Zamlklé těhu a teď samovolný potrat :-(

Jankaxx
13.12.09 10:43

Zamlklé těhu a teď samovolný potrat :-(

Ahoj holky,

V červnu 09 jsem zjistila šťastnou zprávu, že jsem těhu. To bylo asi 5tt. Asi měsíc vše probíhalo o.k., ale pak špinění a nemocnice - hematom. Tři dny jsem si tam poležela a pak domů. Na kontrole vše o.k. Už jsem měla jít na screening ve 12tt. Už jsem měla všechny krevní testy a dobré. Jenže těsně před tím přišlo zase špinění a dr. zjistit zamlklé těhu. Mimi přestalo růst asi na 10tt. Kyretáž… čekání 3 měsíce. A znova radostná zpráva //. Ani jsem ještě nebyla u dr. (jen obj. na UTZ), ale zase lehké špinění těsně před termínem prvního UTZ, ale žádný hematom nic… dr. odhadl těhu dle UTZ na 5tt. Podle MS 7tt, ale neví kdy jsem měla ovu. Na UTZ jsem měla jít 18. 12. aby viděl srdeční akci, ale nikam nejdu :cry: Začala jsem opět po dvou dnech špinit a pak se odloučil velký kus (asi jako dlaň) a začalo silné krvácení, bolesti břicha jako při silné MS. Kontrola v nem. s doporučenou kyretáží. Nechtěla jsem ji znovu podstoupit, protože vím, že pokud se vše odloučí samo tak proč… ani jsem tam nezůstala. Druhý den můj gyn. a podpořil mé rozhodnutí, že kyretáž není nutná. Jdu tam zítra (5 den od potratu). Břicho nebolí (jen občas), ale krvácení tu stále je o síle MS. Co teď? Jaké máte zkušenosti s krvácením po samovolném potratu? I tak nevzdávám naději na mimi, protože spousta z vás potratila 2× a teď mimi mají. Já bych ráda počkala teď těch 4-6 měsíců, ale kdo ví zda to vydržím. Čtu zde, že někdo otěhotněl hned po SP kdy mu nebyla provedena kyretáž a potrat proběhl v časném těhu. Ach jo :cry: má někdo podobné zkušenosti? Děkuji za odpovědi…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Caty
13.12.09 11:39

Předně držím moc palečky, aby se další těhu vydařilo a miminko rostlo. Já měla po potratu špinění a krvácení asi 2 měsíce, doktor mě chtěl poslat na kyretáž, ale já odmítla, tělo se s tím vypořádalo samo, pak se odloučil zbytek a pak jak když utne, nic. Po měsíci přišla normální MS. Hodně síly

• Nahlásit
  • Citovat
Jankaxx
13.12.09 14:19

Děkuji Caty, to jsi měla nepěkné, že se ti to tak táhlo :-( já doufám, že to bude dobré. Horší je, že mi na tom UTZ v nemocnici ještě říkal něco o myomu, ale že si nemám z toho dělat hlavu. Takže s těhu asi budu muset čekat. Snad se všechno zahojí a už to konečně vyjde! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
14597
13.12.09 15:24

Ahoj, měla jsem spontánní potrat a pak zamlklé těhotenství vždy rok po sobě. V obou případech jsem byla na kyretáži. Do třetice se to povedlo a v 39ti letech se mi narodilo třetí dítě - Jasmínka. Takže nevěš hlavu, i dvakrát za sebou neznamená, že to tak bude vždycky. Akorát ti neodpovím ohledně toho krvácení, když jsem kyretáže prodělala.
Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9392
13.12.09 16:44

ja ziji v UK , kde doktori „to“ nechali odejit samo…u druheho jsem krvacela dost silne a mela dlouho i bolesti, bylo podezreni na zanet a tak jsem brala i ATB…jinak jsem od krvaceni mela tak do 10 dnu klid.prvni MS prisla presne za mesic a doktor mi rekl, ze se klidne muzem snazit hned po 1 normalne probehle MS… no, povedlo se az po 8 mesicich, ale zatim se snad vse vvyviji jak ma…tak ti drzim palce tez…hodne stesti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
13.12.09 17:10

Ahoj Janko,
já jsem měla dva zamlklé potraty po sobě v 9tt a oba s revizí. krvácela jsem cca 14 dní a podalších cca 6týdnech přišla norm MS. Po druhém potratu jsme čekali 6 měsíců a pak se nám hned na poprvé povedl starší syn. Když jsme se začali snažit podruhé, tak to hned vyšlo, bohužel jsem v 5tt měla samovolný potrat. Krvácela jsem asi 14 dní. MUDr. doporučoval zase 3 měsíce čekat, ale my jsme nečekali a hned za 14 dní jsem otěhotněla a v červnu se nám narodil Adámek. Moc Ti držím palce ať se brzy miminko podaří.

Příspěvek upraven 05.01.14 v 21:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jankaxx
13.12.09 17:34

Jste moc milé!!! :-) já sem ráda chodím už od prvního těhu (červen 09). Člověk tady našel vždy hodně odpovědí a když už bylo zle tak i nějaké to uklidnění! Vidím, že mnoho z Vás si prošlo úplně tím stejným a bohužel i horším… a přece se pak úspěch dostavil :andel: já hlavu věšet nebudu. Doktoři jsou s informacemi na šťíru :cry: a to mi vadí… už bych asi vyšilovala kdybych nechodila sem. Ten samovolný potrat byl děsivý… teď je to 4 den a občas mě pobolí břicho jako při silné menstruaci a hodně to krvácí… nic mi jinak není (teplota, nebo tak něco nee). Jen čekám, že by to mohlo už ustávat… zase ale z jiných článků vím, že se to musí „odkrváce“ a tím se to vyčistí. Dofám, že se to brzy uklidní… Díky díky za podporu a přeji zdravé dětičky a hodně pohody :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
15582
14.12.09 18:59

Ahoj Janko, ja mela samovolny potrat pred mesicem. Taky jsem odmitla kyretaz a odeslo to samo. Prvni 3 dny hodne, ale fakt hodne silne krvaceni a velike bolesti bricha. Ale pak uz jen 3 dny cca stredne silna menstruace a pak uz jsem se citila fyzicky uplne fit. Ted cekam prvni ms, ale zatim se ji nejak nechce. Urcite si kontroluj teplotu, kdyby se objevila tak to chce hned k doktoru a taky se doporucuje se osprchnout po kazdem wc, at se tam nedostane infekce. A urcite kontryhelovy caj, pokud jeste nepijes. Ten pomuze vsechno rychle uzdravit.
Janko, jsi strasne moc silna, to vidim z tveho prispevku. A to je hrozne moc dobre. Ja jsem se strasne trapila nad tim, proc se to muselo stat, ze uz mi ted mohlo rust bricho atd. Je treba se vysmutnit, ale cim driv clovek prestane negativne myslet, tim se da asi i rychlejsi fyzicky do poradku.
Budu ti hrozne moc drzet palce, protoze to cim sis letos prosla je fakt na jednu zenskou strasne tezky.
Ale ver tomu, ze rok 2010 bude pro nas hrozne moc stastnej a ze se nam to mimco podari :wink:
Pa,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jankaxx
16.12.09 21:03

Ahoj Andík, tvoje psaníčko je moc hezké a vážně děkuji. Já to budu mít zítra týden od toho nešťasného dne a přesně jak píšeš - první 3-4 dny silné krvácení a včera jako když zavře kohoutek a už jen jako slabá mens. Čajíček piju a nervyčky držím na uzdě. Věřím, že čištění se konat nebude a tělo si to zahojí bez zásahů (já v nich nevidím nic dobrého - pokud to není nevyhnutelné). O mimi se budeme snažit na jaře (dr. doporučil znovu 3 měsíce, ale uvidíme…).
Já jsem s tím strašně smířená víš… plně si uvědomuji, že s tím nic nenadělám… Hlavně opravdu doufám, že teď to nevyšlo, ale příště už ano.
Kdybych neměla ten první zamlklý potrat tak bych teď taky měla pěkné bříško a za dva měsíce porod…)

No, nemám nic… je to smutný :cry:

A v jakém jsi byla týdnu? A co ti řekl dr?
Taky ti držím palečky a v roce 2010 to mimčo bude!

• Nahlásit
  • Citovat
15582
19.12.09 22:57

Ahoj Janko,
ja byla jen v 6tt, takze uplne na zacatku. Odmitla jsem tenkrat revizi a nastesti vse odeslo samo. Doktorka mi rekla pockat do prvni MS. Ta si sice dava hodne nacas, ale zda se mi ze uz to ted trosinku rychleji utika. To bude asi temi vanocemi, clovek ma tolik prace, ze nema aspon tolik casu myslet na svuj smutek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
2.7.13 19:21

Ahoj holky, mam dotaz, mela sem ted zamlkle tehotenstvi, jeste 6+6tt tam nebyl ani zloutkovy vacek a asi 4 dny potom sem zacala(tedy dnes) krvacet, myslite ze kdyz krvacim prirozene nebudu muset na tu revizi? :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2607
3.7.13 11:47

@athena86 ahoj,tohle mám za sebou v lednu…v 7.tt prázdný gestační váček, stejný nález o 14 dní později. Na začátku 10.tt jsem začala sama krvácet (řekla jsem, že na revizi nechci, že chci počkat, zda to neodejde samo, tak mi v nemocnici dali týden) V den nástupu na plánovanou revizi jsem jim hned ve dveřích hlásila, že jsem jim to nepodepsala, že si myslím, že revizi nebudu potřebovat. Dle UTZ už byla jen mírně zvýšená sliznice, děloha čistá, dostala jsem injekci na dočištění a zavinutí dělohy, kontrola za dva dny.To už bylo vše ok. Krvácela jsem týden, byla to taková silnější ms
Tak doufám, že jsem tě v rámci špatných zpráv potěšila-jde to i bez revize :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
3.7.13 16:31

Ahoj, tak zatim od vcera jen tak tmave spinim, nejak se to nechce rozjet :nevim: urcite nechci moc jit, nechciiii :zed: kez by me to dopadlo, myslim to samovolne vycisteni, jako tobe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Brooucinda
3.7.13 16:44

Můžu se zeptat proč nechcete na to vyčištění? Není to rejp, jen otázka.. Já jsem ve 14tt potratila a asi mi ani nenapadlo nejít na revizi :nevim:
Proto se jen z čistě informativní stránky ptám ;)

• Nahlásit
  • Citovat
152
3.7.13 16:47

Ja sem prave cetla ze to je neprirozeny zasah do tela, a potom musis cekat tri mesice nez muzes na dalsi pokus IVF jako ja, nebo se vubec zacit snazit :? proto je asi proste lepsi kdyz to odejde samo a pak jen kontrola zda tam nic nezbylo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama