Zavinování v létě - jak to děláte ?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 02.05.10 21:11
Zavinování v létě - jak to děláte ?

Ahoj,

chtěla bych se vás zeptat na radu ohloedně zavinování během teplejších dnů.
Náš Kuba je zvyklá na zavinování na spikání od cca druhého týdne. Bohužel to jinak nejde…bez schovaných ručiček je neklidný, pořád ručičkama šmrdliká, cpe si je do pusinky, vyráží si dudlíka a pak pláče…no klasika.
No ještě je nutno říct, že je Kuba docela horkokrevný a hned je mu teplo a zpotí se.
A teď - jak se začalo oteplovat - máme v ložnici kolem 22 stupňů a víc (normálně by to ještě bylo ok, ale na Kubu je to hic :mrgreen: ). Takže je ráno, chudák, zpocený durch. Zkoušela jsem ho zavinout do tetraplíny, bohužel se z toho „vysmekl“..takže tetraplína a přes to ještě lehounká bavlněná dečka spíše na zafixování té plíny. Ale je to prostě moc..bojím se, že v létě se uvaří.
Koupila jsem mu teď od Moiry funkční prádlo..uvažuju, že bych mu místo overálků (pyžamek) dávala jen toto body a ponožky…ale spíš nevím.
Obecně jsem bezradná..nejraději bych ho zavinování odnaučila, ale když jsme to teď pár nocí zkusila, budil se po hodině a pofňukával.
ZAjímalo by mě, pokud jsze na tom stejně, jak to řešíte …Děkuji moc za vaše názory nebo tipy !

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 02.05.10 21:22

Starší dcera je narozená v květnu a před těmi 4 lety bylo hrozné vedro celé léto, takže jsme měli v ložnici i po celonočním větrání ráno 26°C. Taky jsem kuklila, co si pamatuju, tak do bílé zavinovačky z Tesca. Zpocená ale nebyla, spíš hůř spala, ale ona je odmalička nespavec, takže jen tím vedrem to nebylo.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.10 21:24

No, já kvuli tomu odnaučila… Další důvod bylo i to, že se naučil sám nandavat dudlí, takže se sice víc budí nezavinutím, ale nadruhou stranu nemusím tak často běhat vracet vypadlý dudlík.
V 7,5 měsících. Povedlo se zrušit zavinování před 4mi dny. :dance: Snažila jsem se od 6ti měsíců, ale pořád to nešlo. Dělala jsem to tak, že jsem nezavinovala večer dokud jsem nešla spát já, pak už jsem ho zavázala, aby byl v noci klid.
Jinak pokud by pořád potřeboval zavinovat - zavinovala bych jen ručičky tetraosuškou, nohy nechala volně. Dávala bych jen krátký rukáv.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25271 příspěvků 02.05.10 21:25

Já taky zavinuju a ještě asi budu. Na léto jsem zvědavá. Mám tohle (vyjde to na ebay podstatně levněji i s dopravou než tady) a je to bavlna, tak to snad nějak půjde…
 http://cgi.ebay.com/…120556583656?…

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 02.05.10 21:31

Ahoj Loli, měla jsem stejný problém. Náš malý, pokud nebyl zavinutý s ručičkama u těla, nespal ani půl hodiny v klidu. Vždy je vymrštil, praštil se a tím se probudil. On byl narozenej v lednu, takže jsem teplé počasí řešit nemusela. Měla jsem ho zavinutého v obyčejném prostěradle, ustřiženém podle potřeby a v zavinovačce. Zkus jenom to prostěradlo, podle teploty dej třeba jen krátký rukáv, lehkou dečku…prostě koukni na teploměr a podle toho přidávej oblečení či pokrývky nebo ubírej, ale zkus ten ustřižený pás z prostěradla…

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 02.05.10 21:31

Jojo,

asi to jinak nez s tou tetraplenou nejde :(
Swaddle me mame..fleecovej…i­delani je tetraplena a na to jeste ta Swaddle me…on se totiz z te Swaddle uz umi dostat..ato fakt nevazu blbe :mrgreen: , ma holt silu :(
Vcera jsem ho zkusila po usnuti rozvazat…okamzite mu ty rucicky (i ve spanku) vyletely a zmoulal ocicka atd..pak se budil po hodine. Zjevne to zavinovani jeste potrebuje :(
Kdy vubec prijde ta doba, ze prcci tema rucickama tak nemydli…nechci v peti mesicich moc ? Ja nevim..mozna tim, ze je zavinuty, neni zvykly na svobodu pohybu a pak kdyz ho clovek rozbali, je z toho stajf :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale jeste ze to zavinovani je, ze ? Asi bysme se par mesicu nevyspali :)

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 02.05.10 21:34

Loli, já teda ubírala na zavinování kolem třetího měsíce. Pěkně pomaloučku až nakonec spinkal nezavinutý. Fakt nevím, ale někteří doktoři na to mají názor, že se tím svazováním brání v jejich přirozeném vývoji. Asi bych už začala ubírat…

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.10 21:37
Lolinka79 píše:
Jojo,asi to jinak nez s tou tetraplenou nejde :(
Swaddle me mame..fleecovej…i­delani je tetraplena a na to jeste ta Swaddle me…on se totiz z te Swaddle uz umi dostat..ato fakt nevazu blbe :mrgreen: , ma holt silu :(
Vcera jsem ho zkusila po usnuti rozvazat…okamzite mu ty rucicky (i ve spanku) vyletely a zmoulal ocicka atd..pak se budil po hodine. Zjevne to zavinovani jeste potrebuje :(
Kdy vubec prijde ta doba, ze prcci tema rucickama tak nemydli…nechci v peti mesicich moc ? Ja nevim..mozna tim, ze je zavinuty, neni zvykly na svobodu pohybu a pak kdyz ho clovek rozbali, je z toho stajf :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale jeste ze to zavinovani je, ze ? Asi bysme se par mesicu nevyspali :)

Já myslím, že je to buď a nebo. Buď zkončit se zavinováním v šestinedělí, nebo to máš minimálně do 6-9 měsíců zpečetěné. :nevim: J8 už se bála, že to bude do puberty. Já to prvně zkusila v 6ti měsících a ihned po rozvázání mával splašeně ručičkama, plakal a byl úplně mimo, co se to jako děje.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.10 21:42
Misula.vdf píše:
Loli, já teda ubírala na zavinování kolem třetího měsíce. Pěkně pomaloučku až nakonec spinkal nezavinutý. Fakt nevím, ale někteří doktoři na to mají názor, že se tím svazováním brání v jejich přirozeném vývoji. Asi bych už začala ubírat…

Ano, ale myšleno zavinování ve dne, snad… Nebo se snad vyvíjí v noci?

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 02.05.10 21:45

no my končili se zavinováním v těch dvou měsících a byla to pohoda. klárce se v tom teda špatně spalo. sice je narozená v září, ale od malička je strašně horkokrevná…

Achdarek
Echt Kelišová 9806 příspěvků 02.05.10 21:54

Já taky musím zavinovat. A také se hrozně moc potí. Na noc jí dávám body z moiry a ponožky. Ručičky svážu tetraplenou. Nejvíc se mi osvědčila bambusová od kikka. Je taková jemnoučká. (http://www.branakdetem.cz/…-barevne.htm)

Taky jsem zkoušela ji to odnaučit, ale spí pak blbě. TAkže raději budu ještě chvíli zavinovat. Do puberty to snad nebude vyžadovat. :mrgreen:

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 02.05.10 21:55

Já vím, že se bavíte o nočním zavazování. I v noci se miminko hýbe, zkouší co se naučilo nového přes den. Vím to, protože jsem s doktorkou řešila, že náš malý v noci cestuje v postýlce. Budil, se třeba ze spaní na čtyřech, v sedě..atd. Prý se s tím nedá nic dělat, že ve spánku zkouší co dělal přes den. Co doktor to jiný názor…jak to už bývá…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 02.05.10 21:55
Misula.vdf píše:

ve vývoji čeho? 8-o :think: Našeho Jeníka jsme zavinovali na spaní do 8 měsíců… od 6m obcházel nábytek a v 9,5 začal sám chodit. Ve 2,5letech docela pěkně maloval postavy… Za mě to teda vývoji rozhodně nebrání, ve spaní si musí dítě hlavně odpočinout a to přes zuřivě máchající ručičky leckdy fakt nejde :wink:

V létě jsme zavinovali do pleny a převazovali šátkem, hodím foto Lidky teď jen si odmysly tu zavinku místo ní byla normoš plena…

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 02.05.10 22:02

Já to nemyslím špatně. Ale tak dlouho to přijde i mně divné. Netvrdím tím, že se tím opozdí psychomotorický vývoj, jen se brání v přirozeném pohybu ve spánku. Maminky musí usoudit podle sebe.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.10 22:15
lacenka píše:
Misula.vdf píše:

ve vývoji čeho? 8-o :think: Našeho Jeníka jsme zavinovali na spaní do 8 měsíců… od 6m obcházel nábytek a v 9,5 začal sám chodit. Ve 2,5letech docela pěkně maloval postavy… Za mě to teda vývoji rozhodně nebrání, ve spaní si musí dítě hlavně odpočinout a to přes zuřivě máchající ručičky leckdy fakt nejde :wink:

V létě jsme zavinovali do pleny a převazovali šátkem, hodím foto Lidky teď jen si odmysly tu zavinku místo ní byla normoš plena…

Třeba by bez zavinování obcházel už ve 4m. :wink:
Já to o tom zavinování také slyšela, ale tedy vždy ve smyslu, že přes den zavinovat jen pár týdnů, pak už se miminko začíná hýbat a nemá se mu tedy bránit. V noci si má odpočinout. Pokud to bez zavinutí nedokáže, nedá se nic dělat. Teda mě to taky přišlo „divné“, zvlášť pod tlakem okolí, ale čím dýl jsme zavinovala, tím jsem se s tím víc smířila a brala to tak, že pokud to pomůže klidnějšímu spánku mě i mimču, budu klidně zavazovat i do té puberty. :jazyk:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >