Zavěšení záclon a závěsu na kolejničky na stropě

1214
1.11.16 06:54

Zavěšení záclon a závěsu na kolejničky na stropě

Prosím o radu - kdo má závěsy a záclony na kolejničkách připevněných na stropě. Je nějaký osvědčený způsob, jak záclonu/závěs zavěsit tak, aby byly zakryté žabky? Aby byla vidět jen kolejnička a záclona/závěs? Prodává se na to něco nebo musím tu látku nějak upravit sama?
 Díky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6993
1.11.16 07:14

@Masina no, uplne te nechapu. Ale my mame kolejnicena strope a z predni strany je takovy rantlik, takze z mistnosti zabky videt nejsou.
Jinak myslim byvaji zaclony tak, ze maji nasity tkaloun z jedne strany s volnymi kousky na zabky. To by mohlo byt to, co chces ty.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6307
1.11.16 07:31

Závěsný systém Kvartal Ikea, mrkni na to

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1214
1.11.16 07:31

Tady u těch kolejniček právě žádný rantlík není. Takže se to musí vyřešit právě něčím na tom závěsu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
39853
1.11.16 07:33
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1214
1.11.16 07:37

Jo, to je ono.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10726
1.11.16 07:38

Takovy zasunovaci zlaby existuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26878
1.11.16 08:02
@smutná máma píše:
Závěsný systém Kvartal Ikea, mrkni na to

K tomu maji uzpusobene prichyceni zavesu, aby to nebylo videt. Spatne se to vysvetluje, ale na jejich webu je to podle fotek pochopitelne.
Mame a je videt jen zaves.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6650
1.11.16 08:03

Je to o ušití té záclony na horní okraj se přišívá řasící páska, kterou se záclona nařasí a slouží i k přichycení pojezdů k zácloně. Běžně se řasící páska přišije k zácloně zhruba 1-1,5 cm pod okraj, právě podle velikosti háčků. Posílám obrázek, jak to vypadá zepředu a zezadu. Je lepší nechat si záclony ušít někým, kdo to umí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6993
1.11.16 08:05

@Žirafa 69 jo, tak neco. Rantlik byl zvlast jen se nasunul.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1214
1.11.16 09:22

Díky za odpovědi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
424
9.11.16 12:08
@Heivka píše:
Je to o ušití té záclony na horní okraj se přišívá řasící páska, kterou se záclona nařasí a slouží i k přichycení pojezdů k zácloně. Běžně se řasící páska přišije k zácloně zhruba 1-1,5 cm pod okraj, právě podle velikosti háčků. Posílám obrázek, jak to vypadá zepředu a zezadu. Je lepší nechat si záclony ušít někým, kdo to umí.

Jo, tak to se bude hodit i nám. Garnyže už máme doma (nepřimontované), teď ještě závěsy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
424
9.11.16 12:09
@Heivka píše:
Je to o ušití té záclony na horní okraj se přišívá řasící páska, kterou se záclona nařasí a slouží i k přichycení pojezdů k zácloně. Běžně se řasící páska přišije k zácloně zhruba 1-1,5 cm pod okraj, právě podle velikosti háčků. Posílám obrázek, jak to vypadá zepředu a zezadu. Je lepší nechat si záclony ušít někým, kdo to umí.

Jo, tak to se bude hodit i nám. Garnyže už máme doma (nepřimontované), teď ještě závěsy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6879
13.11.16 13:52

Mame hlinikove kolejnicky privrtane ke stropu. Na zaclonu i ozdobny zaves mi mamka nasila rasici pasku, a to tak, aby bile plastove hacky nebyly videt. To bylo na tom to nejhorsi, vymerit v jake vzdalenosti ji nasit. Vypada to fantasticky, vlnky zaclony i zavesu jdou jakoby z tech kolejnicek.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81
2.12.16 15:50

Zdravím všechny. Náhodou zkušenosti s řasící páskou přímo z Ikey nemáte? Jsem na ni dnes koukala a neviděla jsem, že by měla nějaké šňůrky na stahování… :nevim: Nebo tahle funguje jinak? :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný