Zarděnky ano či ne?

335
10.1.11 13:57

Zarděnky ano či ne?

Potřebuju poradit. Moje dítě (9 měsíců) mělo ve středu a ve čtvrtek teplotu tak mezi 37 a 38 °C. Někdy v tu dobu jsme si všimli vyrážky na tvářích (červená kolečka velikosti cca 3-5 mm). Mysleli jsme, že se zapařil jak ležel na tváři v postýlce. Vyrážka během víkendu zmizela. Včera se objevila vyrážka pd plínkou, ale jiná - malinké červené tečky. No a teď jsem si všimla, že to má i na obličeji, tantokrát ne na tvářích, ale má tím orámovaný celý obličej a trochu je to i pod očima. No a teď už to má i semtam na bříšku. Teplotu od čtvrka nemá. Jo a na hlavě vzadu jak končí lebka a začíná páteř má po stranách symetricky dvě takové bouličky pod kůží (zvětšené mízní uzliny?). Ale nevím, jestli tam nejsou normálně, to jsem dřív nezkoumala.
Dohromady mi to dává podle informací z internetu zarděnky. Ale nevím, jestli si ty bouličky na hlavě nenamlouvám.
Mudr. ordinuje až za hodinu a zatím se jí nemůžu dovolat. Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
335
10.1.11 13:58

Jo a ještě má občas průjem, ale měl mezi svátky zánět středního ucha a ATB, takže pořád doufáme, že je to z toho. Nevypadá to nijak závažně, spíš jen tak obden řídce kaká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24323
10.1.11 14:02

to bude viroza.Mrkni mu do pusy.bude to viroza.Nebo nemoc zvana ruce,nohy,usta. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
10.1.11 14:02

Já bych to spíš viděla na 6. nemoc, ale lepší je, aby ji viděl doktor, to je jasný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24323
10.1.11 14:06

A mebo.Mimochodem u zardenek je vysoka horecka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29655
10.1.11 14:14

Zardenky jsou dneska pomerne vzacny, spis tipuju taky na 6. nebo ruce-nohy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
10.1.11 14:47

Díky všem. Už jsem se dovolala dr. Potvrdila, že se asi jedná o šestou nemoc, že je toho teď spousta. Zarděnky že neviděla ani nepamatuje. Nemáme chodit zbytečně ven a rozhodně ne mezi děti. Pokud nebudou komplikace, není třeba léčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
10.1.11 17:27

stejnej pruběh.Máme spálu :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
10.1.11 17:32

Taky si myslím, že by to klidně mohla být i spála! Je potřeba, aby se dr. koukl do krku. Spála je nebezpečná, když se nenasadí ATB. Toninka jí měla už podruhé :-?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
10.1.11 17:41

spála bohužel ted dost řádí.Matymu to vlezlo i na uši a oči takže píchané ucho a zánět spojivek :cry: .Dnešní den byl fakt strašnej :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
10.1.11 17:45
Kamča.dalmatinka píše:
spála bohužel ted dost řádí.Matymu to vlezlo i na uši a oči takže píchané ucho a zánět spojivek :cry: .Dnešní den byl fakt strašnej :cert:

Takhle to měla Toninka rozlezlé na jaře, ale zase neměla horečky. Tentokrát měla horečky pro změnu. Jezdily jsme každý den do Motola na penicilin :roll: Nejhorší je, že jsme tři týdny nesměli pořádně ven. :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
10.1.11 17:54
kolozubka píše:
Kamča.dalmatinka píše:
spála bohužel ted dost řádí.Matymu to vlezlo i na uši a oči takže píchané ucho a zánět spojivek :cry: .Dnešní den byl fakt strašnej :cert:
Takhle to měla Toninka rozlezlé na jaře, ale zase neměla horečky. Tentokrát měla horečky pro změnu. Jezdily jsme každý den do Motola na penicilin :roll: Nejhorší je, že jsme tři týdny nesměli pořádně ven. :cry:
:cry: .My jsme navíc na penicilín alergický pokud se to týká píchání,takže u nás je možný jen sirup který neobsahuje moc penicilinu. :-? .
Léky mu nasadí až ve středu.Dnes píchla dr ty ouška :cry: .Ach jo vždycky mám co dělat abych nebrečela.Nejhorší je že čekám 2,5 hodiny s dítětem co má teplotu v čekárně :cert: .Dokud vždycky neudělám scénu tak je to dr u pr…
Zítra hned najdu novou ušní :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
10.1.11 18:38
Kamča.dalmatinka píše:
kolozubka píše:
Kamča.dalmatinka píše:
Takhle to měla Toninka rozlezlé na jaře, ale zase neměla horečky. Tentokrát měla horečky pro změnu. Jezdily jsme každý den do Motola na penicilin :roll: Nejhorší je, že jsme tři týdny nesměli pořádně ven. :cry:
:cry: .My jsme navíc na penicilín alergický pokud se to týká píchání,takže u nás je možný jen sirup který neobsahuje moc penicilinu. :-? .
Léky mu nasadí až ve středu.Dnes píchla dr ty ouška :cry: .Ach jo vždycky mám co dělat abych nebrečela.Nejhorší je že čekám 2,5 hodiny s dítětem co má teplotu v čekárně :cert: .Dokud vždycky neudělám scénu tak je to dr u pr…
Zítra hned najdu novou ušní :palec:

Držím palce, ať se toho co nejdříve zbavíte. My jsme právě jezdili na ty injekce a pokaždé tam taky čekali tak dvě a půl hodiny, takže Tonička místo toho, aby byla doma v klidu, tak lítala po chodbách nemocnice a to tam bylo ještě spousta jinak nemoných dítek, třeba jeden tatínek nás upozorňoval, abychom nechodili moc blízko, že mají neštovice :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
10.1.11 18:45
kolozubka píše:
Kamča.dalmatinka píše:
kolozubka píše:
Kamča.dalmatinka píše:
Zítra hned najdu novou ušní :palec:
Držím palce, ať se toho co nejdříve zbavíte. My jsme právě jezdili na ty injekce a pokaždé tam taky čekali tak dvě a půl hodiny, takže Tonička místo toho, aby byla doma v klidu, tak lítala po chodbách nemocnice a to tam bylo ještě spousta jinak nemoných dítek, třeba jeden tatínek nás upozorňoval, abychom nechodili moc blízko, že mají neštovice :roll:

To je fakt astrašný.Myslím si že horečnatý stavy a takové nákazy by měli mít přednost.Sama raději pustim před nás někoho kdo je infekční aby jsme ho neměli v blízkosti dlouho.
Je strašný čekat s dítětem které má 40 teploty a brečí bolestí a když se jde takle k 2 lékařum a čekáš takle 4 hodiny tak je to strašný :-?
A děkujeme :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
10.1.11 20:04

Kamco koukam, ze si to „uzivas“, drzim palce, at je brzy lip, hlavne mrnousovi.

Jinak starsimu synovi kdysi pichali usi celkem 8×, a vzdycky - az na jeden pripad - to bylo v noci, takze jsem byla rada, ze v nemocnici nikdo nebyl, zazvonili jsme na doktora a bylo to. To cekani je fakt desny, kdyz jsem to pak videla… :roll: chodili jsme na Karlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama