Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Prosím o radu - kdo má závěsy a záclony na kolejničkách připevněných na stropě. Je nějaký osvědčený způsob, jak záclonu/závěs zavěsit tak, aby byly zakryté žabky? Aby byla vidět jen kolejnička a záclona/závěs? Prodává se na to něco nebo musím tu látku nějak upravit sama?
Díky.
@Masina no, uplne te nechapu. Ale my mame kolejnicena strope a z predni strany je takovy rantlik, takze z mistnosti zabky videt nejsou.
Jinak myslim byvaji zaclony tak, ze maji nasity tkaloun z jedne strany s volnymi kousky na zabky. To by mohlo byt to, co chces ty.
Tady u těch kolejniček právě žádný rantlík není. Takže se to musí vyřešit právě něčím na tom závěsu.
@Ornwen
Něco podobného, viď?
http://www.urbanek-ul.cz/…-a-al092.jpg
@smutná máma píše:
Závěsný systém Kvartal Ikea, mrkni na to
K tomu maji uzpusobene prichyceni zavesu, aby to nebylo videt. Spatne se to vysvetluje, ale na jejich webu je to podle fotek pochopitelne.
Mame a je videt jen zaves.
Je to o ušití té záclony na horní okraj se přišívá řasící páska, kterou se záclona nařasí a slouží i k přichycení pojezdů k zácloně. Běžně se řasící páska přišije k zácloně zhruba 1-1,5 cm pod okraj, právě podle velikosti háčků. Posílám obrázek, jak to vypadá zepředu a zezadu. Je lepší nechat si záclony ušít někým, kdo to umí.
@Heivka píše:
Je to o ušití té záclony na horní okraj se přišívá řasící páska, kterou se záclona nařasí a slouží i k přichycení pojezdů k zácloně. Běžně se řasící páska přišije k zácloně zhruba 1-1,5 cm pod okraj, právě podle velikosti háčků. Posílám obrázek, jak to vypadá zepředu a zezadu. Je lepší nechat si záclony ušít někým, kdo to umí.
Jo, tak to se bude hodit i nám. Garnyže už máme doma (nepřimontované), teď ještě závěsy.
@Heivka píše:
Je to o ušití té záclony na horní okraj se přišívá řasící páska, kterou se záclona nařasí a slouží i k přichycení pojezdů k zácloně. Běžně se řasící páska přišije k zácloně zhruba 1-1,5 cm pod okraj, právě podle velikosti háčků. Posílám obrázek, jak to vypadá zepředu a zezadu. Je lepší nechat si záclony ušít někým, kdo to umí.
Jo, tak to se bude hodit i nám. Garnyže už máme doma (nepřimontované), teď ještě závěsy.
Mame hlinikove kolejnicky privrtane ke stropu. Na zaclonu i ozdobny zaves mi mamka nasila rasici pasku, a to tak, aby bile plastove hacky nebyly videt. To bylo na tom to nejhorsi, vymerit v jake vzdalenosti ji nasit. Vypada to fantasticky, vlnky zaclony i zavesu jdou jakoby z tech kolejnicek.
Zdravím všechny. Náhodou zkušenosti s řasící páskou přímo z Ikey nemáte? Jsem na ni dnes koukala a neviděla jsem, že by měla nějaké šňůrky na stahování…
Nebo tahle funguje jinak? ![]()