Zdědila jsem barák ve kterém žije někdo jiný

23.1.20 20:36

Zdědila jsem barák ve kterém žije někdo jiný

Ahojte všichni, nebyl by tady někdo kdo má zkušenosti v tomto ohledu? Zdědila jsem barák po tatínkovi který zemřel. V baráku ale stále žije babička která už je velmi stará. Já v Čechách nebydlím a tak je pro mě neskutečně stresující pořád dostávat účty z baráku které babička neplatí. Domluva s ní také není nejlehčí a pro mě je to těžké poněvadž do Čech jezdím jen jednou do roka. Chci se baráku zbavit ale nevím jak na to protože babička tam pořád je. Jak na to? Ví někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3098
23.1.20 20:38

:mrgreen: normalne ji strc do duchodaku. Ono, kdyz tyhle stary lidi presadis, odejdou rychle. Problem solved.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2025
23.1.20 20:38

No když pominu morální stránku veci, tak babička tam ma vecne břemeno, nebo nějaký jiný oprávnění dům užívat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 20:45

@Petuniela Jako neplatí žádné poplatky za dům, protože ji to již nemyslí nebo protože nechce? Nejspíše tam má věcné břemeno. To nemáte nikoho z rodiny, kdo by mohl na ni dohlédnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 20:48

@Kfětoslava neplatí protože se jí nechce. A bohužel nikdo kdo by se o ni postaral tady není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3659
23.1.20 20:49

Asi tatínek podporoval svoji maminku na stáří? Je pro tebe finanční problém platit účty než dožije když pak budeš mít celý barák?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 20:52
@Petuniela píše:
@Kfětoslava neplatí protože se jí nechce. A bohužel nikdo kdo by se o ni postaral tady není..

S babičkou se domluv. Pokud nemá důchod na hranici bídy, tak dohodněte nějaký kompromis, že jí vypomůžeš částí, ale platit vše je pro tebe zátěž. Nevím, jak to měli dohodnuto s otcem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3129
23.1.20 20:52

Popravdě, pokud by mne to finančně nezrujnovalo, platila bych účty já… Vždyť kolik je babičce? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 20:54

@Leviatan Je to pro mě velký problém protože jak už jsem zmínila, nežiju v Čechách a tak nemám ani český bankovní účet protože by mi byl k ničemu a tak když mi přijde nějaký účet musím obtěžovat mojí maminku aby se o vše postarala a pro ní to není příjemné starat se o moje problémy ale bohužel nikdo jsme s tímto nepočítal a tak se právě snažíme najít nějaké řešení které by tohle všechno ulehčilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 20:54

Já bych ji zařidila domov důchodcu a šoupla ji tam. Jestli teda nemá zřízeno trvalé bydliště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 20:58
@Petuniela píše:
@Leviatan Je to pro mě velký problém protože jak už jsem zmínila, nežiju v Čechách a tak nemám ani český bankovní účet protože by mi byl k ničemu a tak když mi přijde nějaký účet musím obtěžovat mojí maminku aby se o vše postarala a pro ní to není příjemné starat se o moje problémy ale bohužel nikdo jsme s tímto nepočítal a tak se právě snažíme najít nějaké řešení které by tohle všechno ulehčilo.

Takže tvoje mamka je snacha babičky? Tak jak tvoje problémy? Dohodněte se s mamkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3405
23.1.20 20:58
@smajlik345 píše:
Já bych ji zařidila domov důchodcu a šoupla ji tam. Jestli teda nemá zřízeno trvalé bydliště.
:roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7173
23.1.20 20:59

Tak ses měla vzdát dědictví ve prospěch babičky, když je pro tebe problém vyřídit pár účtů. V dnešní době, kdy jde vše přes internet :zed: to je fakt chabá výmluva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 21:00
@smajlik345 píše:

A co ji šoupnout z okna? :palec: Nevím, jakou máš představu o domovech seniorů, ale jsou tam docela dlouhé pořadníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13698
23.1.20 21:00

A to je takový problém poslat jednou za rok mamince peníze na účet a zřídit trvalé příkazy? Kolikpak je babičce? Určitě přes 70, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama