Zlomenina ruky

7
17.7.19 22:31

Zlomenina ruky

Holky měli vaše děti už zlomeninu? potřebovala bych poradit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24432
17.7.19 22:33

Ano, syn před časem! Co máš za problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
17.7.19 22:36

Odpoledne jsme byli na chirurgii, dostala dlahu a vše ok celý vodpoledne… Ale teď se jí chtělo zvracet a měla hroznou zimnici :,( Mamka mi říkala, že jsme to u zlomeniny měla taky.. Ale mám strach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
17.7.19 22:42

Vyloucili jiny uraz? Hlavy? pokud ano, neplasila bych, muze to byt od bolesti, z leknuti, unavy…preci jen je to zasah do prganismu. Kolik ma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
17.7.19 23:02

Mamka měla zlomený loket… první noc se jí taky udělalo špatně, bylo jí na zvracení, na omdlení, měla zimnici a trochu zvýšenou teplotu… Ráno už dobrý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5970
19.7.19 18:42

Syn mel mnohonasobnou, otevrenou frakturu, ale ze by mu bylo takhle si nestezoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.19 19:37

Ja jsem si zlomila zapesti, ihned jsem hodila savli a pak omdlela. Tlak 40/80 nebo neco takovyho :lol: ptala jsem se vydesene tehdy dr kdyz me vezli sanitkou, a pry je to normalni reakce, nekteri lidi jsou citlivejsi na bolest ;)

• Citovat
  • Nahlásit
251
14.5.20 01:09

Zlomenina ruky za zápěstím

Dobrý den, zlomila jsem si ruku za zápěstím a doktor na pohotovosti to narovnal, Ale prý je to nestabilní zlomenina a je třeba operace. Domlouvat se teprve půjdu. Nevíte, dělá se taková operace i v lokální a anestézii? Jak dlouho trvá zákrok, kdy pouští domů apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 03:23
@Lucias12 píše:
Dobrý den, zlomila jsem si ruku za zápěstím a doktor na pohotovosti to narovnal, Ale prý je to nestabilní zlomenina a je třeba operace. Domlouvat se teprve půjdu. Nevíte, dělá se taková operace i v lokální a anestézii? Jak dlouho trvá zákrok, kdy pouští domů apod.

Nemám zkušenost s nestabilní zlomeninou. Dítěti rovnali ruku bez operace, ale stejně tam bylo pak vychýlení o několik stupňů a ruku si pak asi díky tomu za 2 měsíce zlomilo na tom samém místě znovu.
Operovali v narkoze - na kost přišroubovali ocelovou dlahu. Bylo v nemocnici ani ne 48h hodin. Jeden den odpoledne příjem, druhý den operace, třetí den dopoledne po kontrole na traumatologii propuštění.

• Citovat
  • Nahlásit
547
14.5.20 06:24

@Lucias12 když je zlomenina nestabilní, pravděpodobně ti tam budou dávat kovovou dlahu a šrouby. Obvykle se operuje v celkové anestezii, ten výkon může trvat tak hodinu a půl až 2… A domů tak za dva dny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
14.5.20 13:54

@Majsina Díky za info, doufám, že se klasické celkové anestezii vyhnul… Doktor mluvil o nějaké blokové anestezii… Na zákrok jdu příští pátek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
14.5.20 14:49

@Lucias12 asi je možné nechat si píchnout blok, záleží na zvyklostech pracoviště. U nás se moc nepoužívají…ale třeba na ortopedii prý ano. Tak hlavně ať se operace zdaří a nebolí to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
14.5.20 16:27

@Majsina Díky moc… Nejradši bych to už měla za sebou… Normální anestezii moc nechci, při operaci srdce s tím byly problémy, tak bych se tomu ráda vyhla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
15.5.20 16:05

Nevíte někdo, je normální, že u zlomeniny za zápěstím natečou prsty a zbarví se do modrofialova? Mám to barevné a nateklé, ale asi je to normální, když pod dlahou to nemůže natéct, tak se to přesune dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
25.5.20 05:50

Tak už mám po zákroku a jsem doma… Bloková narkóza se zdařila, tak teď už jen zahojit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama