Zdivo a zateplení - energetický štítek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vrrtulka
Povídálka 14 příspěvků 13.01.17 19:15
Zdivo a zateplení - energetický štítek

Ahojky všem,

kdo jste stavely, máte přehled jak vám vyšel energetický štítek náročnosti a jaké zdivo a zateplení jste použily?

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mooch
Extra třída :D 13734 příspěvků 13.01.17 19:34

Jo, máme.

MartinKa36
Závislačka 3333 příspěvků 13.01.17 20:35

Ano máme.. ale je to spocitáne podle metodiku ZU ne podle metodiky pro energetický stítek. skutecnost je 37kwh. m2 za rok včetně teplé vody, na 148metru obytné plochy steny porotherm 44+ 14cm polystyren, cca. 36cm vaty v sikminach a 50cm na strope. a podlaha cca 10cm.

těho
Stálice 87 příspěvků 13.01.17 21:09
@MartinKa36 píše:
Ano máme.. ale je to spocitáne podle metodiku ZU ne podle metodiky pro energetický stítek. skutecnost je 37kwh. m2 za rok včetně teplé vody, na 148metru obytné plochy steny porotherm 44+ 14cm polystyren, cca. 36cm vaty v sikminach a 50cm na strope. a podlaha cca 10cm.

ahoj, můžu se zeptat co je myšleno „šikminy“? střecha? izolace je mezi krovy i nad něma? a ten strop to je mezi patry tak široký strop nebo to je ta střecha? díky

MartinKa36
Závislačka 3333 příspěvků 13.01.17 22:12

Sikminy = sikme podhledy a strop je izolace v kodkrovi nad SDK, mezi patra se tepelna izolace nedava dava se tam vata nebo polustyden pod podlahu ale jako izolave proti hluku

těho
Stálice 87 příspěvků 13.01.17 22:34
@MartinKa36 píše:
Sikminy = sikme podhledy a strop je izolace v kodkrovi nad SDK, mezi patra se tepelna izolace nedava dava se tam vata nebo polustyden pod podlahu ale jako izolave proti hluku

aha, tak to máte hodně vysokou izolaci těch 50 cm a máte rovnou nebo šikmou střechu? zrovna totiž řeším rekonstrukci baráku, tak se ptám - já mám klasická šikmá střecha, obytný podkroví, nicméně nad podkrovím je ještě neobytný prostor, zateplená je jen střecha tudíž strop mezi podkrovím a tím neobytným prostorem je nezateplený a utíká nám tím teplo, střecha je jen 16 cm izolace, furt zima :-(

MartinKa36
Závislačka 3333 příspěvků 13.01.17 22:44

@těho Je to sikma strecha jinak bych nemnel sikminy… pokud te zajima kde je izolave nejhorsi tak si vem detskej teplomner do ucha z zmner povrchovou teplotu..

těho
Stálice 87 příspěvků 13.01.17 22:56

@MartinKa36 to je dobrý nápad :-) to mě vůbec nenapadlo, já myslela že je na to měření potřeba něco speciálního, bohužel jsem konzerva a plno „nutných věcí pro miminko“ jsem nekoupila, takže mám teploměr klasický starý…

MartinKa36
Závislačka 3333 příspěvků 13.01.17 23:13

Hele nejlevnejsi je zatepleni strechy kupte par roli vaty a normalne je polozte na stropy nad obytným podkrovím, a klidne k tomu kup nejake desku za vaty a polož je nad vylez do obytneho podkroví…

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 14.01.17 10:33
@vrrtulka píše:
Ahojky všem,

kdo jste stavely, máte přehled jak vám vyšel energetický štítek náročnosti a jaké zdivo a zateplení jste použily?

Děkuji

Mnohem důležitější než jak je postaveno se ve štítku projeví způsob vytápění. Jinak je štítek naprosto k ničemu, rozumného investora nezajímá.

vrrtulka
Povídálka 14 příspěvků 14.01.17 14:06

@mooch a jake mate?
@MartinKa36 dekuji. A jak podle tech metodiku ZU vysel? Hur nebo lepe?

MartinKa36
Závislačka 3333 příspěvků 14.01.17 18:42

Zhruba stejne mozna je skutecnost jeste o neco lepsi nez v projektu ZU, spotreba je ovlivnena pouzivanim budovy. V na3em případě hodně pomohl solární ohřev vody který se používá i na vytápění.

těho
Stálice 87 příspěvků 14.01.17 20:30

@MartinKa36 od jaké firmy máte ten solární ohřev? taky o něm uvažujeme

MartinKa36
Závislačka 3333 příspěvků 14.01.17 21:02
@těho píše:
@MartinKa36 od jaké firmy máte ten solární ohřev? taky o něm uvažujeme

Dneska uz se nevyplati solarni termalni kolektory pokud na ne nedostanes dotaci, lepsi je koupit fotovoltaicke kolektory a ohrejvat s nima vodu. Cenove to vyjde na stejné peníze.

1. Nemáš problem s tím že by se to mohlo v létě přehřívat, nebo zacit varit když na 10minut vypadne elektrina.
  2. Kolektory na ohřev vody maji sice nizsi zisk na metr ctverecni a na stejnej vykon potrebujes vetsi plochu, ale nemaji tepelne zpráty takze dodaji vic energie když je venku chladno,
  3. od kolektoru nemusis vest trubky s nemrznouci kapalinou.= nizsi provozni naklady.

PS jediná výjimka jsou bytové domy, kde nemás dostatecne velkou plochu strechy aby jsi s fotovoltaikou dostala pozadovaný výkon.

těho
Stálice 87 příspěvků 14.01.17 21:43

@MartinKa36 a vy využíváte i elektřinu nebo jenom ohřev vody a topení? já myslela že na ty solární kolektory jsou právě jen na vodu a topení a nemusí být na to žádný velký povolování, kdežto fotovoltaika musí být povolení a připojení do soustavy ale nemám to ještě vůbec nastudovaný…ted jsem teprve začala něco hledat po internetu, od jaký značky to máte vy? nebo kdo vám s tím radil nějaký odborník kterého bys mi mohla doporučit? klidně do sz…at tě s těmi „odbornými“ dotazy nemusím obtěžovat :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >