Zánět v osmičce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
denisa.denisa11
Nováček 10 příspěvků 02.04.19 13:23
Zánět v osmičce

Dobrý den,

Před par dny jsem zakládala diskuzi, kde jsem psala o hrozné pulzující bolesti v zubu. Včera jsem byla u zubaře, s tim ze, se mi špatně prorezava osmička a mám tam zánět. Bez umrtveni mi rezal dáseň, dal tam dren a hotovo, ze mám přijít dnes. Sla jsem normlane do práce, bolelo to, ale min než predtim, jenže večer oper neskutečna bolest, kdy jsem nemohla spát a brecela bolesti. Běžná analgetika nezabiraji. Pak jsem usnula a najednou bolest zmizela a měla jsem fakt radost, cestou k zubari se ale bolest opět vrátila. Jo a včera večer mi ten dren vypadl. Nicméně, zubař říkal, ze mi napíše atb, ale ze ne dnes, ze to píše elektronicky a už je pozdě, což jsem vůbec nepochopila. Řekla jsem, ze mi ten dren nepomohl. Pichnul mi do dáseň nějakou injekci s roztokem a zas mi dal dren. Bolest neustupuje a jsem zoufalá a nasrana, (pardon), ze mi nedal ani nějaký drijaky na bolest. Koupila jsem tedy v lékárně nejsilnější co mají. Zítra jdu k zubari zas a říkal, ze když osmička neporoste správně, budou ji sekat z kosti.

Chci se zeptat, je tu někdo, kdo měl podobný problem? Jak jste to vyřešili? Mám trochu pocit, ze můj lékař nepostupuje úplně dobře a nerada bych přišla o zuby nebo měla zánět okostnice.

Předem děkuji ha každou radu, ta bolest se už nedá

Reakce:
simelka
Kecalka 212 příspěvků 02.04.19 14:18

Ahoj, já to měla hodně podobné. Osmička byla částečně prořezana a do toho se udělal solidní zánět. Je to fakt hnusná umorna bolest, takže s Tebou soucitim. Já šla nejdřív na pohotovost a tam mi to taky bez umrtveni rozrizli, vyčistili a dali dren, který velmi brzy vypadl. Pak jsem jezdila každou chvíli ke svému zubaři a stejný postup. Vyčistil, dal dren a nasadil mi rovnou atb. A trvalo tak 3 dny, než atb zabrala. Bez nich by to nejspíš neslo vůbec. Každopádně umrtveni v zánětu nefunguje (tak mi to tehdy vysvětlili, proč se nejdříve musí odstranit zánět a teprve pak můžou zub trhat). Takze kromě toho, že už jsi ty atb mohla mít, tak myslím, že postupuje asi správně. Pokud nasadis atb, tak bych se šíření zánětu nebála. Držím palce ať to rychle odezní :hug:

Crystal87
Generální žvanilka 24093 příspěvků 02.04.19 15:02

Uf já teda mám za sebou zánět v 7 a momentálně v 6 .Bolest strašná,u 7 jsem myslela že umřu.Ted jsem šla raději při prvním náznaku.Nicmene teda vše mi delaji s injekcí.Za ziva bych to nedala .Včera i přes injekcí pak ke konci taková bolest,která projížděla do hlavy.Vycistili mi kanálky a jdu za měsíc.Dneska jsem na paralenu.Atb také ale nemám a ani minulé jsem nemela :nevim:

Lenousek89
Nováček 7 příspěvků 24.04.19 18:23
@denisa.denisa11 píše:
Dobrý den,

Před par dny jsem zakládala diskuzi, kde jsem psala o hrozné pulzující bolesti v zubu. Včera jsem byla u zubaře, s tim ze, se mi špatně prorezava osmička a mám tam zánět. Bez umrtveni mi rezal dáseň, dal tam dren a hotovo, ze mám přijít dnes. Sla jsem normlane do práce, bolelo to, ale min než predtim, jenže večer oper neskutečna bolest, kdy jsem nemohla spát a brecela bolesti. Běžná analgetika nezabiraji. Pak jsem usnula a najednou bolest zmizela a měla jsem fakt radost, cestou k zubari se ale bolest opět vrátila. Jo a včera večer mi ten dren vypadl. Nicméně, zubař říkal, ze mi napíše atb, ale ze ne dnes, ze to píše elektronicky a už je pozdě, což jsem vůbec nepochopila. Řekla jsem, ze mi ten dren nepomohl. Pichnul mi do dáseň nějakou injekci s roztokem a zas mi dal dren. Bolest neustupuje a jsem zoufalá a nasrana, (pardon), ze mi nedal ani nějaký drijaky na bolest. Koupila jsem tedy v lékárně nejsilnější co mají. Zítra jdu k zubari zas a říkal, ze když osmička neporoste správně, budou ji sekat z kosti.

Chci se zeptat, je tu někdo, kdo měl podobný problem? Jak jste to vyřešili? Mám trochu pocit, ze můj lékař nepostupuje úplně dobře a nerada bych přišla o zuby nebo měla zánět okostnice.

Předem děkuji ha každou radu, ta bolest se už nedá

Nestraste, ja mam hroznou bolest v osmicce taky, zánět tam léčím uz 3 tydny a nechce ustoupit. V pondělí jsem objednaná k nove zubarce a řezání bez umrtveni bych nedala, ja mam strach i z injekce. Jak jste to tak zvládla?

Váš příspěvek
Reklama