Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahojte všichni, nebyl by tady někdo kdo má zkušenosti v tomto ohledu? Zdědila jsem barák po tatínkovi který zemřel. V baráku ale stále žije babička která už je velmi stará. Já v Čechách nebydlím a tak je pro mě neskutečně stresující pořád dostávat účty z baráku které babička neplatí. Domluva s ní také není nejlehčí a pro mě je to těžké poněvadž do Čech jezdím jen jednou do roka. Chci se baráku zbavit ale nevím jak na to protože babička tam pořád je. Jak na to? Ví někdo?
normalne ji strc do duchodaku. Ono, kdyz tyhle stary lidi presadis, odejdou rychle. Problem solved.
No když pominu morální stránku veci, tak babička tam ma vecne břemeno, nebo nějaký jiný oprávnění dům užívat?
@Petuniela Jako neplatí žádné poplatky za dům, protože ji to již nemyslí nebo protože nechce? Nejspíše tam má věcné břemeno. To nemáte nikoho z rodiny, kdo by mohl na ni dohlédnout?
@Kfětoslava neplatí protože se jí nechce. A bohužel nikdo kdo by se o ni postaral tady není..
Asi tatínek podporoval svoji maminku na stáří? Je pro tebe finanční problém platit účty než dožije když pak budeš mít celý barák?
@Petuniela píše:
@Kfětoslava neplatí protože se jí nechce. A bohužel nikdo kdo by se o ni postaral tady není..
S babičkou se domluv. Pokud nemá důchod na hranici bídy, tak dohodněte nějaký kompromis, že jí vypomůžeš částí, ale platit vše je pro tebe zátěž. Nevím, jak to měli dohodnuto s otcem.
Popravdě, pokud by mne to finančně nezrujnovalo, platila bych účty já… Vždyť kolik je babičce? ![]()
@Leviatan Je to pro mě velký problém protože jak už jsem zmínila, nežiju v Čechách a tak nemám ani český bankovní účet protože by mi byl k ničemu a tak když mi přijde nějaký účet musím obtěžovat mojí maminku aby se o vše postarala a pro ní to není příjemné starat se o moje problémy ale bohužel nikdo jsme s tímto nepočítal a tak se právě snažíme najít nějaké řešení které by tohle všechno ulehčilo.
Já bych ji zařidila domov důchodcu a šoupla ji tam. Jestli teda nemá zřízeno trvalé bydliště.
@Petuniela píše:
@Leviatan Je to pro mě velký problém protože jak už jsem zmínila, nežiju v Čechách a tak nemám ani český bankovní účet protože by mi byl k ničemu a tak když mi přijde nějaký účet musím obtěžovat mojí maminku aby se o vše postarala a pro ní to není příjemné starat se o moje problémy ale bohužel nikdo jsme s tímto nepočítal a tak se právě snažíme najít nějaké řešení které by tohle všechno ulehčilo.
Takže tvoje mamka je snacha babičky? Tak jak tvoje problémy? Dohodněte se s mamkou.
@smajlik345 píše:
Já bych ji zařidila domov důchodcu a šoupla ji tam. Jestli teda nemá zřízeno trvalé bydliště.
Tak ses měla vzdát dědictví ve prospěch babičky, když je pro tebe problém vyřídit pár účtů. V dnešní době, kdy jde vše přes internet
to je fakt chabá výmluva
@smajlik345 píše:
Já bych ji zařidila domov důchodcu a šoupla ji tam. Jestli teda nemá zřízeno trvalé bydliště.
A co ji šoupnout z okna?
Nevím, jakou máš představu o domovech seniorů, ale jsou tam docela dlouhé pořadníky.
A to je takový problém poslat jednou za rok mamince peníze na účet a zřídit trvalé příkazy? Kolikpak je babičce? Určitě přes 70, že?