ještě uvidím do prosince daleko ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@-Sára píše:
Kdybys dostala výpověd ty náleželo by ti odstupné od zaměstnavatele na dávky to vliv nemá. Mě bylo řečeno, že pokud po rodičáku nastoupím alespoń na jeden den do práce budu dostávat podporu která se počítá z výdělku ne z rodičáku. Tak ještě uvidím do prosince daleko
dávky z platu, ale z toho stávajícího, ne toho před mateřskou…protože pokud nastoupím, bude to určitě nějaký půl úvazek..jsem zdravotní sestra a moc půlky úvazků nechtějí…tak vůbec nevím…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A ještě k tomu pracáku…u nás je to tak, že když není školka, ani práci nenabízejí…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@janina80 já vím, že je to blbý, blbě nastavený, ale ty prostě na ÚP nemáš co pohledávat, natož brát podporu v nezaměstnanosti. Protože tím, že do zaměstnání nastoupit nemůžeš, nejsi tedy uchazeč o zaměstnání ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@janina80 píše:
A ještě k tomu pracáku…u nás je to tak, že když není školka, ani práci nenabízejí…
no jak kde. kamarádka to měla tak, že když není školka, nemá hlídání, nemůže vzít zaměstnání - nechtěli ji na úřadě vůbec registrovat. a když si to vydupala, tak ji posílali za prací a nakonec ji stejně vyřadili, protože nemohla kvůli dítěti nastoupit rekvalifikaci, kterou jí nabídli, nebo tak nějak tehdy říkala ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
…no jo no…bohužel mám jen tři děti a nejsem…
jen mi prostě přijde nespravedlivý, že když nemám ani hlídání ani školku, nemám nárok na nic, ačkoli jsem vždycky poctivě pracovala! už dost na tom, že jsem na dvojčata nedostala porodný a ani žádné přídavky… ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@janina80 kašli na to, nemusíš se ospravedlňovat, já třeba teďkom celé těhu marodím a taky jsem si vyslechla ![]()
Na tvém místě bych udělala to samé, ale nemohla bych, musela bych fakt makat, to by nám nestačilo.
Každopádně po RD škoda, ale bylo by dobré alespoň na týden nastoupit a pak dát výpověď a dávky se potom počítají z platu, pokud dáš výpověď ty jsou menší, pokud by Tě později propustil zaměstnavatel, tak jsou vyšší, ale až po odstupném…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit