Zápach z úst - zkušenosti, rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Knihomo1
Povídálka 24 příspěvků 22.02.18 21:10
Zápach z úst - zkušenosti, rady

Ahoj holky,
měla jste některá problém se zápachem z úst? Přítel mi tak jemně řekl, že mi smrdí z pusy (i po vyčištění to prý není nějak extra) a já si nevím rady, jak to řešit. /stní hygienu mám myslím dobrou, k dentální hygienistce chodím, žádný zub zkažený nemám..Vždy chvíli po vyčištění cítím v ústech takovou pachuť, ale nevěděla jsem, že mi smrdí z pusy…Máte nějaké tipy? Čaje, doplňky stravy, přípravky?..
 Děkuji

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11346 příspěvků 22.02.18 21:15

Pouzivas i mezizubni kartacky? cistis jazyk? zde bych zacala patrat.

Knihomo1
Povídálka 24 příspěvků 22.02.18 21:21

@nozu ano, to vše používám, ústní hygienu mám myslím nadstandartní. I jazyk čistím. Kávu nepiji, alkohol nepiji, nekouřím…

jestericka34
Kecalka 335 příspěvků 22.02.18 21:21

Dle mého to nebude ani tak z úst, ale přímo z žaludku. Myslím, ze je tady i založené téma na tento problém. Nejspíš bych to řešila s lékařem…

maskovak
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 22.02.18 21:23

@Knihomo1 vyplachuj vlaznou vodou s trochou francovky a hrebickovou tinkturou..no a tic tacy :lol: zkus pastu Crest…a pritel at si necha tyhle kecy :mrgreen: jemu treba smrdi nohy nebo neco :mrgreen:

unuděná
Kelišová 5149 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 21:25

Pijes hodne?

Levandulina
Kelišová 5026 příspěvků 8 inzerátů 22.02.18 21:32
@maskovak píše:
@Knihomo1 vyplachuj vlaznou vodou s trochou francovky a hrebickovou tinkturou..no a tic tacy :lol: zkus pastu Crest…a pritel at si necha tyhle kecy :mrgreen: jemu treba smrdi nohy nebo neco :mrgreen:

Já myslím, že když na to takto taktně upozorní, tak je to jen dobře.

pannda
Kelišová 6412 příspěvků 33 inzerátů 22.02.18 21:38

Pokud zuby jsou v pořádku, patrej na mandlích či zaludku

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 21:41

Mohlo by to byt mandlemi. Jestli v nich mas diry, muzou se v nich usazovat zbytky jidla. Mivam to taky a poznam to prave podle zapachu. Jsou to takove bile kulicky, co strasne zapachaji. :oops: Zkus si zatlacit na mandli a uvidis jestli neco vyleze. Omlouvam se za nechutnost prispevku, ale jinak to asi popsat nejde.

Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 22.02.18 21:42

Bohuzel to nemusi byt jen neprijemna banalita, ale muze za tim byt vaznejsi pricina - reflux, vredy, dokonce problemy s ledvinami nebo jatry - doporucuju skonzultovat lekare.

vulpes
Závislačka 4857 příspěvků 22.02.18 21:43

Stravuješ se normálně, myslím hlavně v přiměřeném množství? (jestli to není „hladový dech“) řešila bych to s lékařem - mandle, krk, žaludek…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 21:45

Radsi anonymne. Nechci aby nekdo ze znamych vedel ze tuto choulostivou vec take resim. Tento problem resim uz 3 roky ale bohuzel zatim bez vysledku. Uz jsem vyzkousela uplne vse (sonda do zaludku, streva, zuby, ORL) nikde nic nenasli a nikdo si nevi rady. Jim prevazne zdravou stravu a piju hodne cistou vodu. Jedine co mi pomaha je piti cerneho a zeleneho caje(neslazeneho) a pouzivam zubni pastu colgate extreme white (cca 150kc). Levne pasty jsou u me bez ucinku. :(

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 22.02.18 22:05
@Anonymní píše:
Mohlo by to byt mandlemi. Jestli v nich mas diry, muzou se v nich usazovat zbytky jidla. Mivam to taky a poznam to prave podle zapachu. Jsou to takove bile kulicky, co strasne zapachaji. :oops: Zkus si zatlacit na mandli a uvidis jestli neco vyleze. Omlouvam se za nechutnost prispevku, ale jinak to asi popsat nejde.

Je to sice nechutny, ale mas pravdu. Taky takhle poznam anginu, podle tech hnusnejch smradlavejch bilejch veci v krku. A taky smrdi ten humus mezi zubama, uplne se mi prici pouzivat mezizubni kartacky vickrat po sobe a to je jeste nenacpu vsude, mam uplne ten nejmensi, ale uplne minimalni mezery. Zakladatelko, pokud neni problem v ustni dutine, hledej dal, muze to byt pricina ruznych dysfunkci a nemoci. Jinak si myslim, ze i cloveku, co nekouri a cisti si zuby, celej den z pusy vylozene nevoni. Otazka je, jak moc je ten smradek intenzivni.

Knihomo1
Povídálka 24 příspěvků 23.02.18 07:58

Dekuji vsem za rady a zkusenosti. Mandle mam růžový, nic z nich neteče, ani na nich nejsou žádné kuličky. S hygienou si myslím problém nemám…tak asi zkusím zajít k té doktorce, ikdyž mi je to rak trapné, že se mi tam vubec nechce. Bojim se, že žádnou příčinu nenajde a bude to ještě trapnější…žádné problémy nemám, cítím se dobře, tu otevřenou záklopku podle mě taky ne - žáha mě nepálí.. Jen mám povlak na jazyku jakoby vzadu, ale tam uz se s čištěním nedostanu, dávím se. Jen to dokážu trošku seškrábnout nehtem, tak jestli by to mohlo byt tim…

luci13
Nováček 7 příspěvků 23.02.18 12:05

V rodině máme stejný problém. Po vyloučení nedostatku hygieny, nebo nemoci, pomohlo jen pravidelné pití čaje. Anýz, fenykl a kmín v poměru 1:1:1, lžíci směsi na 0,5 l vody, zaliji horkou vodou a nechám cca 10 min. louhovat. Pravidelně pít ráno, nebo ráno půl na svačinu půl. Pauzy tak po 14 dnech. Není to sice nic moc chuť, ale nám pomáhá.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama