Závislost na žvýkačkách nicorete

Anonymní
22.12.19 15:54

Závislost na žvýkačkách nicorete

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. Manžel kdysi v mládí kouřil. Teď už dlouho ne. Ale když má třeba v práci nějaký stres, má na cigaretu chut. Začal to řešit tak, že začal zvykat nicorete. Ale přijde mi, že dávku zvyšuje. Navíc, když žvýkačku nemá, je strašně nepříjemný. Dokonce občas ráno zjistím, že i spal se žvýkačkou v puse. Začíná mě to trochu děsit. A chci se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost a jestli se vám/nebo tomu dotyčnému podařilo závislosti zbavit… Je to hrozně nepříjemný, když je fakt hnusnej a vezme si žvejku a je najednou jak beránek.. prosím o anonym nebo smazat..děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

28
23.12.19 11:17

No je to závislost jako každá jiná, proto ta nevrlost, kdyz zrovna žvýkačku nemá. Já jsem taky závislá na Nicorete, žvýkám od začátku roku, takže brzo to bude rok. Mám pocit, že na příbalovém letáku se píše, že by se to mělo užívat max. 3 měsíce. Jak se toho zbavit bych taky ráda věděla. Nejdřív jsem kouřila klasický tabák, pak 5 let elektronickou cigaretu a teď tohle. Sama si nedokážu představit být bez žvýkaček, ale rozhodně nežvýkám pořád, mám tak hodinovou pauzu vždycky, takže jich dám tak 10 denně asi, možná i víc, sama to nepočítám. Manžel by se měl spíš snažit o to, aby dávku snižoval, ne naopak. Např. koupit 2mg místo 4mg, nebo si zkusit dát určitý počet na den. Ale jak říkám, sama nevím, jak se toho zbavit, je to prostě stejné, jako se odnaučit kouřit.. Říká se, že závislost na nikotinu je snad ještě silnější než třeba na heroinu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 21:44

@Mailis
Díky moc za reakci. Fakt je, že si asi nedokážu představit, jak moc silná ta zavislost může být. Já nikdy nekouřila…jsem závislá na cukru, to přiznávám a když se pokouším cukr uplne vysadit, je to těžký.. a to asi ještě nebude nic proti nikotinu. No uvidime, jak se to bude vyvíjet u manžela. Tak ti přeju, ať se těch žvejkaček taky zbavíš, už jen kvůli tomu, že deset denne- to už musí i dost lézt do peněz…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama