Zánět středního ucha nebo jen zuby?

2344
24.11.15 16:32

zánět středního ucha nebo jen zuby?

Malému je rok a čtvrt a zrovna mu současně rostou stoličky nahoře i dole. Než se prořezaly, měl průjem, plakala a sahal si do pusinky. Teď už jsou prořezané a do pusinky si nesahá, ale celý den je mrzutý, hodně brečí. Takový nikdy nebyl, i se vzteká a nechce chovat. Bojím se, aby to nebylo ouško, protože už měl dvakrát zánět středního ucha. Bylo to vždy bez teplot, jen řval. Myslíte, že jsou to jen ty zuby nebo to může být zánět ucha? Ouška nejsou červená, ani horká. Teď sedí a hodinu si hraje, to by asi plakal, kdyby měl zánět a nešel by zabavit, ne? Zítra jdu hned ráno na ušní a kdyby se mi to nezdálo, sjedeme na pohotovost, ale nechci ho zbytečně trápit a vozit do nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2183
24.11.15 16:37

Moc tě nepotěšim, na malém poznám zánět ucha až když mu praskne, nebrečí, jen je trochu protivnější a na mačkání ouška absolutně nereaguje. Prý má vysoký práh bolesti :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
24.11.15 16:38

Zkus zmáčknout takový ten výstupek vevnitř uprostřed boltce (tragus),pokud uvidíš bolestivou reakci, tak se bude jednat o zánět středního ucha, pokud ne, tak spíše ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
24.11.15 16:41

@chelsea001 Doktorka minule říkala, že u některých dětí se to nepozná, ani nebrečí, když se zatáhne za boltec. Už tu nemáme v okolí žádného doktora, tak nevím. Už jsem se oblíkla, že jedeme a on si teď hodinu hraje s kostkama. Asi teda počkám do rána :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
24.11.15 16:47

Mám pocit, jestli u něj spíš nezačíná období vzdoru. Bylo to do předevčíra hodný dítě, ale byla jsem si ním u rodičů a tam mohl všechno, co si vzpomměl. Včera jsme přijeli domů a cokoli mu zakážu, je šílený řev. Včera jsem zavřela dveře do ložnice a řval tak, že už pak jen leže na zemi a oddechovat. To se opakovalo ještě třikrát. A dnes chce dát do postýlky a hned začne řvát a po chvíli zase ven a tak dokola a řval hodinu v kuse. Sahal si na to ouško, ale přijde mi, že spíš zkouší mojí trpělivost, když to šlo u rodičů, proč to nefunguje doma. Ale nerada bych ho nechávala vyřvat a ono by ho něco bolelo. Je to fakt psychický boj ty děti. Nechám to tedy na zítra a na to ušní. Ale díky všem za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
24.11.15 17:11

@koala123 A jak spí v noci? u nás mám vypozorovano, že než propukl zánět ucha, tak už několik dnů před tím měla neklidné spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23285
24.11.15 17:41

@koala123 prorezane znamena ze jsou komplet cele venku, nebo ze se prorezala jen spicka? u nas to totiz bylo to same a dokud nevylezly opravdu uplne cele bylo to na masli. Jinak u nas se zanet stredniho ucha poznal tak, ze maly nespal, jen plakal (mel presne rok), tak jsme jeli na pohotovost, ti nas odeslali na ORL a bylo to jasne. Pry to nejvic boli prave kdyz si dite lehne, zacne ho to tam tlacit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
24.11.15 18:00

@marfra vsechno ma jen vykoukle, ani predni zuby jeste nedorostly uplne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23285
24.11.15 18:04

@koala123 jj jasne, ja myslela spis, jestli je uz venku cela plocha tech stolicek, jestli mi rozumis :think: :mrgreen: uvidite co bude v noci. Snad to budou ale jen ty zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama