Zadlužený přítel v bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Majacz
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 21.10.14 07:44
Zadlužený přítel v bytě

Ahojky holky, nejde sice o mě, ale o mou nej kamarádku a potřebuji radu. Žije s chlapem, který jí nikdy nedal na živobytí ani korunu a lže jí, že v práci nedostane tolik peněz aby jí dal na domácnost. Dělá pojišťováka. Domů jí přišlo už několik " pohledávek dlužníkovi" a našla mezi jeho věcmi už dvě půjčky. Nevíte někdo

• jak zjistit výši všech jeho dluhů? ( registr dlužníků? můžu zažádat já o jeho výpis? Nebo k tomu musím mít jeho souhlas )
  • nemá u kamarádky TRVALÝ pobyt, ale „jen“ doručovací adresu, má se kamarádka bát případné exekuce? Když všechny pohledávky chodí k ní… ( bojí se i vymahačů )

Kdybyste k tomu cokoliv něco věděl, prosím napiště, chtěla bych jí v tom nějak pomoc. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33573 příspěvků 21.10.14 07:49

@Majacz Exekutor přijde tam, kde předpokládá výskyt dlužníka. Na základě doručovací adresy jej najde rychle, kamarádka těžko bude prokazovat, co je v bytě její a co jejího přítele. Kamarádka by si měla uvědomit, kam až chce zajít se svou láskou k tomuto parazitovi.

tria.002
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 21.10.14 07:50

By letěl, že by nestačil schody počítat..
Rejstříků dlužníků je několik. Solus je jen nejvyužívanější a zpoplatněný, takže je otázka, jestli by vůbec na vše přišla. emyslím, že je potřeba jeho souhlas.
Co se týká exekuce, došlo k jistým změnám v zákonech, ale ne, že by to exekutory zajímalo.
Doručovací adresu bych mu zrušila, exekutor přijde. Mě přišel na adresu, kde jsem dvacet let nebydlela a matka těžko vysvětlovala, že tam nebydlím, tak těžko říct. Pokud nechce tuto atrapu vztahu ukončit, ať se poradí u právníka.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 21.10.14 07:50

Proč je s takovým člověkem? Výši jeho dluhů nezjistí. Je registr exekucí, tamzjistí běžící exekuce.
Teď to nejdůležitější, ano, exekutoři jí vybílí byt. Stačí jen důvodné podezření, že se tam zdržuje, natož doručovací adresa. Vystěhovat, zrušit doručovací adresu a připravit se na obranu před exekutory.

střepina
Neúnavná pisatelka 16744 příspěvků 21.10.14 07:52

Exekuce ke kamarádce přijít muže, dnes je spíše zajímá kde bydlí než kde má trvalý pobyt, známý přítel taky měl trvalý u rodiču a přišli k ní, pak by kamarádka musela soudně dokazovat, že majetek je její, učtenky od nábytku apod…myslím, že nemá nárok, aby se na něj ptala v registru, není příbuzná :think:

Majacz
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 21.10.14 07:52

@blecha72 @tria.002 ty jo, to mě docela děsíte. Už kolikrát ho vyhodila, ale on se ani nehne.. a pak zase chvíli seká latinu a pak zase jí uděla nějakou prima scénu. A kamarádka je HODNÁ až je BLBÁ. Má s nim syna, tak to trpí co to jde…kvůli malému.

eumedon
Extra třída :D 14400 příspěvků 21.10.14 07:54
@Majacz píše:
Nevíte někdo
  • jak zjistit výši všech jeho dluhů? ( registr dlužníků? můžu zažádat já o jeho výpis? Nebo k tomu musím mít jeho souhlas )

Pokud proti němu není vedeno insolvenční řízení, tak výši jeho dluhů nikdo jiný, než on, nezjistí. Pokud by bylo vedeno insolvenční řízení, tak se to dá zjistit z insolvenčního rejstříku na adrese http://isir.justice.cz.

• nemá u kamarádky TRVALÝ pobyt, ale „jen“ doručovací adresu, má se kamarádka bát případné exekuce? Když všechny pohledávky chodí k ní… ( bojí se i vymahačů )

Doručovací adresa k návštěvě exekutora stačí. Jiné vymahače, než exekutora, do domu nepouštět a pokud by se dobývali, tak volat policii (porušování domovní svobody). On ani exekutorův vykonavatel není úřední osobou, jen exekutor.

tria.002
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 21.10.14 07:57

@Majacz Zkus argumentovat tím, že ten malej na tom nakonec bude bitej nejvíc.. Dluhy se dědí.. A bez něj se bude mít určitě lépe. Pokud jí nedává ani korunu, tak živí jeho krk ze svého. Měla by se něčím posichrovat.
Mrkni a poptej se na http://www.bety.cz/poradny . řešila jsem problémy v právi a moc mi pomohli.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33573 příspěvků 21.10.14 07:57

@Majacz Hodná, ale blbá- to je vražedná kombinace. Dítěti asi neprospěje, když bude žít ve vybíleném bytě, jednou třeba zdědí tatínkovy dluhy… Tatínek se na výživě dítěte nepodílí, klidně jej může vidět každý druhý víkend.

eumedon
Extra třída :D 14400 příspěvků 21.10.14 07:58
@tria.002 píše:
Doručovací adresu bych mu zrušila, …

Jak se ruší doručovací adresa? Pokud tam bude bydlet a vybírat schránku, tak mu nic nebrání uvádět tam i doručovací adresu.

Dokonce, pokud by vám chtěl některý dlužních způsobit problém, může jako doručovací adresu uvést i vaši. Pravděpodobně by tím způsobil problém i sobě, ale kdyby mu to nevadilo…

Majacz
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 21.10.14 08:08

Všechno jí budu muset říct.. a trochu jí tím asi vyděsit aby se konečně rozhoupala!!! :roll: mě to děsí… a to s ním nežiju. díky bohu. V bytě je vše její i byt je její.. trvalý pobyt tam ON nemá, ale veškerá korespondence mu tam chodí. :zed:

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 21.10.14 08:26

Zrušit doručovací adresu na poště a jméno na schránce. Pokud tam pošťačka něco dá, vrátit jim to zpět. A chlapovi dát kufry před dveře! Pořád nechápu ženské co si uváží na krk takového parazita a ještě mají pocit že dělají pro dítě to nejlepší! :?

tria.002
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 21.10.14 08:28

Jak píše @berusa.m.. Normálně bych na poště řekla, at mu to tam přestanou doručovat..

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 21.10.14 08:30

@berusa.m @tria.002 říkat na poště můžete co chcete, ale pokud tam bydlí, má právo na svoji poštu.

tria.002
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 21.10.14 08:33

@mag Když dostane rozum a vyhodí ho, tak těžko..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >