Žádat o soc. dávky nebo ne?

Anonymní
18.1.18 12:30

Žádat o soc. dávky nebo ne?

Dobrý den, po delší době jsem se rozhodla napsat sem a vyslechnout si Vaše názory, i když vím, že se mi nejspíš všechny nebudou líbit. Řeším v sobě morální konflikt a tak mě zajímá názor nezúčastněných.
Já jsem na mateřské dovolené (od února na rodičovské), manžel je OSVČ. Předtím jsem několik let pracovala, manžel poctivě odvádí všechno, co má. Manželova práce se nám poslední dobou úplně nedaří. Maká, snaží se a pracuje od nevidim donevidim, takže to nějak zvládáme a všechno máme zaplacené, někdy i něco odložíme, občas dáme něco na charitu nebo pošleme, kde to je potřeba. Nicméně jsem zjistila, že bychom měli nárok na příspěvek na bydlení (docela slušnou částku) a přídavek na dítě.
A teď ten můj vnitřní boj - požádat nebo nepožádat?

• Zvládáme to i bez nich a jsou určitě lidé, kteří je potřebují víc…
  • ALE Manžel je už fakt docela unavený a nemá s námi (jako s rodinou) skoro žádný volný čas. Žijeme hodně skromně a dá se to, ale mohlo by to být o moc lepší a klidnější, bez strachu, že manžel třeba na pár dní onemocní… kdyžby manžel onemocněl, tak od státu skoro nic nedostane, což je smutné a nikoho to nezajímá. Napadlo mě teda požádat a odkládat si to pro případ nemoci… ale nevím, nemám v tom úplně pokoj v duši, na druhou stranu jsou lidé co vůbec nic nedělají a pobírají všechno možné… :nevim: Co vy, požádali byste nebo ne? Je to pro mě citlivé téma, tak prosím o anonymitu. Dopředu také říkám, že na příspěvky nebudu reagovat, jde mi pouze o to přečíst si vaše názory typu co by dělali ostatní v moji situaci. Děkuji :kytka:
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
670
18.1.18 12:32

Pokud máte nárok tak si požádejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21585
18.1.18 12:35

Požádala bych

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22973
18.1.18 12:35

Pokud na ně máte nárok tak požádej. Ale rychle bych řešila zajištění manžela pro případ nemoci. Je možné to řešit přes pojištění pracovní neschopnosti v rámci životního pojištění. Mít rodinu závislou na jednom příjmu a nemít tohle podchycené, to je fakt nerozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16866
18.1.18 12:38

O příspěvek bych rozhodně požádala - klidně třeba jen na nějaký čas, aby si manžel mohl vydechnout, uklidnit se, nabrat novou energii… Pokud bych věděla, že k tomu přistupujeme jen jako k momentální výpomoci a že se na to nespoléháme jako na bezpracný zdroj příjmu, určitě bychom toho využili. Kdy jindy takovou pomoc využít než v době, kdy je žena na rodičovské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21585
18.1.18 12:40

Můžu jen ze zvědavosti v jakém oboru manžel podniká?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3394
18.1.18 12:54

Ano, já bych požádala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30568
18.1.18 12:56

Pokud máte nárok a nebudete kvůli tomu provádět nějaká stěhování apod proč ne…
A příspěvek na děti určitě, u toho jsem zastáncem, že by měl dostat každý, protože to je pro děti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5026
18.1.18 13:00

Ja bych pozadala. Me nas system socialnich davek pekne stve :pocitac:. Neradim ho zneuzivat, ale kdyz ma clovek narok, tak proc ne. Myslim, ze v dnesni dobe kazda koruna dobra, i kdyby jste si to meli odkladat na horsi casy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
18.1.18 15:55

Jestli Vás není schopen svý podnikáním zabezpečit tak, abyste byli schopni sami pokrýt svou měsíční režii, měl by především zvážit zda je vhodné i nadále podnikat. Ne každý dokáže být v podnikání úspěšný a jako zaměstnanci se mu může dařit výrazně lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35756
18.1.18 16:40

Požádala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3334
19.1.18 12:47
Pokud bychom jeli takto nadoraz, požádala bych… :nevim:
@catherine100 píše:
Pokud máte nárok a nebudete kvůli tomu provádět nějaká stěhování apod proč ne…
A příspěvek na děti určitě, u toho jsem zastáncem, že by měl dostat každý, protože to je pro děti :nevim:

U Osvč ten nárok většinou vznikne, pokud je druhý na RD a odečty se provádějí paušálem ( 80 nebo 60%)…Aby ne, musel by mít fakt veliké výdělky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30568
19.1.18 14:16

@MarieP já se přiznám, že ty propočty neznám, jen jsme tím myslela Ty, kteří kvůli tomu schválně meni bydliště apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3334
19.1.18 16:15
@catherine100 píše:
@MarieP já se přiznám, že ty propočty neznám, jen jsme tím myslela Ty, kteří kvůli tomu schválně meni bydliště apod.

Jj, ono to nebylo ani tak adresne na tebe, jen se to hodilo k tomu co jsi psala… ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat