Zateplení balkónu, prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
berca1
Kecalka 192 příspěvků 11.05.11 08:44
Zateplení balkónu,prosím o radu.

Dobrý den,nevím jestli se tento můj dotaz hodí na diskuse v emiminu,ale nikdo nám není schopen na diskusích,které se tohoto týkají odpovědět a tady vím,že se určitě alepoň někdo ozve a poradí.
Můj dotaz se týká zateplení balkonu.Manžel by ho chtěl obložit polystyrenem kvůli izolaci,ale nevíme,jak to poslézu ukotvit.Položit polystyren,na to třeba USB desky a pak dlažbu.Ale jak ukotvit USB desku,aby se nehýbala.Říkal,že vrtat se mu tam do balkonu nechce,protože tam máme zalito spustu železa,takže by byl asi problém se trefit mezi to.
Prosím,můžete se zeptat svých drahých poloviček,jak by tento problém řešili nebo jak už ho třeba řešili oni.Děkuji moc za vaše rady. :palec: :palec: :palec:

Reakce:
verisek
Závislačka 4990 příspěvků 11.05.11 09:27

Promin asi ti neporadím,jen mě tak napadlo proč zateplujete zem balkonu?s tím jsem se ještě nesetkala.Ptám se tak pro zajímavost :-)

pandicka
Závislačka 3544 příspěvků 11.05.11 09:28

ahoj, nejsem si jistá jestli je to vůbec možné provést :nevim: …podle mě je to stavební úprava a ta změní vzhled balkónu a na to potřebuje povolení…máte zjištěné, jestli takovou úpravu můžete uskutečnit? pokud ano, zeptám se doma co a jak, pač já tomu nerozumím :lol:

verisek
Závislačka 4990 příspěvků 11.05.11 09:37

Pandičko,když to nepožalujou sousedé tak povolení nepotřebujou :lol: a myslím že na tohle povolení ani být nemusí :nevim:

katek78
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 11.05.11 09:48

najsem teda technik, ale stavíme dům, takže jsem si informace zjišťovala …
proč chce dávat manža OSB desky, proč tam nehodí betonový potěr ? :nevim: a na něj pak v pohodě nalepí dlažbu…

katek78
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 11.05.11 09:52

http://www.poradte.cz/…balkonu.html
další info třeba tady

pandicka
Závislačka 3544 příspěvků 11.05.11 09:53

a jo:-) ja jsem z toho nepochopila, že chtějí zateplit podlahu :lol: tak to by mohlo byt v pohodě, pokud se tam neporuší nějaká nosnost balkónu atd., což asi ne, tipuju, že je to hodně předimenzované :mrgreen: no rozumím tomu jak prase petrželi :mrgreen:

katek78
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 11.05.11 09:56
pandicka píše:
a jo:-) ja jsem z toho nepochopila, že chtějí zateplit podlahu :lol: tak to by mohlo byt v pohodě, pokud se tam neporuší nějaká nosnost balkónu atd., což asi ne, tipuju, že je to hodně předimenzované :mrgreen: no rozumím tomu jak prase petrželi :mrgreen:

Pandi, já to pochopila (teda snad pochopila) jenom díky tomu železu, do kterého nechce vrtat, železo teda do zdí nedáváme, jenom do podlahy kvůli nosnosti :wink:

Denino
Závislačka 2790 příspěvků 11.05.11 11:50

no tak mi sme se nastěhovali do starého bytu v paneláku a komplet sme ho sami rekonstruovali. Chtěli jsme si zasklít balkon,ale bylo tam takové to staré zábradlí se sklem, které by asi moc netěsnilo. Celé zábradl jsme uřízli, blažbu vytrhali, to kluci nějak upravili, natřeli to něčím černým (jako asfaltem, to si pamatuju, protože sem od toho měla zadělanýho komplet psa, kterej si tam chodil lehat :D ) a nové zábradlí udělali „neprůhledné“ z heblu, kterej nahodili omítkou a natřeli v barvě baráku, na podlahu položili dlažbu. Máme panelák spojenej a má 4 vchody, První vchod tak tam pár lidí ten balkon taky takhle má, od nich jsme to okoukali, ale u nás si sousedi strašně stěžovali (samozřejmě protože oni to měli zasklený na tom starým zábradlí) Ale žádné povolení ani na takovou úpravu potřeba neni. Balkon byl v katastrofálním stavu a pokud ohrožoval na životě lidi kteří pod ním chodili, tak sme to mohli takhle provést :) Věděli jsme že ty naši závistivý pašáci sousedi by nám stejně žádnej souhlas nepodepsali ;)

berca1
Kecalka 192 příspěvků 11.05.11 15:26
katek78 píše:
najsem teda technik, ale stavíme dům, takže jsem si informace zjišťovala …
proč chce dávat manža OSB desky, proč tam nehodí betonový potěr ? :nevim: a na něj pak v pohodě nalepí dlažbu…

No chtěl tam dát hlavně ten polystyren na zateplení,aby tam nebyl tepelný most.Taky právě máme novej domeček,tak měl takovou představu že to zateplí.

katek78
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 12.05.11 07:29

polystyren chápu, to je logický, že chcete přerušit tepelný most pod balkonem, ale přijde mi logičtější dávat na něj beton raději než OSB, OSB se přece dávají spíš do interiéru, kde nejsou problémy se změnami teplot, zatékáním deště …
by budeme dávat:
200 litý (betonový strop)
100 - 150 EPS 100 Z
50 potěr (s karisítí)
hydroizolace
dlažba :wink:

berca1
Kecalka 192 příspěvků 12.05.11 08:12
katek78 píše:
polystyren chápu, to je logický, že chcete přerušit tepelný most pod balkonem, ale přijde mi logičtější dávat na něj beton raději než OSB, OSB se přece dávají spíš do interiéru, kde nejsou problémy se změnami teplot, zatékáním deště …
by budeme dávat:
100 - 150 EPS 100 Z
50 potěr (s karisítí)
hydroizolace
dlažba :wink:

Dobrý den,děkuji za radu.Nakonec manža došel k tomu,že dá polystyren jen zespoda a dokola a bude to.Prý by taky mohl být problém,kdyby tam náhodou začalo zatíkat.Bylo by to určitě horší,než ten tepelný most.Známý to taky chtěl dělat jako my,ale nakonec to taky udělá stejně,že polystyren dá jen z boku a zespodu. :palec:

berca1
Kecalka 192 příspěvků 19.05.11 09:26
berca1 píše:
katek78 píše:
by budeme dávat:
100 - 150 EPS 100 Z
50 potěr (s karisítí)
hydroizolace
dlažba :wink:
Dobrý den,děkuji za radu.Nakonec manža došel k tomu,že dá polystyren jen zespoda a dokola a bude to.Prý by taky mohl být problém,kdyby tam náhodou začalo zatíkat.Bylo by to určitě horší,než ten tepelný most.Známý to taky chtěl dělat jako my,ale nakonec to taky udělá stejně,že polystyren dá jen z boku a zespodu. :palec:

Tak jak jsem psala,tak manžel chce dávat polystyren jen zespodu a z boku,ale nemáte doma někdo stavebníka,který by nám poradil,jestli je možné dát polystyren na balkon zespodu,aniž by se to do betonu muselo zavrtávat kvůli ukotvení.
Nebo když tam nebude ani polystyren,tak jak se balkon dodělává,když je tam zatím pouze jen beton?Děkuji Blanka :think:

verisek
Závislačka 4990 příspěvků 19.05.11 10:05

Tak s tím polystirenem nepporadím,to bych se musela zeptat tatíka-ale momentálně nemůžu.Ale co vím tak bez polyše se dává lepidlo a na to fasáda.Pokud by potřebova vyrovnat velké nesrovnalosti tak nahodit maltu pak lepidlo a fasáda.Tak jsme to teda dělaly u nás a zatím to drží :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >