Zas ty příkrmy....ovoce,jogurt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veroniiikaaa
Kecalka 357 příspěvků 12.03.19 21:20
Zas ty prikrmy....ovoce,jogurt

Ahoj maminky,
prosim Vaše zkušenosti.
Naše mala ma 7.měsíců, plne kojena. S prikrmy jsem zacala v 6.měsíci (sama projevila zajem o jidlo). Zacli jsme Nestle - Prvni ryzovou kasi a moc ji chutnala, tak jsme hned vyzkouseli nasledujici dny zavest jednotlivou zeleninu, ted kombinuji. ( vse ji chutnalo )
Vyzkousela jsem kruti maso, rýží i testovinu - zmíněné potraviny jen ochutnala a uz nechtela. Od te doby mi odmítá jist :( dokonce i tu milovanou kasicku.
Co s tim? A kdy, jak teda zacit pak s ovocem a jogurty? :nevim:
Jak jste vy zavadeli? Moc děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 12.03.19 21:23

Podle mě jsi na ni moc hrr, netlač to do ní horem dolem, kázde dítě potřebuje jinak dlouhou dobu na to aby ty chutě přijalo…a to píšu jako matka dvou malých " popelnic" co snědli na co přišli :lol: mají to tak do dnes

Veroniiikaaa
Kecalka 357 příspěvků 12.03.19 21:26

@Ennny mam ji tedy davat jen tu zeleninu ?
Me prave Dr. furt tlaci at ji uz davam lepek, maso atd.
Nechci ji zprotivit jidlo. Jen me prekvapilo ze ze dne na den se sprajcla a nechce jist ani tu kasicku kterou doslova hltala :nevim:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 12.03.19 21:30

Já začínala zeleninou, aby si nezvykla na sladkou chuť. Nejdříve jednodruhové (dýně, cuketa, brambor…) pak jsem postupně přidávala, míchala dokupy, postupně rýže, těstoviny… za měsíc po zelenině jsme přidali maso. A oběd jsme takto dávala asi dva měsíce a až pak jsem začala s ovocem odpoledne (přesnidávky), takže jsme nahradili další dávku mlíka cca v 7m, Za další měsíc jsme nahradila dopolední svačina a v 8m jsem dala prvně kaši (dělala jsem rýžové, pohankové, ovesné sladila přesnidavkou nebo jen tak bez oslazení,občas i ty kupované) tak nějak jsme pak jeli ráno UM (kojená byla asi do 5m a celou dobu přikrmovaná UM od 1m, příkrm první necelý 5m) svačina ovoce, nebo kaše, oběd masozelenina, zelenina, svačina UM, večeře UM. Další den, zase naopak tu svačinu ráno UM, odpol ovoce např. kaše jsem odpoledne už nedávala (kvůli těžšímu trávení sacharidu), dávala jsem až do asi 10m třikrát denně UM, pak postupně jsme ubrali další porci. A po roce už měla UM jen ráno a večer.

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 12.03.19 21:30

Začala bych úplně od znova, dej jí třeba 2-3 dny jen mlíko a pak začni pomalu znova, nejdřív 2 dny zeleninu třeba mrkev dýní, pak k tomu přidej po pár dnech brambor s kousickem másla a trochou tvého mléka na to je zvyklá a s masem bych začala tak za měsíc a ten lepek, klidně tu kašičku zkus na snídani, ale pomalu ať jí to nezprotivis…a pak přidej ovoce , ono by ani nevadilo kdyby jsi tím začala ikdyz někdo tvrdí že si zvyknout na sladkou chuť a pak nechtějí zeleninu je to hovadina protože třeba taková mrkev nebo máslová cuketa je sladší než jablko nebo meruňky :lol: jde spíš o , výživovou hodnotu a tě je určitě více v zelenině

Příspěvek upraven 12.03.19 v 21:33

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 12.03.19 21:32
@Veroniiikaaa píše:
@Ennny mam ji tedy davat jen tu zeleninu ?
Me prave Dr. furt tlaci at ji uz davam lepek, maso atd.
Nechci ji zprotivit jidlo. Jen me prekvapilo ze ze dne na den se sprajcla a nechce jist ani tu kasicku kterou doslova hltala :nevim:

Na kaši má čas! pomalu, jak píšu. My jeli pomaličku. Nikam nespěchej. Z kaše nic nemá…stačí pomalu zelenina, maso pomalu stačí 3× týdně. Lepek jsme zavedli kuskusem kolem 7m myslím. Pak i ty těstoviny. Kolem 8m jsem přidávala žloutek, tak nějak kolem 8-9 jsem začala dávat bílý jogurt, jedla ho samotný, pozdějí třeba s banánem.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9499 příspěvků 12.03.19 21:33

Začíná se zeleninou, jakmile se zvyknou na kašičky, presnidavky atd tak už nechtěj ten zbytek.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 12.03.19 21:34

Jses na ni rychla. Me obe dcery jedly jednodruhovou zeleninu urcite mesic nez jsem neco pridala. Ovoce az tak po dvou mesicich od prvni lzicky. S prikrmy jsem zacala u obou v 5,5 mesicich. Obe se na jidlo doslova trasly, ale trvalo jim, nez to vsechno objevily :lol:

Uživatel je onlinelucynka25
Echt Kelišová 9243 příspěvků 1 inzerát 12.03.19 21:42

Taky se mi to zda vse moc rychlé.
U nas trvalo mesic nez holky vyzkousely veskerou zeleninu,pak se pridalo maso..takze mely na obed masozeleninu a odpoledne jsem postupne zacala zkouset ovoce,to taky trvalo par tydnu,nez vse zkusily..
Takze az kolem 8.m jsme přidali na snidani kaše, poté jogurt na druhou svacu a vecer byla zeleninova polevka..
Ale od všeho trosku,zadny mega porce..vzdycky jsem pak dojojila.

Zacla bych pomalu,postupne a hlavne nenutit, neni kam spěchat.

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 12.03.19 21:48

My jsme jeli sice trochu rychleji protože já mám doma malé nenazrance :lol: ale stejně jsem se je snažila krotit ,malej mi hned první příkrm stáhl celou tu skleničku od hippu a v tomhle duchu pokračoval až do teď :mrgreen: ale to neznamená že jsou takové všechny děti ,podle mě jsi ji prehltila moc chutema najednou

Káťa19
Extra třída :D 11093 příspěvků 18 inzerátů 12.03.19 22:07

Souhlas.
Zacit znovu, diteti trva u kazde nove chuti az deset ochutnani, nez si zvykne… Tzn. Trpelivost, je to vse nove. Zacit mrkvi nebo dyni nekolik dni, ochutna kazdy den treba jen tri lzicky, nevadi, trva to, nez dite sni celou porci.
Po nekolika dnech, minimalne 3-4 pridat novou chut. Svaciny az pozdeji, az kdyz bide zvykle na zeleninu jako obed.

Jogrr
Závislačka 4743 příspěvků 12.03.19 22:40

Dala bych par dni pauzu a zacala znovu. Zeleninu, par dni jeden druh, zkusit dalsi.
Ja zacala zeleninou, potom maso, potom lepek a az nakonec ovoce.
Dodneska (ale to se muze samozrejme velmi rychle zmenit) preferuje zeleninu pred ovocem, ale tezko rict, zda to souviselo se zavadenim jidla, nebo je to jeho naturou.
Drzim palce!

Kukacka123
Závislačka 3345 příspěvků 13.03.19 06:44

Taky bych dala par dni jen mliko a pak zacala. Pekna stranka je tady:
 http://www.prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz

Samozrejme s rozumem a muzes uplne jinak podle citu, ale tak jen treba navod nebo napady .. ;)
Jinak me mala nejdriv jedla domaci…pak ho zacala rezolutne odmitat - cokoli, tak jedeme na obed sklenicky a je spokojena :mrgreen: tak zkus treba koupit misto domaci a uvidis. Kamaradka to mela stejne…nejdriv domaci, pak to dite nechtelo, tak kupovane, pak ani to nechtelo. Mesic bylo na mliku a pak lusk a jedlo krasne ;) chce to cas, deti maji ruzna obdobi a chute… ;)

Veroniiikaaa
Kecalka 357 příspěvků 13.03.19 06:50

Moc všem děkuji :hug:
Zkusím tedy 2-3dny jen kojit a pak zacit od znova.
Jinak tu kasi my zacli dávat večer,protoze mi vecer uz nestacilo asi mliko, budila se mi co hodinu… a davam jen tu ryzovou,neochucenou. Proc zacit kasi na snidani ? V okoli vsichni davaj kase vecer :think:
A te zeleniny nebo vseho co jsem davala mi nikdy moc nesnedla, nejvic snedla asi 60 zeleniny na obed…a teda kasicku vecer zvladla i 110.
Nikdy jsem ji nic nenutila ;)

Kukacka123
Závislačka 3345 příspěvků 13.03.19 06:53

@Veroniiikaaa hele mne mala i ted (9m) nekdy ji nadherne a nekdy nesni skoro nic…ale ji uz trapi nekdy zuby bych rekla. Jinak kase jsou tezke - sacharidy, a telo je dlouho zpracovava, proto spis na snidani a na veceri spis lehci zeleninovou polivku nebo tak. Ale obcas male kasi taky dam a je spokojena ;) Hlavne v klidu a delej to tak, jak to citis :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama