Zdědila jsem barák ve kterém žije někdo jiný

12
23.1.20 20:36

Zdědila jsem barák ve kterém žije někdo jiný

Ahojte všichni, nebyl by tady někdo kdo má zkušenosti v tomto ohledu? Zdědila jsem barák po tatínkovi který zemřel. V baráku ale stále žije babička která už je velmi stará. Já v Čechách nebydlím a tak je pro mě neskutečně stresující pořád dostávat účty z baráku které babička neplatí. Domluva s ní také není nejlehčí a pro mě je to těžké poněvadž do Čech jezdím jen jednou do roka. Chci se baráku zbavit ale nevím jak na to protože babička tam pořád je. Jak na to? Ví někdo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
lolink
23.1.20 20:38

:mrgreen: normalne ji strc do duchodaku. Ono, kdyz tyhle stary lidi presadis, odejdou rychle. Problem solved.

  • Citovat
  • Upravit
36194
23.1.20 20:38

No když pominu morální stránku veci, tak babička tam ma vecne břemeno, nebo nějaký jiný oprávnění dům užívat?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15012
23.1.20 20:45

@Petuniela Jako neplatí žádné poplatky za dům, protože ji to již nemyslí nebo protože nechce? Nejspíše tam má věcné břemeno. To nemáte nikoho z rodiny, kdo by mohl na ni dohlédnout?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12
23.1.20 20:48

@Kfětoslava neplatí protože se jí nechce. A bohužel nikdo kdo by se o ni postaral tady není..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4443
23.1.20 20:49

Asi tatínek podporoval svoji maminku na stáří? Je pro tebe finanční problém platit účty než dožije když pak budeš mít celý barák?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15012
23.1.20 20:52
@Petuniela píše:
@Kfětoslava neplatí protože se jí nechce. A bohužel nikdo kdo by se o ni postaral tady není..

S babičkou se domluv. Pokud nemá důchod na hranici bídy, tak dohodněte nějaký kompromis, že jí vypomůžeš částí, ale platit vše je pro tebe zátěž. Nevím, jak to měli dohodnuto s otcem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3359
23.1.20 20:52

Popravdě, pokud by mne to finančně nezrujnovalo, platila bych účty já… Vždyť kolik je babičce? :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12
23.1.20 20:54

@Leviatan Je to pro mě velký problém protože jak už jsem zmínila, nežiju v Čechách a tak nemám ani český bankovní účet protože by mi byl k ničemu a tak když mi přijde nějaký účet musím obtěžovat mojí maminku aby se o vše postarala a pro ní to není příjemné starat se o moje problémy ale bohužel nikdo jsme s tímto nepočítal a tak se právě snažíme najít nějaké řešení které by tohle všechno ulehčilo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
smajlik345
23.1.20 20:54

Já bych ji zařidila domov důchodcu a šoupla ji tam. Jestli teda nemá zřízeno trvalé bydliště.

  • Citovat
  • Upravit
15012
23.1.20 20:58
@Petuniela píše:
@Leviatan Je to pro mě velký problém protože jak už jsem zmínila, nežiju v Čechách a tak nemám ani český bankovní účet protože by mi byl k ničemu a tak když mi přijde nějaký účet musím obtěžovat mojí maminku aby se o vše postarala a pro ní to není příjemné starat se o moje problémy ale bohužel nikdo jsme s tímto nepočítal a tak se právě snažíme najít nějaké řešení které by tohle všechno ulehčilo.

Takže tvoje mamka je snacha babičky? Tak jak tvoje problémy? Dohodněte se s mamkou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9243
23.1.20 20:58
@smajlik345 píše:
Já bych ji zařidila domov důchodcu a šoupla ji tam. Jestli teda nemá zřízeno trvalé bydliště.
:roll:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14376
23.1.20 20:59

Tak ses měla vzdát dědictví ve prospěch babičky, když je pro tebe problém vyřídit pár účtů. V dnešní době, kdy jde vše přes internet :zed: to je fakt chabá výmluva

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15012
23.1.20 21:00
@smajlik345 píše:
Já bych ji zařidila domov důchodcu a šoupla ji tam. Jestli teda nemá zřízeno trvalé bydliště.

A co ji šoupnout z okna? :palec: Nevím, jakou máš představu o domovech seniorů, ale jsou tam docela dlouhé pořadníky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25897
23.1.20 21:00

A to je takový problém poslat jednou za rok mamince peníze na účet a zřídit trvalé příkazy? Kolikpak je babičce? Určitě přes 70, že?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný