Z černé barvy na světlou

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11350
23.11.21 20:18

Z černé barvy na světlou

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, zda je tu mezi námi nějaká, která přecházela z hodně tmavé barvy vlasů na světlou. Prostě radikální změna. Já mám černé vlasy už skoro 20 let, moje původní barva je tmavě hnědá. Jsem typ, kterému ta černá naprosto sedí, kdo mě nezná, fakt si myslí, že jsem přírodní černovláska. Bohužel jsem po třicítce začala šíleně šedivět a už čtrnáct dní po obarvení odrostů se mi všude, hlavně kolem obličeje, lesknou šedivé vlasy. Vypadá to hrozně. Tak přemýšlím o tom, že bych to postupně stahovala dolů a časem se dostala k mé tmavě přírodní s hustým melírem. Pro představu přidávám foto. A zajímalo by mě, zda některá z vás takovou radikální změnou prošla a byla na konci spokojená. Strašně se bojím, že se nakonec budu chtít vrátit k původní barvě a jen vyhodím peníze a zničím si vlasy :nevim: jinak samozřejmě bych se vložila do rukou profesionální kadeřnice :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
45
23.11.21 20:23

Ahoj, kadeřnice by to měla vyřešit stahovačem barvy. Mně to dost zničilo vlasy (mam je hodně suché). Tak bych si pak po nové barvě asi na ně ještě nechala dát keratin, pokud bys je mela vysušené. Takhle jsem to vyřešila já a jsem spoko (ted skoro blondyna). 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11350
23.11.21 20:26

@Galateeia já ani tak neřeším metodu, sama jsem se vyučila a vím, že to jde ve skutečnosti jen dvěma způsoby a trvá to. Jde mi spíš o to, jestli se ta změna dá ustát :lol: :lol: já si to totiž neumím vůbec představit. :nevim: nikdy jsem neměla světlejší, než svoji tmavě hnědou, jednou asi ve třinácti melír, ale to bylo to jediné :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18694
23.11.21 20:27

No začni někde, kde pracujou s čištěním vlasů a postupně stahuj všechny ty vrstvy černýho pigmentu a zesvětluj postupně.

Kdokoliv ti řekne, pohůdka, to zvládneme za jedno sezení, tak zdrhej a nešla bych ani do dvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26160
23.11.21 20:32

Tak ustát se to dá, já běžně měnila barvu z černé po bílou, ale je to vždy běh na dlouhou trať. Pak jde jen o zvyk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
23.11.21 20:44

Ahoj, to co posíláš teda je takovej styl z r. 2000 :) kamarádka teď procházel apodobnou změnou - odbarvovali ji na dvakrát, aby ji nezničili vlasy. Nejdřív černou stáhli na zrz a pak tu zrz na blond po dvou týdnech > kámoška je nadšená a musím říct, že ji to fakt omladilo :*

Já bych ideálně odbarvila úplně a pak barvila ledovou blond a šedým přelivem - šedá/ šedá blond (popelavá) je furt hodn ěoblíbená a šediny do toho hezky zapadnou, i když budeš mít odrosty.

Za mě jsou ale super i ženský, které ty šediny přiznají :))

3 možnost je nechat odrůstat šediny a udělat airtuch - do šedé blond a nebo naopak tu hnědou kterou chceš - bude to podle mě také vypadat hezky :kytka:

Pokud budeš odbarvovat, určitě nějaký lepší salon, ať ti to neupálí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11350
23.11.21 21:27

@Klaraclair13 děkuji za vyčerpávající odpověď. Mně u té fotky šlo primárně o ty dvě barvy a tady byl ten rozdíl nejlépe vidět. Provedení už by bylo jiné. Právě vyloženě do přelivu se mi moc nechce, i když by to pak byla vždycky ta nejjednodušší varianta. Spíš se mi líbí ten druhý obrázek, jen si neumím představit, jakým způsobem se to dobravuje. Mám svoji barvu dost nevýraznou a s tímhle stříbrným odstínem hezky vypadat asi nebude. A to poslední mi přijde fajn, jenže nechat odrůst - to fakt nevydržím. Bude mi to dělat kamarádka, pracuje ve vyhlášeném salonu už několik let, takže se nebojím se jí svěřit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
23.11.21 22:24

@Aduš8 ano, jsem ten případ. Stálo a stojí mě to balík peněz. Ta přeměna trvala víc jak dva roky. Vlasy to nakonec nevydržely a z vlasů do pasu mám mikádo. Ano měla jsem naprosto černou uhlovou barvu.
Moc tě nepotěšim, ale docílit toho, co je na fotkách jde těžko. Ikdyž se nám to s kadeřnici mockrát povedlo, tak ta kouřová mi tam nedrží a pořád se mi to splachuje do platiny. Když to mám jak na fotkách, tak se cítím jak královna, jak se mi to spláchne do té platiny, tak jak zmokla slepice. Že jsem přišla o tu délku mi až tak nevadí, ale zvyká se opravu těžko. Uhlove černou jsem nosila více jak 20 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
24.11.21 14:00

Ať už půjdeš do přelivu nebo do melíru čehokoliv, tak tě ty odrosty budou trápit i tak. :) I když chápu, že ta světlá barva je k šedinám trochu víc promíjivá nebo minimálně déle :D Na ty odbarvené vlasy ti stejně nějaký přeliv nebo podtón bude muset dát :) Kdyby ti jen stáhla barvu, tak to budeš mít žluté/oranžové :) A neboj, přelivy už dneska jsou mnohem zajímavější než to bývalo > dá se právě nakombinovat světlý - vyloženě blond odstín a do toho světle hnědou a udělat podstatě to, co sis vymyslela. :) Nebo se dají dát i barevnější podtony, pokud bys chtěla přiblížit se u kořínků té šedé ale bála by ses, že budeš vypadat jak babka :D

Ale jak píše trojlístek > připrav se na to že to chce každý 2-3 měsíce ke kadeřnici (takže 2-4 tisíce měsíčně) Ten odrost se bude muset vždycky odbarvit a pak ty odbarvené vlasy doladit do tonu co ten zbytek.

Tak jestli není nakonec jednodušší každý dva týdny dát na vlasy ten tmavý přeliv. :D

snad ti to klapne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
24.11.21 14:41

@Klaraclair13 to právě není jednodušší dát přeliv. Již po třech dnech jde vidět stříbrná cestička.
Navíc přeliv na šedivých vlasech téměř nedrží. V okamžiku, kdy kadeřnice trefí tón, tak může chodit cca co dva měsíce.
Ale jak píši, stejně se to vyplachuje. Měla jsem už fialový podtón i přesně to co je na obrázku. Včera už mi na to dala jinou značku barvy a mám to stříbrno šedé a nádech fialové. Vypadá to teď naprosto stejně jako na fotce mezi paní s rouškou a ty dlouhé kouřové. Jedna návštěva mě opravdu stojí balík a 4000 Kč to fakt není, je to mnohem víc. Poněvadž plus vlasová kosmetika, která je neskutečně drahá, ale vlasy se po ní skutečně dávají do kupy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11350
24.11.21 14:56

@Klaraclair13 s tím počítám, jak píšu, sama jsem z oboru, i když se v něm od dokončení školy nepohybuji. Ono je daleko levnější a jednodušší každých 14 dní vlasy obarvit, ale přeliv mám okamžitě vymytý právě u kořínků a barva během pár dní odroste a mám,, zaprášenou" pěšinku. Nosím vlasy nejdelší na ramena a musím říct, že ty ceny, které nahoře píše @Trojlístek u nás vůbec neznám. Všechny kamarádky, které mají něco podobného na hlavě, se vejdou do 3k i u dlouhých vlasů v opravdu Top kadeřnictvích :nevim: jinak něčeho takového bych chtěla dosáhnout, jako má ta ženská s rouškou. Popelavě hnědou se stříbrným melírem. Jsem studený typ, teplé odstíny barev ke mně vůbec nejdou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
24.11.21 15:28

@Aduš8 jenomže jít z černých vlasů je úplně jiná liga. Se jdi do těch TOP kadeřnictví zeptat, zda se vejdeš do 3000 Kč z počátku a zda vůbec budou ochotní ti to udělat a napiš, jak jsi dopadla.
Opravdu netusis, o čem píšeš a co to obnáší.
O něčem jiném by to bylo, pokud bys vlasy na tmavo nebarvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11350
24.11.21 15:30

@Trojlístek ja mluvím poté o tom udržování, ne o tom zesvětlování samotném. S tím samozřejmě počítám, že to levné nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
24.11.21 15:47
@Aduš8 píše:
@Trojlístek ja mluvím poté o tom udržování, ne o tom zesvětlování samotném. S tím samozřejmě počítám, že to levné nebude.

Tak to ti nikdo neřekne.
Já tedy nevím, kolik lidí potkáváš s takovou barvou vlasů a co mají na hlavě tvé kamarádky.
Každopádně já nepotkávám široko daleko nikoho. Kadeřnice mi říkala, že hodně žen to chce, vyzkouší a zjistí, jak obtížná ta údržba je. A pak od toho upustí a řeší klasické meliry. Já popravdě taky nevím co dál. Stojí mě to balík a po dvou mytich je vše pryč. Navíc jsem klasická Sněhurka a vše co jde mimo tady ty stříbrné tóny mi totálně kazí vzhled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11350
24.11.21 16:01

@Trojlístek tak většina melírů se dnes tonuje do různých barev. Jinak to mám přesně jako ty, nemůžu si jinou barvu dovolit, prostě mi nesluší. Proto je tohle takový kompromis :nevim: a nezkoušela jsi někdy nějaké,, domácí přelivy" poté, co se ti to vymeje? Já kdysi nosila barevný melír a přímo od kadeřnice jsem měla koupený ten samý přeliv a v případě potřeby jsem ho jen obnovila. Vím že i kamarádka, která nosí šedivý melír, má něco takového od kadeřnice doma, právě proto, že se jí to vymývá do takové teplé blond :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat