Zdědily po vás děti ADHD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fifi2
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 03.03.18 19:34
Zdědily po vás děti ADHD?

Ahoj maminky, jako malé mi zjistili, že mám Adhd :roll: do dospělosti mi to naštěstí nezůstalo :lol: (přítel byl zdravé dítě.) Jsem teď ve 24 tt s prvním miminkem a četla jsem, že je to na 75 % dědičné, což je dost pravděpodobné, že mě to s malou taky potká. Jsou tu i takove maminky jako já? Zdědily to po vás vaše děti? :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mehaaja
Kecalka 234 příspěvků 03.03.18 19:47

Já děti nemám, ale znám z blízkého okolí dva páry co mají adhd syny a tatínci v obou případech jsou také adhd. U maminek nevím :kytka:

Fifi2
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 03.03.18 19:57

@mehaaja :( Děkuji. Asi na těch 75 % opravdu něco bude. Čekám holčičku a u kluků je to prý častější, ale kdo ví…ja jen tak pro zajímavost. Jednou uvidím :)

andelka83
Neúnavná pisatelka 18305 příspěvků 03.03.18 20:11

Mám dva kluky a starší má adhd a dysfazii. Nevím o nikom v rodině kdo by něco takového měl. Ale otec má jinou poruchu z podobného spektra.

lucynka25
Kelišová 6597 příspěvků 15 inzerátů 03.03.18 20:15

@Fifi2 kamarádka měla adhd a její dcera taky, musí mít asistentku ve školce, neteř se synovcem to mají také po své matce (mé švagrové) a v dost velké míře, synovec má asistentku ve školce a ještě ve svých 7,5letech není ve škole, neteř bere asi 3 prášky :roll:
A muj manžel měl adhd a zatím u nás nic, teda dcera je dost divoká, ale po srovnání s ostatními dětmi s adhd mi příjde asi jen neposlušná a rozmazlená :zed: no uvidíme časem, ruku do ohně bych nedala, že to nemá :nevim: ale co jsem tak načítala a povídala si s tou kamarádkou a vubec co ta neteř a synovec, tak si myslím, že fakt to ta naše nemá..

Cappuccetto
Povídálka 31 příspěvků 03.03.18 20:18

Můj otec má a já nejspíš taky. Diagnostikované to nemáme ani jeden, ale příznaky jsou jasné. Dceři je rok, takže těžko soudit, ale je dost živá, takže ji to asi taky nemine. :mrgreen:

Anonymní  03.03.18 20:31

Asi se to dědí. Švagrové strýc má ADHD, její brácha ( její mama a strýc jsou sourozenci ) má taky ADHD a můj synovec to má taky. Takže u nich v rodině se to projevuje jen u kluků a holky jsou přenašečky tohoto genu.

Fifi2
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 03.03.18 20:39

Dekuji za reakce. :) Ja asistentku mit nemusela ani prasky, dokonce mam pedagogicke vzdelani a s takovyma detma ted pracuji :) ale detstvi s touto diagnozou neni lehke :( a tajne doufam, ze se ji to vyhne :(

lucynka25
Kelišová 6597 příspěvků 15 inzerátů 03.03.18 21:17

@Fifi2 myslíš moc dopředu, neřeš to. Stejnak to neovlivníš, jen se tím zbytečně užíráš. Užívej si těhotenství :hug:

Fifi2
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 03.03.18 21:38

@lucynka25
Ja si tak, až dneska zapremýšlela, neužírám se tím, ale máš pravdu :kytka: děkuji :)

Anonymní  03.03.18 21:51

Náš malý ho zdědil, ale po mě i po manželovi plus všichni synovci také. Máme v rodině ještě spánkovou poruchu, která se u něj bohužel projevuje cca od roka a půl. To že by mohl mít po pradědovi a strejdovi schizofrenii si raději vůbec nepřipouštím. Tam je to hodně závislé na spouštěčích, tak se snažíme být respektujícími rodiči.

Fifi2
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 03.03.18 22:28

Tak to mě moc mrzí, kam se hrabe adhd na schizofrenii :( moc drzim palce, at se vam to vyhne. To spani musi byt taky vyhra :? Je dobre, ze se snazite byt dobrymi rodici a myslim, ze to neprijde :hug: pradeda je dost vzdaleny a asi si to za nej vybral ten strejda :( kazdopadne v nejhorsim i s tim se da fungovat :kytka:

Bebuše
Echt Kelišová 7786 příspěvků 04.03.18 00:04

@Fifi2 Kamarádka ADHD má tři syny a všichni ADHD. Větší pravděpodobnost je matka x syn, než matka x dcera.
Hlavu bych si nelámala, stejně to neovlivníš, užívej těhotenství a po porodu miminko ;)

Fifi2
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 04.03.18 09:38

@Cappuccetto
Adhd ma ruzne podoby a treba jste jen temperamentni :D

Fifi2
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 04.03.18 09:44

@Bebuše
Uklidnujici, mohl by to byt muj pripad :lol: dekuji :kytka: ja si to v ramci moznosti uzivam :) ja uz bych to miminko chtela u sebe :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Znáte britskou královskou rodinu? Otestujte se

Královna, vévodkyně, princezny a také sestry, matky, vnučky... Prohlédněte si... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama