Zakopnutí batole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 05:35
Zakopnutí batole

Dobrý den, prosím o radu, můj 1,5 letý syn v pátek v poledne zakopl na zahradě, podjeli mu nozicky a spadl dozadu celým tělem. Spadl na trávu, vím, že jsem to pos…, stala jsem u něj a stejne jsem tomu nestihla zabránit. Po pádu plakal chviličku, nenašla jsem na něm žádnou bouli na hlavě ani po těle žádnou modrinu nic. Dal si hrál, nevracel, zorničky ok, jen v noci blbě spal, ale leze mu spodni zub. Celou sobotu vse v pohode, celych 24 hod. Vecer jsme byli na grilovani u znamych, vrátili jsme se a malej zase nechtěl spinkat, dal si mlicko jako každý večer, cca po hod a půl ho vyzvracel, ale strašně se vztekal v postýlce, že nechce spát, ale hrát si. Nakonec usnul v kocarku kolem půlnoci a ve 4 vstaval, dal si mlicko, které nevyzvracel, ale ublinknul si. Já od večera zvracim, tak nevim, jestli jsem něco nechytila ja a malý třeba ode mne. Myslíte si, že by to 1 zvracení mohlo souviset ještě s tím pátečním pádem? Mám ho dnes brát na pohotovost? Jinak je čilý, hraje si, jen prostě dělá divadlo když ma spát. To prvni zvracení bylo obloukem po 31 hod od pádu. Děkuji za radu

Reakce:
Uživatel je onlineAduš8
Kelišová 5485 příspěvků 21.07.19 06:14

Hele sorry, ale v roce a půl stát dítěti za zadkem 24 h denně fakt nejde. A ne, po pádu na trávu se mu fakt nic nestalo 8o spíš od tebe chytil tu tvoji virózu a díky tomu, že je mu zle, tak i špatně usíná. Já bych musela dle tvého popisu jezdit na pohotovost třikrát denně, náš malý je na zemi pořád.

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 21.07.19 07:03

Ne to uz nebude souviset s padem. :hug:

1mila2
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 21.07.19 07:25

Tak on zvracel prvni, takze jsi to ty chytla od nej :palec:
Jinak me prekvapuje, ze ti maly nepada. Nase holka si kazdy den nabije hubu. Vetsinou leti pres riditka z motorky :pankac: nebo utika a zakopne :roll:

Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 21.07.19 07:32

Prostě upadl - to se mu stane ještě mockrát, bez toho se nenaučí pořádně se hýbat a padat bezpečně. Potřebují padat. Nic mu není, nikam nejedzi a nepanikař.

Večer byl normálně přetaženej a ještě mrzutej z těch zubů.

Jestli chceš něco řešit, tak vlastní zaplavení úzkostí.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 21.07.19 07:50

Můžeš mi říct, co si jako podle tebe tak hrozně zvorala? Vždyť jen hodil zada na trávu :lol: klid

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 21.07.19 07:53

To byl jeho prvni pad 8o vsak batolata padaj porad a nema se je furt zachranovat, at se nauci “dobre padat” ;)
Syn se naucil chodit v 10 mesicich a padal chudak dozadu porad… dite upadnuti ze sve vysky zvladne a kor na mekkou travu ;)

Leo44
Kecalka 290 příspěvků 21.07.19 07:56

Nebuď mu za zadkem a on se naučí padat. Naše když padá na záda tak už zvedá hlavu aby se nemajzla.

To spíš je ze zubů a že chytl od tebe tu virozu.

lamicina
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 21.07.19 07:57

Ne to určitě s pádem nesouvisí. Batolata prostě padají no :lol:. Mně to moje kdysi házelo záda vzteky, kde to na něj zrovna přišlo, takže zlatá tráva. Kamarádce sebou taky kluk vzteky švihnul, v minutě to bylo, bohužel hlavou zrovna na obrubník. Skončila s ním v nemocnici.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2478 příspěvků 1 inzerát 21.07.19 08:14

Muj1,5 letý syn je rozsekany každou chvíli a fakt nevím, proč bys to tím měla po.. :lol: moje babča mi kdysi poradila, že když dítě hodně rachne hlavou a bojíš se otresu mozku, tak kouknout, jestli mu neplavaji zorničky a půl hodiny počkat, jestli bude zvracet. Po tak dlouhé době, jak popisujes, to už nebude mít souvislost :palec:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2478 příspěvků 1 inzerát 21.07.19 08:16

@lamicina :lol: :lol: :lol: chudák. Ale jinak úplně přesné - můj smraďoch občas mlátí hlavou do čehokoliv. Do země, do zdi.. a to jsou rány jako blázen :roll:

Kriss Tina
Extra třída :D 12142 příspěvků 21.07.19 08:54

Klid v tomhle věku většina dětí padá několikrát denně, si pamatuju že syn klidně mlátil hlavou o podlahu, když nebylo po jeho :D spíš bych to viděla že ste něco chytli, nebo něco špatného snědli. Já pád dní zpátky taky měla nějaký bacil, jeden den sem zvracela a pak zas pohoda.

Gortyna
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 21.07.19 09:25

Ty jo, já kolikrát ani večer nevím, odkud jsou nové modřiny a odřeniny. V pohodě prostě souhra náhod, že je mrzutý. Za půl roku si zvykneš. Taky jsem byla tak vyklepana. Teď si začínám mateřství užívat

Uživatel je onlineJanli
Extra třída :D 10113 příspěvků 21.07.19 09:29

Zvracíte oba, takže to s pádem nesouvisí. Co je problém, je tvoje přehnaná péče! Batole MUSÍ padat! Je to přirozená součást jeho vývoje a dítě se včas musí naučit na pád reagovat a pracovat s tělem dokud je malé a gumové, jinak v budoucnu hrozí, že si při sebemenším pádu zbytečně ublíží.

Váš příspěvek
Reklama