Zarudlá kůže v podbřišku a na noze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aida
Stálice 56 příspěvků 11.10.09 19:22
Zarudlá kůže v podbřišku a na noze

Ahojte maminky, dceři (10 měsíců) se asi před třemi týdny objevil v podbřišku červený flek, velký asi jako padesátikoruna. Mazala jsem rybilkou, kalciovkou, infadolanem, sudocremem a nic. Dokonce se další fleky objevily na horní části stehna z venkovní strany. Šla jsem k doktorce, ta doporučila Imazol krémpastu a pokud nezabere, tak Ictamo. Imazol ani za 10 dní nezabral, Ictamo nikde v lékarně nemají a prý ani nemůžou objednat. Zarudnutí je tam stále. Mám pocit, že si fleky „žijí vlastním životem“ bez ohledu na to, jestli je mažu a čím. Někdy je to bez zjevné přičiny lepší, někdy je zas kůže úplně červená a fleky větší. Na nožičce už je kůže taková jako by vysušená, v podbřišku jen mění barvu od normální po červenou. Používáme látkovky, tak jsem i zkusila dávat jen papírovky (v nich skvrny na noze nebyly v plence), ale žádná změna. Už vážně nevím. Poradítě někdo co s tím?

Reakce:
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 11.10.09 19:38

Hele a nemuze to byt atopicky ekzem?

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 11.10.09 19:51
Re: Zarudlá kůže v podbřišku a na noze
aida píše:
Poradítě někdo co s tím?

Dojít si na kožní?

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 11.10.09 20:10
Re: Zarudlá kůže v podbřišku a na noze
gandelion píše:
aida píše:
Poradítě někdo co s tím?
Dojít si na kožní?

Můžu jen doporučit, protože než náš pan doktor poznal molusky, rozjely se do nebývalých rozměrů :roll: . Od té doby s kožními problémy rovnou ke kožařce.

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 11.10.09 20:43

Ahoj,
Aido , neporadim, co by to mohlo byt, ale muzu napsat co mel nas maly asi pred tydnem - neco „podobneho“. Z malicke tecky na brisku (ve vysi konce plinky) se mu udelala vetsi skvrnka, pak z ni byl stroupek, vecer zase mokvala… Pak se udelaly dve skvrnky, vecer dva stroupky a tak to pokracovalo asi 5 dni, nakonec z toho byla skvrna/strupy velikosti tak desetikoruny.
Sla jsem zrovna k pediatrovi na kontrolu, tak jsem ji to ukazala. Dostal masticku - Fucidin, mazala se tyden a krasne to zmizelo, trosku je videt, kde to bylo, ale pomalu i ten zbytek mizi.
Ani mi nerekla, co to vlastne bylo, nebo mozna rekla, ale nepamatuju si to :? Uz jsem s tim chtela jit na kozni. Domca ma totiz taky atopicky ekzem, ale tohle bylo neco uplne jineho.
Takze doporucuju zajit k Dr. :wink:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 12.10.09 07:32

Šla bych k dr. Pokud by nepomohla (nebo její léčba), šla bych na kožní (mám zkušenost od prvního pediatra, že začal léčit velice dobře AE u 2mholky, ale když to nezabralo, dal nám doporučení, nezkoušel to sám dál a na kožním jeho léčbu pochválili)

Osobně - neni dobrý zkoušet tolik mastí (navíc bez porady s dr) v relativně krátkém časovém období. Může to nasekat daleko v ětší potíže. A navíc - mnohdy se stane, že po započetí léčby se potíže dočasně zhorší, místo třeba i zarudne. A pak se to teprv zlepší. Je to jak od dr na kožním, tak vlastní zkušenosti s Ae, ale i ze zkušeností s léčbou lupenky

aida
Stálice 56 příspěvků 12.10.09 08:13

Hoky díky.
Atopický ekzém sama nepoznám. Už mě to i napadlo, ale myslela jsem, že by mi dr řekla, že je to on, že by ho poznala. Zajdu na to kožní.
Jinak k těm mastím - ze začátku, dokud to byla jen skrvna v podbřišku (ještě v oblasti plenek), tak jsem myslela, že je to jen nějaká opruzenina, tak jsem zkoušela, co na to zabere. Až když se to objevilo na noze, tak mi došlo, že je to něco jiného.

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 12.10.09 09:23

Ahoj,
fakt doporučuju kožní, oni totiž pediatři neznají ty triky a fígle kožařů. Naše Dr. řešila Vojtovo ekzém imazolem a různejma jinejma blivajzama vč. kortikoidů a nepomohlo nic. Kožní nám dala dehtovku, holtovku, cosi s risorcinem a pak s endiaronem, pokud si pamatuju dobře, a pomohlo to! Ale je to běh na dlouhou trať.
A teda je fakt, že my jsme pak přišli na příčinu jeho ekzému a bylo po problému.

Případně doporučuju homeopata.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >