Nájemce a exekuce na dům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 10:45
Nájemce a exekuce na dům

Dobrý den,
jsme nájemci v r. domě smlouva nám končí tento měsíc a když se měla smlouva prodloužit tak mi bylo oznámeno že se máme okamžitě vystěhovat že je na dům exekuce…
Zítra to budeme řešit. Protože bohužel nemáme kam jít. Chtěli jsme dům odkoupit ale byl pořád nějaký problém.
Nebyl někdo v podobné situaci? Kam se obrátit na katastr nebo na exekutora? Jak postupovat majitel asi už o tom nerozhoduje nebo ano?
Díky moc za odpovědi ;)
anonym protože sem chodí známé a nemusí všichni hned všechno vědět ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 19.10.14 10:49

No tak první co mě napadlo, že když byste měli peníze na odkup domu, tak snad nebude takový problém jít jinam ne, píšeš že nemáte kam jít jak jsou peníze, tak pronájem seženete za den :nevim:

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 10:50

Katastr s tim nema nic spolecneho.Spis je otazkou, kdo je majitelem a jestli je dum pouze obstaven exekutorem nebo uz je vypsana drazba.
Pokud vam konci najemni smlouva, nijaka prava k najmu nemate.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 10:55

@slavuska1
nepsala jsem že jsme měli peníze na odkup…napsala jsem to asi špatně…chtěli jsme to odkoupit s tím že kdyby to prodali peníze by jsme sehnali nebudu tu rozepisovat že to u nás není jen tak jít do banky. A prachy doma netisknu.
Jinam se stěhovat nechceme vyhovuje nám to tu i kvůli dětem školce a občasného hlídání.
Pronájem těžko seženu za cenu co máme teď mi si bohužel dovolit nájem 1+1 za 9500 nemůžeme.
Chtěla jsem radu zda někdo neví jak postupovat nebo to někdo neřešil…to že si mám najít jiný podnájem fakt řešit teď nebudu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 10:58

@Chocoloco
dražba na tom není ještě…majitel sedí ve vězení…jeho paní nám psala smlouvu na prodloužení ale bohužel tam nastal ten problém s exekucí…takže mě zajmá kdo má teď na barák nárok…ještě ten majitel a nebo už ten exekutor i když tam dražba ještě není?

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 11:02
@Anonymní píše:
@Chocoloco
dražba na tom není ještě…majitel sedí ve vězení…jeho paní nám psala smlouvu na prodloužení ale bohužel tam nastal ten problém s exekucí…takže mě zajmá kdo má teď na barák nárok…ještě ten majitel a nebo už ten exekutor i když tam dražba ještě není?

Pokud je na nem exekut. plomba, ci jak se tomu rika, tak je porad majitele, ale ten uz s nim nesmi volne nakladat-napr. prevod, prodej. Jestli se to tyka i najmu bohuzel netusim. I kdyz ted me napada, ze to by bylo riziko spise pro vas.

lasička1
Echt Kelišová 8199 příspěvků 19.10.14 11:04

Pokud končí nájemní smlouva, tak i kdyby nebyl dům v exekuci a jen majitel nechtěl smlouvu prodloužit, tak máte smůlu a musíte se odstěhovat.
Jediné řešení je, že majiteli sdělíte, že máte zájem o odkoupení nemovitosti. A on buď bude mít zájem s vám jednat a sdělí kdo to má nyní na starosti, nebo budete muset pátrat sami.
Je možné, že majitel se ještě snaží finanční situaci zachránit a dům prodat nechce. Otázka je, zda je to ještě možné.
A zkusila si na internetu prohledat, zda je dům v dražbě a za jakou cenu?

jahuhudka
Extra třída :D 13458 příspěvků 19.10.14 11:09

S nájmem by problám bát neměl, pokud majitelka není proti a smlouvu vám prodlouží, ale když se dům prodá v dražbě budete se muset vystěhovat. Asi by ti poradila @mag

evill
Závislačka 3775 příspěvků 19.10.14 11:11
@Anonymní píše:
Dobrý den,
jsme nájemci v r. domě smlouva nám končí tento měsíc a když se měla smlouva prodloužit tak mi bylo oznámeno že se máme okamžitě vystěhovat že je na dům exekuce…
Zítra to budeme řešit. Protože bohužel nemáme kam jít. Chtěli jsme dům odkoupit ale byl pořád nějaký problém.
Nebyl někdo v podobné situaci? Kam se obrátit na katastr nebo na exekutora? Jak postupovat majitel asi už o tom nerozhoduje nebo ano?
Díky moc za odpovědi ;)
anonym protože sem chodí známé a nemusí všichni hned všechno vědět ;)

No tak kdyz Vas tam majitel nechce a rekl Vam, ze se mate okamzite vystehovat, tak toho moc nevyresite. Muzete si ho koupit az bude v drazbe. Na katastr ani exekutora se neobracet. Proc taky? Leda ze byste chteli exekutorovi doplatit dluh za majitele…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33595 příspěvků 19.10.14 11:14

Jediné řešení vidím v tom, že se domluvíte na koupi s majitelem, ten se spojí s exekutorem- a další postup je už na něm. Může s tímto přímým prodejem souhlasit, nebo dát dům do dražby. Vy nemůžete nic, nejste vlastníci, brzy nebudete ani nájemníci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 11:15

@Chocoloco
ano je na něm ta plomba.
Takže pokud je to toho majitele tak to musíme k jeho právníkovi (majitel je ve vazbě) ale když už to je takto tak asi smlouvu naprodloužení nemůže že?

@lasička1
majitel těžko bude něco zachraňovat jemu to je jedno…vše jsme před tím řešili s jeho manželkou a jeho právníkem…v dražbě není dům…

jen mě napadá že o tom že to takto dopadne museli vědět už dýl přeci ne :think:

jinak díky nevěděli jsme zda má ještě majitel na to nějaký nárok zda to řešit s jeho právníkem nebo už s exekutorem

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33595 příspěvků 19.10.14 11:17

S právníkem, s vámi exekutor komunikovat nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 11:18

Smlouvu nám prodloužit chce ale nevíme zda to jde

@jahuhudka díky tak pokud by to takto šlo tak mi pak něco pořešíme ale bohužel za týden neseženu bydlení a ještě před porodem…děkuji ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 11:26

@blecha72
no exekutor teda paní v kanceláři už s náma po telefonu mluvila v pátek takže asi záleží jaký ten exekutor je ;)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33595 příspěvků 19.10.14 11:28
@Anonymní píše:
@blecha72
no exekutor teda paní v kanceláři už s náma po telefonu mluvila v pátek takže asi záleží jaký ten exekutor je ;)

Ale žádnou smlouvu- ani nájemní, ani kupní s vámi neuzavře.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >