Závidím kamarádce těhotentsví?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 11:05
Závidím kamarádce těhotentsví ?

Jsem po 7 zamlklých potratech a genetickém vyšetření, Zjistili, že mám translokaci chromozomů a navíc, ve svých 35 letech asi i předčasné selhání vaječníků, takže jediná šance IVF s dárkyní (byli jsme v Helisou). Mám kamarádku, která je také po ZT (tuším dvě) a nyní znovu po 3 leté dřině otěhotněla (takový ten typ co si měřila bazální teplotu, řešila všechno kolem těhotenství hrozně intenzivně a když to dostala, tak na nás na všechny vrčela :mrgreen: ).

Tato kamarádka mě pozvala na kávu, aby mi oznámila, co už všichni v jejím okolí i dalecí příbuzní na Moravě věděli, že je konečně těhotná (ve 4 tt, což mi přijde brzy na nějaké oznamování veřejnosti, or po předchozích zkušenostech, ale budiž) Až posud je to všechno celkem v pořádku, ale na kávě mě dorazila větou, že ať mi není líto, že je těhotná ona a já ne, a že když s přítelem vydržíme, tak se nám to taky jednou podaří, popř. si adoptujeme. Tak tímto vyjádřením mě naprosto dorazila a chtěla bych se zeptat na vaše názory, jestli jsem divná, když jsem v tu chvíli chtěla přeskočit stůl a zakroutit jí krkem, nebo bych se měla jít léčit já.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Helca83
Kecalka 354 příspěvků 22.10.18 11:12

To je mi pěkná kamarádka, spíš bych ji nazvala necitlivou hustou. Ne každý ma přirozene empatii bohužel :roll: Tvoje pocity jsou pochopitelne, je to těžká situace… omez s ni kontakt, snad si to časem sedne, anebo si najdeš jinou, citlivější kamarádku. Drz se :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 11:15

Podle me to nemyslela tak spatne, jak to asi v tu chvili vyhnelo.. moje kamaradka, co se snazime stejne dlouho otehotnela a taky mi rekla, ze se nam urco podari, ze prijde ten spravnej cas atd, proste me nejsk ,,uchlacholit,, a neprislo mi ro od ni vubec nejak spatne. :think:

Tichošlápek
Extra třída :D 10914 příspěvků 22.10.18 11:18

Taky myslím, ze to nemyslela špatně. Asi ji ta situace vůči tobě není příjemná a snažila se byt optimistická. Prijdes mi vůči ni dost nepříjemná uz zpočátku - co je špatného na měření bt nebo na oznámení těhotenství dříve.

Annabela11
Závislačka 2589 příspěvků 22.10.18 11:21
@Anonymní píše:
Jsem po 7 zamlklých potratech a genetickém vyšetření, Zjistili, že mám translokaci chromozomů a navíc, ve svých 35 letech asi i předčasné selhání vaječníků, takže jediná šance IVF s dárkyní (byli jsme v Helisou). Mám kamarádku, která je také po ZT (tuším dvě) a nyní znovu po 3 leté dřině otěhotněla (takový ten typ co si měřila bazální teplotu, řešila všechno kolem těhotenství hrozně intenzivně a když to dostala, tak na nás na všechny vrčela :mrgreen: ).Tato kamarádka mě pozvala na kávu, aby mi oznámila, co už všichni v jejím okolí i dalecí příbuzní na Moravě věděli, že je konečně těhotná (ve 4 tt, což mi přijde brzy na nějaké oznamování veřejnosti, or po předchozích zkušenostech, ale budiž) Až posud je to všechno celkem v pořádku, ale na kávě mě dorazila větou, že ať mi není líto, že je těhotná ona a já ne, a že když s přítelem vydržíme, tak se nám to taky jednou podaří, popř. si adoptujeme. Tak tímto vyjádřením mě naprosto dorazila a chtěla bych se zeptat na vaše názory, jestli jsem divná, když jsem v tu chvíli chtěla přeskočit stůl a zakroutit jí krkem, nebo bych se měla jít léčit já.

No pokud to dostala tak zuřila…a tobě pak bude říkat tákove kecy??Je hloupá a poplasena z toho že je konečně těhotná!to jí ovšem neopravňuje k tomu aby takhle placala.Divna nejsi …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 11:28
@Tichošlápek píše:
Taky myslím, ze to nemyslela špatně. Asi ji ta situace vůči tobě není příjemná a snažila se byt optimistická. Prijdes mi vůči ni dost nepříjemná uz zpočátku - co je špatného na měření bt nebo na oznámení těhotenství dříve.

Nedostatečně jsem se vyjádřila Není na tom špatného vůbec nic, špatné je podle mě to se na to PŘÍLIŠ navázat a 20 dní v měsíci s tím „obtěžovat“ okolí. Zase jsem to dostala, zase se to nepodařilo, být nafučená, když dostane MS apod. Můj názor je, že když člověk kolem otěhotnění začne dělat tyhle vědecké manévry a nemyslí na nic jiného, že si tím sám k otěhotnění přivírá dveře. Je třeba to brát s nadhledem a neprožívat to tolik … Toť jediné co jsem tím chtěla říci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 11:31
@Tichošlápek píše:
Taky myslím, ze to nemyslela špatně. Asi ji ta situace vůči tobě není příjemná a snažila se byt optimistická. Prijdes mi vůči ni dost nepříjemná uz zpočátku - co je špatného na měření bt nebo na oznámení těhotenství dříve.

Jinak s tím oznamováním ve 4 tt …. já jsem na to po svých 7 zamlklých potratech, kdy jeden byl v 16 tt alergická, protože nikdo nikdy neví, co se může, zvlášť v prvním trimestru, stát a pak naopak ženská musí zase všude za tři týdny vysvětlovat, proč už těhotná není. Nehledě na to, že kamarádka se z prvního potratu dostávala asi rok, tak kdyby se to nedejbože teď opět nepodařilo, to vysvětlování proč o to přišla jí psychicky opravdu nepomůže, jak ji znám, tak právě naopak.

rozand
Závislačka 3454 příspěvků 22.10.18 11:31

Prijde mi to jako normalni prani dobreho, nic hnusneho. :nevim: Mne teda po ZT vadilo, kdyz mi blizci lide nechteli oznamovat tehotenstvi, aby me to nemrzelo. Bylo mi lito, ze s nimi nemuzu tu radost sdilet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 11:33
@Helca83 píše:
To je mi pěkná kamarádka, spíš bych ji nazvala necitlivou hustou. Ne každý ma přirozene empatii bohužel :roll: Tvoje pocity jsou pochopitelne, je to těžká situace… omez s ni kontakt, snad si to časem sedne, anebo si najdeš jinou, citlivější kamarádku. Drz se :hug:

Děkuji :hug: … já už myslela, že jí závidím nebo něco podobného, že jsem zlá, nepřející, divná. Spíš ona ví, čím jsme si prošli a případné těhotenství s mojí diagnózou vypadá bledě a vpálí mi tohleto…ať mě nemrzí, že je ona těhotná první :(

rozand
Závislačka 3454 příspěvků 22.10.18 11:33
@Anonymní píše:
Jinak s tím oznamováním ve 4 tt …. já jsem na to po svých 7 zamlklých potratech, kdy jeden byl v 16 tt alergická, protože nikdo nikdy neví, co se může, zvlášť v prvním trimestru, stát a pak naopak ženská musí zase všude za tři týdny vysvětlovat, proč už těhotná není. Nehledě na to, že kamarádka se z prvního potratu dostávala asi rok, tak kdyby se to nedejbože teď opět nepodařilo, to vysvětlování proč o to přišla jí psychicky opravdu nepomůže, jak ji znám, tak právě naopak.

Tak já to tedy blízkým oznamuji hned po pozitivním testu, protože jsem v nich naopak po potratu našla obrovskou oporu. Nevidím důvod, proč si tu bolest případně odžívat jen sami ve dvou.

Tichošlápek
Extra třída :D 10914 příspěvků 22.10.18 11:35
@Anonymní píše:

No ale to je její věc. Nemůže za tvé potraty ani alergii na brzké oznamování. Proste mi nepřijde, ze by udělala neco špatného - možná to bylo trochu neobratne, ale vlastně ti jen poprala štěstí do snažení nebo při adopci.

chaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 22.10.18 11:37

Já si nemyslím, že je kamarádka nějaká husa kdo ví co. Prostě ji asi bylo nepříjemné, že ji se podařilo otěhotnět a tobě zatím ne, ale zároveň ti to jako kamarádce nechtěla tajit. Tak tě prostě chtěla nějak utesit. Možná nezvolila nejšťastnější formu, ale co už. Sympatie se moc naučit nedá, resp. dá, ale je to neuvěřitelně těžký a ani při sebelepší vůli se člověk nedokáže hlídat pořád.

cecetka
Kelišová 7467 příspěvků 22.10.18 11:37

Prijde na to, jak velke kamaradky jste. Je ted stastna a chce to vykricet do celeho sveta. Takze nevnima bolest druhych, preje jim taky stesti.
Nemyslela to zle. Ale tebe chapu. Ja bych se asi na miste rozbrecela :,(

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 22.10.18 11:40

já bych neřekla, že ti to vpálila, jen ví, jak na tom v tomhle směru si a trochu neobratně vyjádřila lítost a přání, aby se Vám taky zadařilo.
A proto, že si na to téma citlivá, tak si z toho jejího vyjádření vezmeš to „negativní“. Ona tě nejspíš chtěla ukonejšit. Jako máma co prckovi pofouká koleno. Taky říká, že to bude dobrý a že než se ožení, tak se to zahojí. Přitom to neznamená, že bysme dítěti nevěřily jeho bolest ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 11:40
@rozand píše:
Prijde mi to jako normalni prani dobreho, nic hnusneho. :nevim: Mne teda po ZT vadilo, kdyz mi blizci lide nechteli oznamovat tehotenstvi, aby me to nemrzelo. Bylo mi lito, ze s nimi nemuzu tu radost sdilet.

Já taky nemám problém s těhotnými atp. Mám několik dobrých kamarádek, které mezi těmi našemi lapáliemi otěhotněly a já jim to opravdu přála, a jejich miminka teďka zbožňuju :srdce: Ale každá mi to oznámila úplně normálně a já nechápu, proč bych to normálně neměla přijmout. Jsem poměrně dost psychicky odolná a zatím mě ani tolik neúspěchů za sebou nedostaly na dno, ale tohle, tohle se mě hodně dotklo. Jakože nemám být smutná, že ona otěhotněla a já mám smůlu a když si to asi v hlavě vyčaruju, tak mi najednou vaječníky začnou fungovat, chromozomomy se poskládají tak jak mají a já budu najednou těhotná. Přišlo mi to jako podpásovka.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >