Zdravotní problémy při sexu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
16077
15.5.19 18:21

Ahoj. Jak píšou holky, omezit cukry, jíst bílé jogurty s živou kulturou, pít kefiry. Hodně pít vodu. Na úpravu poševní mikroflóry jsou dobré boraxové globule. V těhotenství by s nimi neměl byt problém. Jinak někomu může vadit i lubrikační gel a dělat různé potíže..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Modrásek modrý
15.5.19 18:32

Jako první pomoc si teď v tehotenstvi kup borglycerinove globulky…a poradit se s gynekologem o preventivních opatřeních a léčbě. Měla by se vyšetřit kultivace z pochvy

  • Citovat
  • Upravit
Meredithx
15.5.19 19:50
@Michal1986 píše:
candida je pořád candida(kvasinky). A je fuk, jestli je za předkožkou, v podpaží nebo ve vagíně ;) Z nějakého důvodu se ti přemnožila. Vůbec to nemusí být z toho, že jíš moc cukru. Jsi těhotná, takže je tělo ve stresu, máš sníženou imunitu a to je přesně ta chvíle, kdy se jinak neškodné kvasinky dostanou mimo kontrolu. No a aby je zase pod kontrolu dostala, tak to musíš dělat na více frontách. Canesten krém(teda to je na předkožku :D hádám, že dámská verze budou globule) na vnější ošetření a změna stravy na vnitřní. No a měnit stravu, kor v těhotenství, je pro neznalé buď na dlouhou trať pokus omyl a nebo úkol pro nutričního terapeuta, který ti přesně řekne, co omezit, co přidat, co za co vyměnit a tak..a třeba je velký rozdíl, když si koupíš hotové cerealie někde z lidlu, kde je ze 100g 60% cukru a když si koupíš obyčejné ovesné vločky, necháš je na chvilku rozmočit v mléce pak jen přidáš trochu ovoce a třeba datlového sirupu místo rafinovaného cukru. Chutnat to bude snad i lépe a nutričně je to úplně jinde

Canesten krém se předepisuje i ženám, ale je účinný jen na některé druhy.

Nevím, jestli je to vhodné pro těhotné, ale na prevenci používám čípky gyntima, ty doporučuju, jsou volně prodejné, tak si zakladatelko dohledej, zda by byly pro tebe vhodné a zkus je, nestojí moc.

  • Citovat
  • Upravit
Ou
24138
15.5.19 22:14

1. nechat si od gynekologa udělat kultivace a léčit to cíleně. Důkladně, opravdu důkladně přeléčit i partnera - tedy alepsoň 2 týdny každodenního mazání anitmykotik. Do té doby souložit jen s kondomem.
Jedním ze způsobu přednosů může být i orální sex, pokud partner nemá úplně v pořádku zuby a dásně. Pokud by se dala vysledovat tato spojitost- pošlete ho k zubaři a na dentální hygienu.

2. vyvářet či dezinfikovat prádlo - jak vaše, tak partnerovo, nepoužívat umělohmotné materiály. Nenosit upnuté kalhoty.

3. zkuste si pořídit lyzáty https://www.drmax.cz/candivac-cps-30

4. vyhodit parfémované či jinak obohacené hygienické potřeby - jak toaletní papír, tak vložky. Zvážit používání probiotických tamponů, po zaléčení antimykotiky určitě používat probiotické vaginální globule.

5. na mytí používat pouze přípravky s kyselým PH a jen z venčí - myje se jen vulva, nikoliv pochova - dovnitř nepatří chlrovoaná voda, natož nějaká mýdla či dezinfekce.

6. není žádná fyziologická souvislost, mezi snědenými cukry a obsahem cukru v poševní sliznici. Tedy pokud nemáte cukrovku - ale tam to je pak systémovým problémem, ne snědnými sacharidy. Pokud jíte moc sladkého, tak vysadit neuškodí, ale nějaké drastické hladovky jsou vaginální mikrobiotě zcela ukradené, protože prostředí je tam stabilní. Navzdory kecům na internetu. Stejně tak není souvislost mezi orálně užívanými probiotiky a vaginální mikroflorou. Prostě tam není spojnice.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Intimní balzám INTIMISS

  • (4.7) + 30 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty