Reklama

Zkrácení čerpání rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bara00nov
Povídálka 25 příspěvků 18.01.18 11:15
Zkrácení čerpání rodičovského příspěvku

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, co potřebuji vyplnit za papír ke zkrácení doby pobírání rodičovského příspěvku.
A jde to třeba dva měsíce před skončením pobírání? Prostě mi rozpočtou ten zbytek (samozřejmě do horního limitu rodičovského příspěvku, když to vyjde)?
A musím si to spočítat sama, nebo mi s tím pomůžou?
A když jsem dávala rodičovský příspěvek do 3 let věku dítěte, tak ho mám přesně do data jeho narození nebo se rodičovská počítá na kalendářní měsíce?

Mám příspěvek do tří let věku dítěte a na další mateřskou bych měla nastupovat cca o měsíc a půl dříve. Určitě splňuji podmínky pro nejvyšší rodičovský příspěvek a zatím jsem s tím nehýbala.

Díky

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10916 příspěvků 18.01.18 11:17

Napíšeš si jen novou výši čerpání

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 11:21

Formulář - žádost o změnu výše rodič. příspěvku. Navyš to, ať to „stihneš“ dobrat celé. Termíny nepleť. Dovolená je dovolená - to jak dlouho nebudeš v práci. A příspěvek je nezávislý na té dovolené, příspěvek = peníze.

bara00nov
Povídálka 25 příspěvků 18.01.18 11:34

Našla jsem jen formulář Volba výše rodičovského příspěvku. Je to on, nebo je ještě jiný na žádost o změnu?
Jak se to měnilo, tak bych nerada dorazila na úřad s něčím vyplněným blbě a musela si to vyplňovat znovu a znovu čekat.

Pojmy nepletu. Jen by mě zajímalo, jestli je rodičovský příspěvek kalendářní nebo od určitého data do určitého data.

Díky

Hugita
Kecalka 176 příspěvků 18.01.18 12:19

Ja byla na uradu vcera, daji ti papir nebo ho maji v cekarne, vyplneni trva par vterin, me treba pomohli. A pak kdyz reknes ze nastupujes na ppm tak ti daji jeste jeden, aby sis jej nechala potvrdit na ossz, a dokud nebudou mit potvrzene ten z ossz, tak ti pozastavi posledni davku. Ale staci ho donest prispevek dostanes. Myslim si ze rodicak je na mesice, ppm je na dny. Snad jsem to napsala pochopitelne.

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 18.01.18 12:36
@Hugita píše:
Ja byla na uradu vcera, daji ti papir nebo ho maji v cekarne, vyplneni trva par vterin, me treba pomohli. A pak kdyz reknes ze nastupujes na ppm tak ti daji jeste jeden, aby sis jej nechala potvrdit na ossz, a dokud nebudou mit potvrzene ten z ossz, tak ti pozastavi posledni davku. Ale staci ho donest prispevek dostanes. Myslim si ze rodicak je na mesice, ppm je na dny. Snad jsem to napsala pochopitelne.

Ja jsem ten papir z ossz nedonesla a posledni davka mi normalne prisla. :nevim:

Hugita
Kecalka 176 příspěvků 18.01.18 13:44

Ja mela puleny mesic, treba to bylo v tom nevim…

Lendeš
Kelišová 5279 příspěvků 18.01.18 20:28

@Hugita Pokud vychází RP ještě na měsíc, ve kterém se nastupuje na PPM, tak ten papír z OSSZ je potřeba. Pokud ale zakladatelka vyčerpá RP už dříve, tak z OSSZ nic potvrdit nepotřebuje.0

@bara00nov Rodičovský příspěvek je na kalendářní měsíce. Pokud poslední částka do těch 220 tis. vychází nižší než předposlední, tak přijde už dohromady s předposlední a rodičák tak skončí o měsíc dřív.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15374 příspěvků 18.01.18 21:52
@Lendeš píše:
@Hugita Pokud vychází RP ještě na měsíc, ve kterém se nastupuje na PPM, tak ten papír z OSSZ je potřeba. Pokud ale zakladatelka vyčerpá RP už dříve, tak z OSSZ nic potvrdit nepotřebuje.0@ba­ra00nov Rodičovský příspěvek je na kalendářní měsíce. Pokud poslední částka do těch 220 tis. vychází nižší než předposlední, tak přijde už dohromady s předposlední a rodičák tak skončí o měsíc dřív.

Uplne nerozumim pripadu, kdy konec cerpani spada do mesice nastupu na ppm, take skonci vyplata rp ten predchozi mesic nebo budu muset cekat na urceni vyse ppm a dle toho se odvodi zbytek rp?

feliska
Kecalka 492 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 22:00

@bara00nov Teď minulý týden jsem řešila úplně to samé. Došla jsem si na OSSZ, aby mi řekli, kdy můžu nastoupit na mateřskou a jestli vůbec mám nárok. Tam mi řekli rozmezí pol. až konec března a s tím jsem šla na úřad práce. Teď s novým zákonem ještě stihnu po únor a březen dočerpat vše ze staré rodičovské, jinak bych přisla o víc jak 20tis. Veškeré formuláře a částky mi paní nachystala tam.

Lendeš
Kelišová 5279 příspěvků 18.01.18 22:01

@Cuddy Záleží kolik ti zbývá peněz do těch 220 tis. Kč. Jestli na ten měsíc, kdy nastupuješ na PPM, zbývá méně než je zvolená částka (ta kterou běžně pobíráš), tak ti to pošlou už o měsíc dřív a RP ukončí dřív, přijde ti o tom dopis a nebudeš muset dokládat PPM.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15374 příspěvků 19.01.18 06:39

@Lendeš Aha, to zni pozitivne. Ja jsem to asi nebrala tak, ze se RP vyplaci na mesic, ale na dny. Tudiz pokud bych brala RP 10 tis (jen ilustrativni priklad, mam to navyseno na maximum) a na ten mesic nastupu na ppm by mne zbyvalo vycerpat 5 tis (abych dovybrala celou castku 22 tis), tak mne to poslou spolu s predchozim mesicem a je jedno, kdy v tom dalsim mesici nastoupim na ppm? Protoze jsem si rikala 10 tis je za 30 dni, 5 tis bude za 15 dni, ale ja na ppm nastoupim jiz 10 den v mesici, tudiz o tech 5 dni prekryvu mne ponizi vyplatu rp. Takhle to tedy neni? I kdybych nastoupila na ppm jiz 2. den v me poslou celych tech 5 tis s prispevkem v predchozim mesici a nemusim nic vracet? Dekuji za dovysvetleni.

Lendeš
Kelišová 5279 příspěvků 19.01.18 08:51

@Cuddy Ano, je to tak, že ti těch 5 tis. vyplatí o měsíc dřív v tom modelovém případě. Např. kdybys nastupovala na PPM v únoru, tak ti za leden bude náležet 15 tis., které ti vyplatí v únorovém výplatním termínu, ale příjemcem RP přestaneš být 31.1., takže k PPM v únoru už nic dokládat nemusíš. Měly by ti přijít minimálně 2 dopisy z ÚP, jeden, že ti navýší tu částku na těch (modelových) 15 tis. Kč a pak druhý, že ti skončila výplata RP.

A kdyby ti tam zbývala částka vyšší než 10 tis., tak se to stejně nepřepočítává na dny, ale záleží kolik bude vyplácená PPM v tom měsíci a pak se z RP dostane jen částka RP minus PPM. Např. kdyby PPM za únor byla 8000 Kč, tak z RP dostaneš 2 tis., kdyby PPM byla 11 tis., tak z RP už nedostaneš nic, bez ohledu na to, který den v měsíci na RP nastupuješ. Ale tam už by se muselo doložit to potvrzení o PPM.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 09:17

Dobrý den, mohu se zeptat, když jsem žádala o zvýšení RP od února 2018,tak ta vyšší částka přijde v únoru nebo v březnu? Děkuji za odpověď.

Lendeš
Kelišová 5279 příspěvků 19.01.18 10:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, mohu se zeptat, když jsem žádala o zvýšení RP od února 2018,tak ta vyšší částka přijde v únoru nebo v březnu? Děkuji za odpověď.

Pokud jsi do žádosti o změnu napsala, že žádáš o změnu od února, tak zvýšená částka náleží za únor a přijde v březnu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >