Nerozumím výsledkům zátěžového testu na těhotenskou cukrovku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucí_123456
Stálice 52 příspěvků 21.03.19 22:28
Zátěžový test na těhotenskou cukrovku - je to se mnou zlé???

Zdravím všechny :mavam:

dnes jsem absolvovala zátěžový test na těhotenskou cukrovku ve 24. týdnu a vyšli mi tyto hodnoty:

glukoza na lačno 5,0
po 60 minutách 9,7
po 120 minutách 8,3

Když mi dávali výsledky tak neřekli A ani B ale pak dom, když jsem začala googlit tak mi to přijde celkem vysoké :nevim:

Myslíte že ji mám??? A co by mě v takovém případě čekalo? Inzulín nebo postačí dieta???

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Reakce:
Lucí_123456
Stálice 52 příspěvků 21.03.19 22:29

Jejda hrubice :lol: vyšly!!! hodnoty :mrgreen:

už z toho blbnu

Haleyy
Stálice 84 příspěvků 21.03.19 22:34

Ne, nemáš. Musela bys mít hodnoty - 5,1 - 10,0 - 8,5 a výš

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 21.03.19 22:37

Hele kdyby jsi měla byť jen malé podezření že máš cukrovku, jdeš test opakovat,ale s těmito výsledky cukrovku nemáš,jsi úplně v normě..

Lucí_123456
Stálice 52 příspěvků 21.03.19 22:37

@Haleyy děkuju za odpověď :kytka:

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 21.03.19 22:56

No, kdybys rodila před pěti lety, kdy ty hodnoty byly 5,6 na lačno, 8,8 po hodině a 7,8 po dvou, tak bys ji měla jako fík. Teď co si o tom myslet, že? Že je to celý jedna velká fraška a teď mě klidně sežerte. V zahraničí se na to ani testy nedělají nebo jen v případě, že je cukrovka v rodině nebo nějaký předpoklad.
Když si vezmu ten paradox těch hodnot, tak by přesně u tebe před pěti lety bylo dítě téměř ohroženo na životě bla bla a dneska není. Zajímavé. :roll:

blumen
Hvězda diskuse 48270 příspěvků 21.03.19 23:12

@Netopýr1 v zahranici jsem a delaji se, ale jinak. A kazdemu.

Muminek2019
Stálice 93 příspěvků 22.03.19 01:09

Ja myslim ze po dvou hodinach by mela byt pod 8.

Drbna777
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 22.03.19 05:23

Ja jsem sledována a hodnoty jsou do 5,4 na lačno a do 7,8 po hodině. Prvně nasazují dietu

LKL
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 22.03.19 08:30

@Netopýr1 nebudu te zrat, souhlasim s tebou. lecim se asi 15 let, s limitama se v prubehu te doby hybe porad. hodnoty a tudiz kompenzaci mam porad stejne (dobre), ale nekdy jsem nemocna vic a nekdy min, podle toho, ktera plati zrovna tabulka.

nejsem zastance konspiracnich teorii ani zasadne proti korporacim nebo pharma byznysu, ale kdo to asi bude, kdo na neustalem zprisnovani limitu pro “zdraveho” cloveka nejvic vydela? glukometry, prouzky, nejaka ta tabletka, pero, inzulin, tak alespon par jednotek pripichneme pani kafkova, bude to lepsi pro vas i pro miminko… a uz se to veze

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 22.03.19 13:15

@blumen jo, možná sledují dlouhodobý cukr, ok, nebo jak se tedy jinak dělají? To ale nic nemění na tom, jakej bordel v tom je a na tom, že kdyby zakladatelka měla dítě před pěti lety, tak cukrovku měla, držela dietu, honili ji po vyšetřeních a kontrolach (jakoby jich už tak nebylo dost) a teď ji nemá. :roll: navíc u nás je v tom prostě strašněj bordel, někde dělají test jen na začátku a po dvou hodinách, i tě pustí se projít (což samozřejmě zkresli výsledek), krev se bere z prstu a tak. Možná že už teď zpřísnili, ale za mě tohle byla běžná praxe. Ten test je prostě absolutně k ničemu a nikdo mi to nevymluvi.

blumen
Hvězda diskuse 48270 příspěvků 22.03.19 13:29

@Netopýr1 pro me lepsi vic poradnych kontrol nez cukrovku orejlidnout

Tady se nejde nalacno, vypije se glukoza a pak po nejake dobe se zmeri kontrolni cukr. Kdyz je v poradku, bylo to vse. Kdyz ne, dela se ten stejny test jako v CR.

Váš příspěvek
Reklama